• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

برای ازدواج موفق چه کارهایی باید انجام دهیم

ازدواج
haly-zendegy

آیا ازدواج هندوانه سر بسته ای است که شما نمی دانید در آن چه خبر است؟ این پازل نیمه کاره مجردی را چطور می خواهید تکمیل کنید؟

واضح ترین معنا برای جستجوی عشق، زندگی زناشویی و ازدواج است. داشتن زندگی زناشویی سعادتمند مهم ترین هدف زندگی بشر است. ازدواج می تواند باعث خوشبختی و یا حتی باعث شکست و ناکامی افراد باشد.

یک زوج خود تصمیم می گیرند که خوشبخت باشند یا خود را به اندوه و غم و جدایی برسانند. ازدواج محکم کردن و منظم کردن رفتار جنسی در قالب یک فرهنگ جامعه است

یک رابطه زناشویی محکم به ما این امکان را می دهد که در برابر ناملایمات زندگی بایستیم و مبارزه کنیم.

برای رسیدن به یک زندگی سعادتمند و ایده آل انتخاب همسر بسیار گام مهمی به شمار می رود. اگر این انتخاب عاقلانه باشد مطمئنا از زندگی خود رضایت کامل خواهید داشت. در بیشتر مواقع ازدواج هایی که به شکست منجر می شوند از روز اول مسئله دار بوده اند و زوجین در انتخاب خود اشتباه کرده اند.

“با زنی ازدواج کنید که اگر مرد بود بهترین دوست شما میشد”

ورود به دنیای متاهلی زمانی زیباست که آگاهی، تصمیم و توانمندی لازم را داشته باشید. تا وقتی خودتان نخواهید، هیچ چیز شدنی نیست. در ازدواج احساست خود را در دل نگه ندارید. چون باعث ضربه دیدن به خود می شود.

ازدواج شاید گاهی برای هرکسی مناسب نیست. و می تواند در نظر او ازدواج جنبه های منفی داشته باشد. و سخت هست که شخص بتواند شرایط ازدواج را تحمل کند. شاید برای شما پیش بیاد که کسی رو تو زندگی می بینید که اخلاق و خصوصیات او با شما فرق دارد اما ممکن است برای شما این تضادها جالب باشد. البته بیشتر شباهت ها در فهم متقابل اثر دارند. وقتی دو نفر مشکلات مشابه دارند می توانند از همدیگر در مقابله با مشکل حمایت کنند. برای ابراز صمیمیت باید طرف مقابل را به طور کامل بشناسید؛ صمیمیت متقابل به معنای کیفیت در یک رابطه است.

“عشق و ازدواج مثل اسب و زین اسب می‌ماند که با هم می‌روند، نمی‌توان یکی را بدون دیگری داشت.”

من خوش شانس هستم اما باز با بررسی طرف مقابلم عشم را به سمت ازدواجی با پایه‌هایی محکم‌تر پیش می برم.

توصیه مشاوره ازدواج این است که شناخت شما اگر روزنه واقعیت را ببیند، یعنی دیدن تمام عیب و نقص‌ها.

حال برای انتخاب همسر مناسب به چه مهارت هایی نیاز داریم؟ کافیست در این زمینه از راهنمایی های مشاوره ازدواج بهره مند شوید و آموزش های لازم را ببینید، مسلم است بدون آموزش کافی انتخاب بهترین همسر برای شما غیر ممکن است. داشتن همسر شایسته پاداش کسانی است که از اصول صحیحی انتخاب همسر پیروی می کنند و تصمیمات عاقلانه می گیرند. آن ها اعتقادی به شانس و شهوت و عشق و عاشقی ندارند و در نتیجه موفق هستند. زندگی مشترک می تواند یک اتفاق عالی و زیبا باشد و این زیبایی را شما با کسی سهیم می شوید که او را دوست دارید و همین یعنی یک موفقیت بزرگ در زندگی زناشویی. محبت و عشق در زندگی زمینه مناسبی را برای حل مشکلات فراهم می کند.

