• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

برای همسر داری موفق چه باید کرد

آداب همسرداری
haly-zendegy

ستایش کردن را با تایید کردن اشتباه نگیرید. ستایش کردن در واقع هنر آداب همسرداری می خواهد که بتوانید با شریک زندگی تان ارتباط برقرار کنید به این معنی که بتوانید ان چه را که در او می بینید و تحسین می کنید، به زبان آورید.

خوب است که شما در آداب همسرداری برای ایجاد یک رابطه ی عاطفی موفق عزت نفس همسرتان را بالا نگه دارید، با صلح وصفا او را ستایش کنید چرا که در هنگام بحران و بروز اختلاف، سرزنش ها و حالت های دفاعی که از خودتان نشان می دهید اثر منفی کم تری خواهند داشت.

طوری با همسرتان برخورد کنید که به حرف هایتان توجه داشته باشد نه این که حرف هایتان صرفا انتقاد و توهین به شخصیتش باشد. همسرتان را صادقانه ستایش کنید و هرروزاین کار را انجام دهید، زمانی که شما و همسرتان در چشم های یکدیگر نگاه می کنید و از صفات و خصوصیات یکدیگر به نحو احسنت تحسین کنید، هم باعث صمیمیت بین شما می گردد و هم این که ایستادگی تان در برابر مشکلات بیشتر می شود.

در بیان احساستان به همسرتان خیلی کلی نباشید یعنی احساستان را در قالب کلمات و زبان بدن و نگاه پراز عشق تان به خوبی نشان دهید، مثلا با یک جمله کوتاه نگویید من به تو افتخار می کنم بگویید از این که در آن روز در برابر فلان مشکل آن واکنش را نشان دادی و خونسردی خودت را حفظ کردی به تو افتخار می کنم و خوش حالم در کنار کسی هستم که به خوبی درک درستی از مشکلات و سختی های دارد.

نکته این است که همسرتان را همان گونه که است بپذیرید در واقع پذیرش عشق بدون قید وشرط است ، ممکن است با خودتان بگویید من اگر همسرم را پذیرش کنم باعث می شود به من زرو بگوید . این تفکر اشتباه را به طور کل کنار بگذارید، شما قرار است که زیر یک سقف زندگی کنید نمی خواهید که وارد میدان جنگ شوید، زمانی که شما وهمسرتان درک درستی از زندگی زناشویی داشته باشید به راحتی متوجه کلمه ی پذیرش می شوید به یاد داشته باشید که شما وارد زندگی یکدیگر نشده اید که مدام از هم ایراد بگیرید و بخواهید طرف مقابل تان را تغییر دهید شما باهم زندگی می کنید که با هم پیشرفت کنید و زندگی تان را بسازید و توجه کنید انسان ها زمانی به این باور برسند که به طور کامل پذیرفته شده اند تمام سعی خود را برای راضی نگه داشتن طرف مقابل شان می کنند، تاکید می کنم تمام سعی شان را…

یکی از راه هایی که کمک تان می کند تا همسرتان را بدون قید و شرط بپذیرید این است که به خودتان بیاموزید قصد و نیت مثبتی در رفتار وگفتار او وجود دارد، مدام در هر حرفی به دنبال عیب گیری و علتی برای ناراحت شدن نباشید به شما قول می دهم که در پشت رفتار ظاهری شریک زندگی تان نیت مثبتی وجود دارد، مگر می شود که شما خوب رفتار کنید و احترام بگذارید اما او به فکر تخریب شخصیت تان باشد. اگر از وضع کنونی رابطه تان راضی نیستید دنبال علت بگردید نه فقط با متهم کردن همسرتان، بلکه عادلانه قضاوت کنید و هدفتان صرفا بهبود رابطه تان باشد. آداب همسرداری را بهتر بشناسید.

قبول داشتن همسر در آداب همسرداری به چه معناست؟

قبول کردن و پذیرش به این معنی نیست که اگرهمسرتان هرکاری خطایی کرد شما خطایش را بپوشانید ، بلکه شما در این مواقع باید با زبانی نرم و یا غیر مستیم او را متوجه اشتباهش کنید.

“از نظر آداب همسرداری، قبول داشتن همسر یعنی قبول آن دسته از ویژگی هایی که در همسرتان غیرقابل تغییر است.

