• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

آموزش مسائل جنسی برای یک رابطه موفق

آموزش مسائل جنسی
haly-zendegy

آموزش مسائل جنسی و کم و کیف آن مورد توجه والدین ، پدر و مادرها ، دوستان و یا معلمان است.

کدام یک منبع‌ معتبرتری برای آموزش مسائل جنسی هستند؟

آگاهی دادن در مورد اندام تناسلی مرد و زن ، نزدیکی و مقاربت ، رابطه جنسی – عاطفی، بارداری ناخواسته ، نحوه آمیزش صحیح جنسی از جمله مواردی است که در حوزه آموزش مسائل جنسی بحث می شود.

اکثر فرهنگ ها و جوامع مقوله مسائل جنسی را به عنوان یک تابو و مسائلی پنهان می دانند. اما تاثیر گذاری آن بر تمام جنبه ها و فعالیت های زندگی برای همه روشن است. زمانی که وارد دوره ازدواج می شویم ابتدا به دنبال مواردی هستیم که پس از بله گفتن بسیاری از آنان را فراموش می کنیم یا گهگداری آنها را برای خود یادآوری می کنیم. مواردی مانند جذابیت همسرمان ، تیپ شخصیتی او ، سطح مالی خانواده ، ترتیب برگزاری مراسم و…

اما برخی زوجین برطبیعی ترین و بنیادی ترین نیاز خود سرپوش گذاشته و با آنها همانند اسرار و رموز برخورد می کنند. اما پس از ازدواج وقتی در آغوش یکدیگر می روند ، تابوهایی جنسی مشغله ذهنی آنها می شود و به مهمترین جنبه زندگی زناشویی آنها تبدیل می شود.

واقعیت این است که بسیاری از ما نمی‌دانیم خصوصی‌ترین اما در عین حال مهم‌ترین اطلاعات و مسائل زندگیمان از جمله مسائل جنسی را باید از کجا و چطور آموزش بینیم و چه اطلاعاتی درست است؟

آموزش از راه صنعت پورنوگرافی

دقیقه ای نیست که فرد از طریق اینترنت از فیلم های پورن استفاده نکند و به دنبال حل مسائل جنسی خود نباشد. پورنوگرافی صنعتی که در آمدی بالاتر از ابر شرکت هایی مانند ماکروسافت و گوگل را دارد. یکی از پیامد های آموزش مسائل جنسی از این شیوه این می تواند باشد که اکثر مردان با تجربه تحریک جنسی خود با فیلم های پورن ، رفتار اعتیاد گونه جنسی آنان افزایش می یابد.

آموزش جنسی به کودکان و نوجوانان

آماری که نشان دهنده مشغولیت بیش از ۶۰ درصد نوجوانان به فعالیت جنسی به دور اطلاع خانواده و مدرسه ، و الهام گرفته از رسانه و منابع غیر علمی ، بیانگر نقش مهم والدین و مدارس در آموزش مسائل جنسی از زبان علم است.

آموزش جنسی فرزندان به صورت ناگهانی شروع نمی شود، بلکه والدین باید از دوران کودکی، این آموزش را آغاز کنند و بدانند که چگونه با توجه به سن فرزند خود به سؤالات جنسی او پاسخ دهند و این آگاهی دادن و آموزش فرزند در هر سنی متفاوت است. اگر والدین با برنامه ریزی درست و بلندمدت اطلاعاتی در خصوص بلوغ دختر و پسر و مسائل جنسی در اختیار فرزندان خود قرار دهند و آرام  آرام و به تناسب سن آنها این اطلاعات را در اختیار او قرار دهند، از بروز بسیاری از مشکلات جنسی در فرزندان و حتی زندگی آینده آنان جلوگیری خواهند کرد. والدین نگران اشتغال ذهنی کودک و نوجوان خود به فعالیت های جنسی به خاطر عواملی مانند بیماری های مقاربتی هستند. احتمال ناباروری نوجوانان فعال در زمینه های جنسی آنها در آینده افزایش یافته است.