برای ازدواج موفق چه کارهایی باید انجام دهیم؟

زمانی که تصمیم با عجله گرفته می شود زنگ خطر به صدا در می آید. زمانی که زن و مرد بعد از چند هفته آشنایی تصمیم به زندگی مشترک می گیرند مطمئنا تحت تأثیر خیال و رویا و بدون توجه به واقعیت ها می باشد. هدف زندگی مشترک را دست کم نگیرید. هنگامی که یک زوج برای آشنایی فرصت بیشتری به هم دهند شناخت بیشتری پیدا می کنند و دوام زندگی را بالا می برند اما با شناخت کم خطر فروپاشی بسیار بالا است. حتی افرادی که برای بار دوم زندگی مشترک می کنند باید از تجربیات گذشته خود استفاده کنند مسئولیت اشتباهات گذشته خود را بپذیرند و در نهایت با شناخت کافی و لازم تصمیم به ازدواج دوم کنند.

برخی متأسفانه برای این که دوره اندوه ناشی از شکست در ازدواج قبلی را به کم کنند با عجله تن به ازدواج دوم می دهند که کاری است بسیار اشتباه است. در انتخاب همسر باید به زوایای مختلف توجه کرد و جنبه های مثبت و منفی را تحلیل کرد تا واقع بینانه تر تصمیم گیری شود.

برای ازدواج موفق چه کارهایی باید انجام دهیم؟

سن ازدواج مهم است؟

کسانی که در سن کم ازدواج می کنند به ندرت آمادگی به عهده گرفتن مسئولیت های زندگی زناشویی را دارند. نرخ طلاق در زوج ها زیر ۲۰ سال بیشتر به چشم می خورد. جوان ها تا زمانی که خودشان را به خوبی نشناخته اند نمی توانند همسر مناسبی برای خود پیدا کنند. اغلب نوجوانی تا سن ۲۰ سالگی طول می کشد زیرا هنوز یک نوجوان نیازها و هدف هایش را مشخص نکرده و مستقل بودن را درک نکرده و تا به این موقعیت مناسب نرسد نمی تواند یک زندگی مشترک تشکیل دهد و نیازمند تجربه ی بیشتری است. سن ازدواج به عوامل مختلفی مانند بلوغ فکری، توانایی کسب درآمد، پیشرفت تحصیلی و… بستگی دارد. با دانستن هدف-های خود در زندگی مشترک با گذشت ۱۰ تا ۲۰ سال از ازدواج خود از کیفیت روز اول ازدواج می توانید بهره ببرید.

انگیزه برای ازدواج

کشش و جاذبه ی جسمی، فشار والدین، ترس از تنهایی، تشکیل خانواده یا پیشرفت اقتصادی، یک سری از دلایل ازدواج افراد هستند. اما ممکن است این انگیزه ها کل داستان ازدواج شما نباشد. شاید تا حالا به آنها فکر نکردید اما شما هم مثل همه آدم های دیگر به این دلیل خواهان ازدواج خوب هستید که از ته دل رضایت و ثبات در رابطه می خواهید و با ازدواج خوب می توانید توانایی های خود را بیشتر کنید. عدم احساس امنیت و رضایت در دوران نامزدی بدون شک ازدواج خوب داشتن را زیر سؤال می برد و می تواند یک علامتی برای وجود مشکل در رابطه باشد.

چقدر عاشق ازدواج هستید؟

شوق زیاد به ازدواج هیجان زندگی مشترک را زیاد می کند. کسانی که تحت تأثیر این هیجانات قرار می گیرند متوجه مسئولیت سنگین ازدواج نیستند. این شوق به زندگی مشترک می تواند علت های مختلفی داشته باشد. برخی ممکن است از تنهایی خسته شده باشند و برخی نگران تغییر عقیده فرد هستند. گاهی پیش می آید که فرد از تنهایی تعطیلات آخر هفته خسته شده باشند و شتاب زده دست به زندگی مشترک بزنند و با شکست رو به رو شوند.