زمانی که همسرتان را بد خلق دیدید، احساس اورا تایید کنید، سپس آنچه را که در او ستایش می کنید به زبان اورید و بعد از این که علت درد و رنج خود را بیان کرد، او را به گرمی آغوش گیرید، و بعد از آن تغییری آشکار در رفتار همسرتان خواهید دید، شاید به نظرتان خیلی معمولی باشد اما سوال من از شما این است که چند بار این کار ساده را انجام داده اید؟

از مشاوران آداب همسرداری می پرسیم که تا کجا عشق داشته باشیم ؟ در پاسخ می شنویم: می گویند هرچه بیشتر به همسرتان عشق بورزید و آن را ابراز کنید او احساس نزدیکی بیشتری به شما خواهد کرد و در مقابل صمیمانه تر شما را ستایش می کند مثلا اگر به همسرتان این حس دست داد که شما او را فقط برای هم خوابی می خواهید و یا او را برای کارکردن وکسب درآمد می خواهید از این که این حس را دارد ناراحت نشوید و سعی کنید حسش را بپذیرید و و او را با کلمات به زیبایی ستایش کنید و به او بفهمانید که تو برای من با ارزش تر از هرچیز دیگری در این دنیا هستی و من تو را نه فقط برای هم خوابی نه فقط برای پولت بلکه بخاطر خودت و تمامی صفت های قابل تحسینت است که دوست دارم و می ستایم، او را در آغوش بگیرید و حس امنیت را در او به وجود آورید.

قلب تو برای من است و قلب من برای تو…

همسرتان وخصوصیت های اخلاقی او را تا چه اندازه می شناسید؟ و چقدر خوشی وناخوشی او برایتان مهم است؟ اگر فردی قصد اذیت کردن او را داشته باشد عصبانی می شوید یا خوشتان می آید؟ چقدر از آداب همسرداری می دانید؟

چند بار شده که برای عصبانی کردنش نام کسی را گفته اید که همسرتان از او متنفر است و یا کلماتی را به کار برده اید که او را عصبی می کند؟ شما به خوبی دکمه ها ی حساسیت همسرتان را می شناسید و می دانید که واکنش او هم به این این کار شما دلخور شدن است.

“اخلاق بد مانند یک لاستیک پنچری است تا عوض نکنید نمی توانید ادامه دهید”

از نظر آداب همسرداری ، نزدیک ترین فرد در زندگی ، همسر است.

نزدیک ترین فرد در زندگی مان که همسرمان می باشد بعد از مدت کوتاهی به خوبی حساسیت های ما را می شناسد، جالب است بدانید که استفاده از این دکمه های حسایت هم می تواند زوج ها را از هم متنفر کند و هم می تواند باعث افزایش صمیمیت بینشان شود به این علت که من می توانم با شناخت این موضوع همسرم را به خوبی درک کنم و یا این که همسرم را مدام آزرده خاطر کنم.

نزدیک ترین فرد در زندگی

زمانی که فردی در قلب ما جایگاه خاصی پیدا می کند و احساس می کنیم که وجود ما را تسخیر کرده رفتارش به این می ماند که کلمه ای سحرآمیز در گوش ما زمزمه کرده باشد، قلب همسرتان را به خوبی تسخیر کنید زمانی که رفتار همسرتان سرشار از عشق به شما باشد زندگی برای هر جفت تان تبدیل به بهشت می شود. به دوران آشنایی تان … به دوران نامزدی و روزهای اول زندگی تان بیاندیشید و باور داشته باشید که شما این راه را باهم شروع کرده اید پس بار دیگر با انرژی بیشتر به فکر طی کردن این راه باشید بی آن که به زمان ومکان اهمیت دهید و اگر به این فکر نکنید که دیر شده است و یا نمی شود، تا زمانی که شما و همسرتان بخواهید همه چیز شدنی است.

برای آن که بدانید در آداب همسرداری چه رفتاری داشته باشید تا شریک زندگی تان به عشق واقعی شما پی ببرد، باید از او شناخت درستی داشته باشید. نکته ی بسیار مهم این است که بدانید هرکس عشق واقعی را براساس معیارهای خود می سنجد.