فراموش نکنید که بسیاری از مشکلات جنسی که افراد در طول زندگی جنسی خود با آن مواجه می شوند به اولین تجارب جنسی آنها بر می گردد .

مسائل جنسی در دوران بلوغ

تغییرات ایجاد شده در اعضاء تناسلی پسر و میل جنسی او ، مهمترین تغییرات این دوره هستند. پسران نیازمند سازگاری و کنار آمدن با این تغییرات اعضای بدن هستند و باید در مورد فعالیت جنسی این دوران ، لذت بخش بودن آن و نقش آن در تولید مثل و بقای نسل توسط خانواده یا مربی آموزشی توجیه شوند.

اغلب جوامع تلاش میکنند محدودیتی را برای فعالیت جنسی نوجوانان در دوران پیش از ازدواج فراهم نمایند. این محدودیت ها به ارزش های مذهبی و فرهنگی جامعه بستگی دارد و انتقال این ارزشها به نوجوانان، نیازمند درک صحیح از بلوغ و برقراری ارتباط مناسب و ایجاد حس اعتماد در آنها است.

دختران و نیاز جنسی آنان در این دوره بر عضو تناسلی آنان متمرکز نمی شود اما اغلب آنان با آغاز اولین عادت ماهانه حساسیت بیشتری نسبت به اندام تناسلی خود پیدا می کنند. واکنش روانشناختی هر دختر نسبت به آغاز قاعدگی منحصر به فرد است و تحت تأثیر اطلاعات او از این روند قرار دارد. سؤال درباره اطلاعات و احساس او نسبت به شروع قاعدگی می تواند در راهنمایی های لازم در این مورد به او مفید باشد.

رابطه جنسی در دوران نامزدی

پاسخ به سوال اینکه در دوران نامزدی رابطه باشد یا خیر ، جواب روشنی ندارد.

رابطه جنسی در دوران نامزدی برای هر نامزد تعاریف خاص خودش را دارد. شما همسر آینده فرد مقابل هستید و اگر یک رابطه کامل با هم داشته باشید که حتی منجر به بارداری شود، شاید کسی نتواند به شما خرده بگیرد. اما آنچه در این میان شک و تردید به وجود می آورد ، نظر خانواده ، عرف یا اهداف ازدواج شماست.

هر چه عرف یا خانواده می گوید ، تجارب دورانی است که آنها بر اساس رفتار خود رعایت می کردند. شما و همسرتان پس از ازدواج شرعا و قانونا زن و شوهر هستید اما زن و شوهری که زندگی مشترک را هنوز آغار نکرده اید و وابسته به پدر و مادرتان هستید. لازم است شما برخی از چارچوب های زندگی مجردی را همچنان حفظ کنید.

دوران نامزدی فرصتی برای نزدیک تر شدن برای شناخت بیشتر است. در این بین حد متوسطی از روابط جسمی می تواند عاطفه میان شما را تقویت کند و شما را با روحیات هم بیشتر آشنا کند اما این حد، اگر نادیده گرفته شود و رابطه جنسی کامل تجربه نشده ، شکل بگیرد ، شاید تصمیم گیری شما را در آینده را تغییر دهد.

آموزش ماساژ جنسی برای مردان

از نظر پزشکی ماساژ بر روی برخی از اندام زنان ، تاثیر مثبتی بر فعالیت جنسی آنان دارد.

می توانید با استفاده از کف هردو دست یا با نوک انگشتان ،بدن طرف مقابل را به آهستگی ماساژ دهید.

یا همسر شما به شکم دراز می کشد و شما روی رانهای او می نشینید. کف دست خود را روی باسن او گذاشته انگشتها را بطرف بالا (سرش) نگه دارید. حالا با فشار بدن خود دستتان را روی پشت او بطرف سرش بالا ببرید .هنگامیکه به گردن رسیدید دستها را بطرف شانه ها ببرید. شانه و بازو را بمالید و از آنجا به سمت باسن بروید و دوباره از اول شروع کنید.