گاها افراد برای راضی نگه داشتن شخصیت های مهم زندگی شان دست به این اقدام خطرناک می زنند و نسبت به نیازهای خود بی توجه می شوند. این ازدواج ها عاقبت خوشی ندارد. لازمه زندگی موفق این است که به نیازها و هدف های خود توجه کنیم. شما می توانید از نظرات و پیشنهادات دیگران استفاده کنید اما نباید اجازه دهید که آن ها به جای شما تصمیم گیری کنند زیرا این شما هستید که قرار است یک عمر با همسر آینده تان زندگی کنید. این اشتباه باعث یک عمر رنج و تالم برای شما است. دقت کنید که وظیفه ی پدر و مادر راهنمایی کردن فرزندان شان در امر ازدواج است. یک پدر و مادر مدبر با فرزند خود مشورت می کنند، نظراتشان را عنوان می کنند اما در نهایت تصمیم گیری را بر عهده ی فرزند می گذارند. و شما هستید که در نهایت کار باید نظرات دیگران را بررسی کنید، آموزش هایی که از قبل یاد گرفته اید را به کار گیرید و سپس به اعماق وجود خود رجوع کنید و یک تصمیم عاقلانه بگیرید.

اگر طرف مقابل را نشناسیم؟

شناخت یک عامل بسیار مهمی است که زن و مرد قبل از زندگی مشترک در زمینه-های مختلف باید با نظرات یکدیگر آشنا باشند. لحظات پر از استرس و اوقات راحت و شیرین یکدیگر را تجربه کنند. هر چه تجربه ی آشنایی بیشتر باشد کمتر با مسائل ناشناخته روبرو می شوید. کسانی که بیش از اندازه به هم عشق می ورزند، کمتر درباره مسائل و مشکلات زندگی صحبت می کنند. و فکر می کنند درباره ی یکدیگر همه چیز را می دانند اما در واقع شناختی از هم ندارند.

توقع بیش از اندازه در ازدواج

اشتباه است اگر فکر کنیم می توانیم همسر را تغییر دهیم. اگر تنها به جنبه ی عاشقانه رابطه توجه کنیم به این نتیجه می رسیم که عشق مشکل گشای همه مشکلات است. اگر زوج ها بدانند که درد و فشارها در زندگی وجود دارد به بهتر می توانند با مشکلات رو به رو شوند. انتظارات دختر و پسر بر اساس شرایط دوران کودکی است. این بچه ها هستند که فکر می کنند که ازدواج ساده است و بی دردسر برگزار می شود. در زندگی مشترک خوب ما هیچ وقت نمی توانیم دیگران را مجبور کنیم که شبیه به کسی شوند که ما در ذهن داریم یا دوست داریم. انتخاب طرف مقابل بر اساس شخصیت واقعی نه بر اساس ایده های ذهن ، در ازدواج های امروزی کمتر اتفاق می افتد.

اگر کسی را که دوست دارید قابل تکیه کردن نباشد ، نمی توان به او اعتماد کرد. اگر پیش از ازدواج به همسر برای شما تکیه گاه نباشد، پس از ازدواج اهرم شما برای رفع مشکلات کم می شود و دوم این که استرس ازدواج مشکلات را بیشتر می کند.

“اگر مسئله شخصی دارید ازدواج ممنوع می شود.”

سماجت، مشکلات جنسی ، اعتیاد، حسادت، بدخلقی، نداشتن احساس مسئولیت، بی صداقتی، و .. ویژگی های هستند که پس از ازدواج تغییر نمی کنند. اگر این ویژگی ها در یک هفته بارها و بارها تکرار شود عادت می شود و نمی توانید اعتماد کنید.

هر انسانی در ذهن خود تصویری از همسر جذاب و ایده آل برای زندگی مشترک دارد و به قدری شدید هستند که ما را به سمت افراد جذاب می برند و شما مرد جذاب یا زن جذاب را با فکرهایی که در ذهن دارید ، مقایسه می کنید. هر کس که با فکر شما همخوانی بیشتری داشته باشد در ذهن باقی می ماند و در غیر این صورت کنار گذاشته می شود.

تمام پسرها زمانی به شخصیت مادرشان علاقمند می شوند و یا دخترها از مردهایی که خصوصیات پدرشان را دارند خوششان نمی آید. اگر نیاز دختر و پسر دوران کودکی برآورده نشود روی انتخاب همسر تأثیر می گذارد. بخشی از مغز شما را برای یافتن همسر باعث می شود تا شرایط مربوط به دوران کودکی و خاطرات خود را مرور کنید.

 

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه در"برای ازدواج موفق چه کارهایی باید انجام دهیم"

  1. […] نتایج ازدواج در همه زندگی قابل رویت است پس داشتن یک ازدواج خوب لازم است ولی کافی نیست. اینکه هر کدام از طرفین […]

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.