• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

اختلالات میل جنسی

اختلالات میل جنسی
haly-zendegy

چهار مرحله چرخه پاسخ جنسی شامل علاقه، برانگیختگی، ارگاسم و تحلیل است اگر هر نوع اختلالی در یکی ازچهار مرحله بروز کند ناکارآمدی جنسی نامیده می شود قصد داریم اختلالات میل جنسی و ناکارآمدی های جنسی را توضیح دهیم.
اکثر مردم ممکن است عدم علاقه به فعالیت جنسی، اشکال در برانگیختگی یا ناتوانی از احساس ارگاسم را تجربه کنند شناسایی و مشاوره مشکلات جنسی باید توسط یک متخصص صورت بگیرد توجه داشته باشید درمان مشکلات جنسی موضوع بسیار مهمی است زیرا تاثیر عمیقی در روابط عاطفی زوجین دارد
اما ناکار آمدی جنسی و اختلالات میل جنسی در شرایطی تشخیص داده می شود که مشکلات در زمینه ی فعالیت جنسی به طور مداوم بروز کند و باعث ناراحتی شدید فرد و یا زوج شود.

اختلالات میل جنسی

اختلال جنسی ناشی از میل کمتر از حد

تعریفی که از اختلالات میل جنسی می توان داشت این است که فقدان یا نبود خیال بافی های جنسی و یا علاقه نداشتن به فعالیت جنسی و شاخص های معتبری که برای میل جنسی می توان نام برد شامل دفعات بروز افکار، تمایلات و تخیلات جنسی و میزان استفاده ی فرد از موقعیت های مختلف برای فعالیت جنسی می باشد.

البته توجه داشته باشید سنجش باید بر اساس سن، فرهنگ و جنس فرد باشد. اختلالات میل جنسی ممکن است همراه با مسئله ی دیگری به طور مثال ناراحتی ناشی از انزال زودرس همراه شده باشد

پس باید تاریخچه جنسی به طور کامل توسط یک دکتر روانشناس مورد ارزیابی قرار بگیرد. گزارشی که از این اختلال وجود داشته است ۵ درصد در مردان و ۲۲ درصد در زنان بوده است.

رابطه عدم علاقه جنسی با افزایش سن چیست؟

رابطه کمبود میل جنسی با افزایش سن رابطه ای معنادار است که تحت تاثیر عوامل طبی مثل بیماری دیابت بیماری پروستات و بیماری قلبی-عروقی و آرتروز قرار دارد. و یا گاهی به دلیل عدم مهارت در زندگی به دلیل یک نواخت شدن به مرور زمان از میزان علاقه ی افراد کاست می شود.

اختلال بیزاری یا نفرت جنسی

افرادی که دچار کمبود میل جنسی هستند در روابط جنسی احساس بی طرفانه نشان می دهند. اما بیماران مبتلا به اختلال نفرت جنسی نگرشی بسیار منفی به هر نوع فعالیت جنسی نشان می دهند.

در نتیجه فرد مبتلا به این اختلال پاسخی به صورت ترس یا نفرت از خود شان می دهد.این افراد از روابط جنسی می ترسند زنانی که مبتلا به این اختلال هستند گزارش می کنند دخول چیزی به آلت تناسلی آنها با درد و خونریزی آنان را به وحشت می اندازد اما بیزاری جنسی ممکن است با ترس از دخول هر چیزی باشد مثل استفاده از تامپون یا معاینه متخصص زنان باشد.
در این مقاله سعی داریم اختلالات میل جنسی و اختلالات درد به هنگام مقارب را برای شما عزیزان بازگو کنیم. هدف از معرفی و شرح این اختلالات این است لذت بردن از رابطه جنسی و سالم حق شماست و اگر احساس می کنید در رابطه جنسی خود دچار مشکلاتی هستید حتما به یک سکس تراپ و مشاور خوب جنسی مراجعه کنید تا بتواند ارزیابی دقیق از مسئله داشته باشید تا بتوانید رابطه جنسی خوشایند و لذت بخشی را با همسرتا تجربه کنید.

اختلالات درد به هنگام مقاربت

فردی که اختلال مقاربت دردناک را دارد قبل از رابطه، در طی و بعد از مقاربت در آلت تناسلی خود احساس درد می کند. اما مدت و شدت آن در افراد متفاوت است. تجارب بالینی روانشناسان نشان میدهد میزان شیوع این مسئله در میان مردان در اغلب موارد ناشی از عفونت مجاری ادراری است.اما این مشکل در زنان می تواند از مشکلات طبی و یا عوامل روان شناختی یا ترکیبی از آن باشد.

واژینیسم

می توان گفت نوعی اسپاسم غیر ارادی عضلات بر ثلث خارجی واژن زن در مقابل هر نوع تماس یا سعی در دخول است.این شکل غالبا در زنان زمانی بروز می کند که اقدام به مقاربت کرده اند. یعنی زمانی که همسرشان به آنها نزدیک می شود گویی دیواری جلوی پیشرفت آلت را می گیرد. این مشکل ممکن است در صورت دخول یک انگشت، تامپون یا یک وسیله آزمایش طبی باشد.

درد هنگام ارگاسم

در بعضی از موارد انقباضات رحمی ناشی از ارگاسم آنقدر شدید است که باعث درد و ناراحتی قابل توجه می شود.

در زنان یائسه ارگاسم های درناک می تواند ناشی از فشردگی عروقی حین منقبض شدن عضلات رحمی باشد اما این انقباض برای یک دقیقه طول می کشد و به صورت درد پایین شکمی است.

گاهی ممکن است با درد ناشی از حرکت آلت در مجرای خشک مهبلی باشد که دلیلش کمبود استروژن است و با تجویز استروژن قابل درمان می باشد.در حاملگی هم گاهی به دلیل افزایش تحریک پذیری عضلات رحمی ارگاسم با اسپاسم دردناک رحم است.

نکته: گاهی زنان با نصب IUD به دلیل افزایش انقباض پذیری رحمی دچار درد در ارگاسم میشوند.

اختلالات میل جنسی و مقاربت های دردناک باید توسط یک سکس تراپ حتما پیگیری می شود. توجه داشته باشید روابط جنسی موضوع بسیار مهمی است که باید علاوه بر راه های درمان مشکلات جنسی به آموزش مهارت های زناشویی هم بپردازید.

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.