• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

علت اختلالات نعوظ مردان و درمان آن چیست

اختلالات نعوظ در مردان
haly-zendegy

اختلالات نعوظ در مردان نه تنها آنها را رنج می‌دهد، بلکه بر روی زندگی جنسی همسرانشان هم تاثیر گذار است. زمانی اختلالات نعوظ در مردان پدید می آید که دستگاه عروقی بدن و دستگاه عصبی مغز به طور هماهنگ کار نکنند. تقریبا برای تمامی مردان در طول زندگی اختلال نعوظ بوجود می آید. از بین مشکلات جنسی ، اختلالات نعوظ شایعترین مشکل در بین مردان است.

علل اختلالات نعوظ در مردان

مشکلات عروقی

یکی از مهمترین علل اختلات نعوظ در مردان مشکلات عروقی است. اگر در شریان قلب که وظیفه خونرسانی دارد ، خللی ایجاد شود مردان در نعوظ دچار مشکل می شوند.

همچنین شریان وظیفه رساندن خون اکسیژن‌دار را بر عهده دارد و ورید نیز خون بی‌اکسیژن را از عضو خارج می‌کند. برای این‌که حالت نعوظ بدرستی در مرد پدید بیاید، باید تعادلی بین این شراین قلب و ورید ها برقرار باشد. افراد دچار بیماری‌های قلبی ـ عروقی احتمال اختلال نعوظ در آنها افزایش می یابد.

مشکلات دستگاه عصبی

مردانی که دچار سکته مغزی، آسیب به نخاع ، تصادف و قطع نخاع می‌شوند یا دچار صدمه به اعصاب داخل به خاطر شکستگی لگن هستند، در نعوظ دچار مشکل می شوند.

بیماری دیابت

دیابت به شدت در نعوظ مردان تاثیر منفی می گذارد. هر چه دیابت مردان شدید تر شود، مشکلات جنسی مخصوصا اختلالات نعوظ در مردان افزایش می یابد.

شکستگی آلت تناسلی

در برخی از مردان آلت تناسلی شکل کج دارد. این عامل نیز ممکن است از رابطه جنسی درست جلوگیری کند و به‌ صورت ناتوانی جنسی بروز کند. آسیب به اعضای تناسلی، ممکن است مستقیماً آمیزش جنسی را با مشکل مواجه کند.

آسیب جسمی آلت مردانه

انحنای افراطی آلت در مردان به میزان گسترده ای ممکن است رابطه جنسی رضایت بخش را با مشکل مواجه سازد. عفونت هایی چون التهاب آلت، مثانه و پروستات هم از دیگر علت اختلالات نعوظ مردان است.

بیماری های شدید

بسیاری از بیماری های شدید نیز به خاطر احساسات ناخوشی و خستگی موجب کاهش میل جنسی مردان می شوند. به علاوه، برخی از بیماری ها سبب بدریختی شدید بدن می شوند. و ممکن است موجب گردد که مردان در مورد جذابیت جسمانی اش برای همسرش نگران شود.

مصرف دارو

برخی از مردانی که داروی خاصی مصرف می کنند دچار ناتوانی جنسی مخصوصا اختلال نعوظ می شوند. پیشنهاد می شود هنگام مراجعه به پزشک حتما از عوارض جنسی دارو سوال شود.

درمان اختلالات نعوظ در مردان

استفاده از وکیوم

با استفاده از ابزار وکیوم آلت تناسلی را تقویت کنید. وکیوم ابزاری است که دارای لوله توخالی که آلت جنسی درون آن قرار می گیرد و سپس پمپ آن هوای درون لوله را خالی می کند. این عمل باعث کشیدن خون در آلت می شود. استفاده از وکیوم حتما باید با مشورت پزشک انجام شود.

جراحی شریان

در مواردی نادر، گرفتگی رگهای خونی باعث اختلال نعوظ مردان می شود و برای درمان آن باید جراحی صورت گیرد.

مشاوره مشکلات جنسی

افسردگی و اضطراب در اختلات نعوظ مردان به شدت تاثیر دارد. بنابراین برای بهبود روابط جنسی و کاهش نگرانی به مشاوره مشکلات جنسی مراجعه کنید.

 تغذیه

میوه‌هایی مانند توت‌فرنگی ، مویز، گلابی، موز، سیب و خوراکی هایی مانند زیره ، زنجبیل، برای درمان ناتوانایی جنسی پیشنهاد می شود.

“افرادی که سیگار می کشند به احتمال زیاد دچار ناتوانی جنسی و اختلال نعوظ می شوند، کاهش وزن ، ترک کردن سیگار ، ورزش کردن می تواند به درمان اختلالات نعوظ مردان کمک کند.”

طب سوزنی

برخی از مطالعات نشان داده اند که استفاده از درمان طب سوزنی می تواند تا حد زیادی مشکلات مربوط به نعوظ را برطرف کند.

قطع مصرف دارو

برخی مطالعات نشان داده است که داروی فشار خون می تواند مشکلات جنسی به همراه داشته باشد. با مشورت و دستور پزشک باید استفاده آن قطع شود. همچنین کلسترول غیر طبیعی خون، اختلال کار تیروئید باید اصلاح شود.

کمک و حمایت همسر

صبوری و درک همسران در درمان اختلات نعوظ مردان بسیار موثر است. از طرف دیگر مرد باید در این مورد با همسرش گفتگو و مشورت کند، طوری که زن را حامی و پشتیبان خود بداند. معمولا حل کردن مشکل به تنهایی نتیجه‌ای ندارد.

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.