افزایش سطح آگاهی جنسی همسران

افزایش سطح آگاهی همسران و لذت بیشتر از یکدیگر رابطه مستقیمی دارد. هر زوجی ازمشاهده لذت همسر خود ، خرسند شده و احساس خوشایندی به او دست می دهد. بیشتر زوج ها به علت عدم آگاهی از آناتومی بدن همسر و عدم شناخت جامع از دنیای جنسی شریک جنسی به لذت خود فکر می کنند. تصور اشتباه رایج مردان این است که تصور دارند زنان همچون مردها ارضا می شوند و رفتار می کنند. بر این باورند که لذت جنسی زن ها همچون مردها به یکی دو نقطه بیشتر از بدن بستگی ندارد.

مقاربت جنسی در دوران بارداری

دوران بارداری به صورت طبیعی ، داشتن مقاربت جنسی در هر موقع که لازم باشد مانعی ندارد. اما موضوع این است که میزان خواسته جنسی همسر و انگیزه او در دوران بارداری تغییر می کند تغییرات هورمون ، خستگی یا تهوع ، افسردگی بارداری و… می تواند بر تمایل جنسی تاثیر داشته باشد. ممکن است با پیشرفت بارداری زوجین متوجه شوند که انتخاب وضعیت های جدید برای آمیزش جنسی ضروری است. شکم خانم باعث شود انتخاب برخی وضعیت ها و حالت ها برای او ناراحت کننده باشد.

مهارت رابطه جنسی

روش عشق بازی مردان با زنان (که بسیار در رضایت جنسی آنها تاثیر دارد)، با هم متفاوت است ولی غالبا قوی ترین راه برای دست یابی زنان به عشق مردان و بدست آوردن قلب مردان ، با یک سکس عالی خواهد بود.

محبت ، عشق و دوست داشتن لازمه یک رابطه جنسی به صورت کامل است. بعد از آنکه رابطه برقرار شد با استفاده از راهکارهای مشاوره مشکلات جنسی ، می توانید مهارت سکس خوب را به آسانی اجرا کنید. اگر مهارت ارتباط مفید نداشته باشید ، با استفاده از مهارتهای زناشویی می توانید عشق و محبت لازمه رابطه جنسی و رضایت جنسی را بدست آورید. رضایت بیشتر در گرو رابطه جنسی لذت بخش است.

مشاوره مشکلات جنسی

با افزایش آگاهی همسران امروزی، برای آنها روشن است که بخش عمده ای از جدایی در مسائل و مشکلات جنسی ریشه دارد.

در مشاوره مشکلات جنسی مواردی مانند مسائل جنسی مورد مناقشه زوجین ، اختلالات جنسی ، راهکارهای لذت بخشیده به مردان و زنان ، آموزش مسائل جنسی به فرزندان ، برقراری یک رابطه زناشویی خوب و لذت بخش، بررسی می شود و راهکارهای آن ارائه می شود. همانطور که شما برای برطرف کردن مشکلات جسمی و روحی مانند قلب، مغز، گوش، چشم، افسردگی و …. به متخصص مربوطه مراجعه می کنید برای مشکلات جنسی و انواع اختلالت جنسی هم انتخاب مشاوره جنسی مسیری مناسب است.

با اطلاعات کافی درمورد نحوه آمیزش، روابط زناشویی و تکنیک های خاص آن می توانید در رابطه جنسی خود ارگاسم های متعدد را تجربه کنید.

خیلی از همسران به شریک جنسی خود وابستگی دارند ولی از نظر جنسی به آنها حسی نداشته و جذب نمی شوند. بعضی مواقع فقط از همسرش خوشش می آید و گاهی اوقات اصلا خوشش نمی آید. از این رو راهکارهای زیادی وجود دارد تا بتوان با استفاده آز آنها مانع از تاثیر طولانی مدت مشکلات جنسی در طول زندگی شد.

۳/۵ ( ۲ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.