• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

اداره بهزیستی خراسان رضوی

بهزیستی خراسان رضوی
haly-zendegy

در این مقاله قصد داریم شما را با سازمان بهزیستی خراسان رضوی و مطالبی در مورد خدمات سازمان، طرح های انجام شده، مراکز سالمندی مشهد، مهد کودک های تحت پوشش و.. آشنا کنیم تا بتوانید پس از آشنایی با این سازمان ، از خدمات و حمایت های این سازمان به نحو احسن بهره مند باشید.

معرفی اجمالی خراسان رضوی

استان خراسان در سال ۱۳۸۳ به سه استان خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی تقسیم شد. قبل از این تقسیم بندی بزرگترین استان کشور محسوب می شد.

مساحت این استان بیش از ۱۲۷۴۳۲ کیلومتراست و پس از تهران پرجمعیت ترین استان ایران است. از شمال به جمهوری‌ ترکمنستان ، از شمال غربی به استان خراسان شمالی از شرق به کشور افغانستان، از جنوب به استان خراسان جنوبی و از غرب و شمال غربی به استان یزد، اصفهان، سمنان و گلستان محدود است.

اهداف و محل سازمان بهزیستی خراسان رضوی

سازمان بهزیستی خراسان رضوی با برکات متعال و در پرتو عنایات حضرت علی ابن موسی الرضا در تلاش است با نهایت کیفیت در خدمت محرومان و معلولین میهن خطه خراسان انجام وظیفه کند. سایت اینترنتی سازمان بهزیستی خراسان رضوی بر پایه نرم افزار پورتال سامان در سال ۱۳۸۶ طراحی و اجرا شده است. برای مراجعه حضوری به بهزیستی خراسان رضوی به آدرس مشهد، بین چهارراه شهدا و زرینه (آیت الله بهجت)، بین بهجت ۸ و ۱۰، مراجعه کنید یا از طریق شماره تماس۰۵۱۳۲۲۳۰۹۹۱ در ارتباط باشید.

آمار مددجویان بهزیستی

طبق آمار موجود در حال حاضر ۴۷۰ هزار نفر در خراسان رضوی به عنوان مددجو و یا دیگر عناوین با بهزیستی ارتباط دارند که ۸ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند

مراکز سالمندان

*مرکز سامندی وکیل آباد- وکیل آباد ، خیایبان ۶۱- شماره تماس ۸۹۰۱۰۱۶

*مرکز سالندی بهار. این مرکز در خیابان شهید فکوری، خیابان هفدهم، کوچه لاله هشتم، پلاک۳۳ واقه شده است.

*مرکز سالمندی باران. این مرکز به صورت شبانه روزی فعالیت دارد. آدرس آن واقع در خیابان فرزان ، فرزان یکم است. می توانید از طریق شماره تماس ۳۶۰۲۴۱۶۶ با این مراکز به صورت تلفنی در ارتباط باشید.

مهد کودک ها

*مهد کودک گل های زندگی/ واقع در خیابان قاسم آباد – حسابی ۳۸ /تلفن۳۶۲۳۰۱۳۷.

*مهد کودک مهر رضا و زهرا/ آدرس: دانش آموز ۳ – پلاک ۷۰ /شماره تماس ۳۶۰۱۶۵۴۵

*آشیانه کودک/ آدرس: رضا شهر – بلوار رضوی – روبروی مسجد المهدی/تلفن: ۳۸۷۸۴۳۹۶

*خاطره/ آدرس : بلوار سجاد – بزرگمهر جنوبی ۱۱ – پلاک ۱۸۷/ تلفن: ۳۷۶۵۸۲۹۱

*پرواز/ آدرس : قاسم آباد – حجاب ۷۳ – نبش حجاب ۷۳/۴.

*بهار/ آدرس: بلوار سجاد – شمالی ۱ – پلاک ۲۵/ تلفن: ۳۶۰۴۵۷۲۹

*مرمر/ آدرس : وکیل آباد – سید رضی ۹ – پلاک ۲۰۷ تلفن: ۰۹۱۵۲۴۱۱۲۹۵

*افق/ آدرس : احمدآباد – ابوذر – پلاک ۹۴/ تلفن : ۳۸۴۰۶۹۹۰

طرح های موفق آمیز سازمان بهزیستی خراسان رضوی

* طرح مداخله در طلاق و ارائه مشاوره پیش از طلاق و سازش ۱۷.۵ درصدی زوج های جوان مشهد.

*از بین ۱۸هزار و ۲۰۰ نفر درخواست جهت مشاوره طلاق ، هزار و ۸۰۰ نفر به سازش رسیده اند.

*افزایش ۷ درصدی نرخ اشتغال در بین مددجویان بهزیستی خراسان رضوی

*توزیع هزار سبد کالا ویژه ماه مبارک رمضان به ارزش یک میلیون ریال در بین مددجویان بهزیستی شهرستان گناباد در سال ۱۳۹۶

بخش ها و معاونت های سازمان بهزیستی خراسان رضوی

*معاونت امور پیشگیری : رسالت و حیطه فعالیت این معاونت ، اطلاع رسانی و بالا بردن آگاهی های علمی آحاد جامعه در خصوص پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، پیشگیری از معلولیتها و مشاوره روانشناسی است.

* معاونت توانبخشی: برخی وظایف آن شامل: انجام وظایف مدیر بهزیستی استان در امور توانبخشی در غیاب وی با توجه به اختیارات تفویض شده و یا نظارت بر اجرای صحیح برنامه های مدون توانبخشی استان به منظور ارائه هر چه بهتر خدمات و سرویس های لازم به معلولین.

*معاونت خدمات اجتماعی: ارائه خدمات قادرسازی به افراد و گروه هایی که بنا به دلایل اقتصادی اجتماعی و تربیتی و فرهنگی از روال عادی زندگی بازمانده و در وضعیت اضطراری قرار دارند.

*ارائه خدمات مددکاری ومشاوره روانشناسی : شامل مصاحبه ،بازدید منزل وسایر روشها جهت آشنایی با وضعیت اقتصادی ، اجتماعی ،‌خانوادگی ،‌جسمی ،روحی وفرهنگی خانواده وارزیابی نیازهای مددجویان.

“جهت اطلاعات بیشتر در مورد خدمات بهزیستی مانند مشاوره روانشناسی ، مشاوره طلاق، خانواده و شرایط اخذ مجوز فعالیت های مرتبط با سازمان بهزیستی (مجوز احداث مهد کودک، مجوز احداث کلینیک و..) ، می توانید با مشاوره تلفنی مرکز هالی زندگی در ارتباط باشید و یا به سایت بهزیستی کشور مراجعه نمایید.”

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.