با او حرف بزنید و از او بخواهید اگر موضوعی ناراحتش کرد به شما بگوید درست صحبت کردن را به خوبی تکرار کنید و از هر کلام بی مورد عصبی و دلخور نشوید، اگر همسرتان روزی ده بار به شما بگوید که دوستتان دارد اما شما بی تفاوت نسبت به حرف هایش باشید و زمانی هم که به شما گفت که من می خواهم که دوست داشتنت را بیان کنی و شما ناگهان با عصبانیت برسرش فریاد بزنید که من کار می کنم برای چه کسی؟ نمی بینی ؟ یا این که من در خانه کار می کنم برای تو و بچه هایت انقدر درکت پایین است؟به نظرتان رابطه تان به چه سمتی می رود؟ مسلما حرف های یکدیگر را نخواهید شنید و رو راستی در رابطه تان نخواهد بود.

پیشنهاد مشاوره آداب همسرداری این است که با هم حرف بزنید به حرف های یکدیگر اهمیت دهید، خستگی ها و دل تنگی های یکدیگر را درک کنید وتسکین دهنده روح یکدیگر باشید.

چطور قلب همسر را بدست آورم؟

تمرین ساده ای وجود دارد که با انجام آن می توانید راه تسخیر قلب شریک زندگی خود را بیابید: از او بخواهید که روی یک صندلی با آرامش بنشیند و سپس این جمله را بگویید: چشمانت را ببند، نفس عمیقی بکش، به لحظاتی فکر کن که با تمام وجود احساس می کردی که تو را دوست دارم، سعی کن آن لحظات را تا آن جا که ممکن است به روشنی به خاطر آوری، به یاد بیاور که کجا بودیم، چه می کردیم و دقیقا چه اتفاقی باعث شد به عشق عمیق من نسبت به خودت پی ببری؟ چند دقیقه یا بیشتر به او فرصت دهید تا آن لحظات را در ذهن خود مجسم کند. سپس ادامه دهید که : مهم ترین عاملی که باعث چنین احساسی در تو شد، چه بود ؟ آیا از نگاه من چنین احساسی به دست آوردی یا نوازش من و یا چیز دیگری؟

گاهی وقت ها طرف مقابل تان به زودی متوجه خواهد شد و جواب شما را می دهد اما گاهی مواقع لازم است که به حرف هایتان ادامه دهید به او بگویید که: به آن زمان فکر کن که احساس می کردی واقعا تورا دوست دارم آیا برای رسیدن به این احساس لازم بود که من کار خاصی انجام دهم؟ و سپس برای دریافت پاسخ او اندکی صبر کنید و آن گاه ادامه دهید: آیا نگاه من در به وجود آمدن این احساس مفهوم خاصی برایت داشت؟ ازاو بپرسید و بخواهید که بگوید چه چیزی در به وجود آمدن حس عمیقی که قبلا نسبت به شما داشته تاثیر گذار بوده است و قبلا شما چه رفتار و گفتاری داشته اید که قلبش را تسخیر کرده اید. تاکید می کنم که به خوبی و ملایمت با هم صحبت کنید اصلا نگاهی به ساعت نکنید بگذارید آن حس زیبای گذشته دوباره زنده شود و جان بگیرد.

در آداب همسرداری ، بعضی از روش ها و شیوه های تسخیر قلب شریک زندگی عجیب وغیرعادی به نظر می رسند. حتی ممکن است این روش ها برای خود شما مفهوم عشق را در بر نداشته باشد. همان طور که گفته شد روش هرکسی با دیگری فر اررد و او با روش خودش فکر می کند که محبوب شماست. مثلا در زمان دلخوری و ناراحتی ممکن است که شما عادت داشته باشید که با دیگران در مبان بگذارید اما او حرف ها و ناراحتی هایش را در دلش در تنهایی و با خودش حل کند.

به یکدیگر محبت کنید چرا که محبت های کوچک کمک به تغییرات بزرگی درزندگی و روابط تان ایجاد می کند. وقتی شما فکرتان بهبود رابطه تان باشد به همسرتان هم می فهمانید که نیت تان چیست و یادتان باشد که انسان ها دارای خصلت های ساده و خاص خود هستند که می توان با شناخت و استفاده ی به جا از آن ها عشق را با نیروی فوق العاده اش دریافت کنید.

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.