• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

انحراف جنسی یادگار خواهی

انحراف جنسی یادگار خواهی
haly-zendegy

انحراف جنسی یادگار خواهی جزء دسته ی اختلالات پارافیلیایی است در این مقاله به توضیح انحراف جنسی یادگار خواهی می پردازیم.

اختلالات پارافیلیایی

یک فرد عادی و نرمال نسبت به بزرگسالان پخته و بالغ یا جوانان که آزادانه می توانند پیشنهاد جنسی بدهند و یا رد کنند علاقه جنسی نشان می دهند اما اگر فرد مجذوب حیوانات مثل (اسب یا سگ) و یا جاروبرقی شود چطور؟ بله این اتفاق افتاده است .

و یا افرادی که تنها راه ارضای جنسی را قتل وحشیانه می دانند. عده ی زیادی از آدم ها این گونه الگوهای برانگیختگی را برای رابطه جنسی که همراه با درد و رنج خود و دیگران است انتخاب می کنند.

تعریف اختلالات پارافیلیایی

می توان گفت اختلالات برانگیختگی جنسی که باعث ناراحتی خود فرد و یا اخلال در زندگی او شود و به دیگران آسیب وارد کند را در اختلالات پارافیلیایی دسته بندی میکنند.
در پژوهش های صورت گرفته بسیاری از افرادی که دچار اختلال پارافیلیایی هستند همزمان دچار اختلال خلقی، اضطرابی و اختلال سوء مصرف هم هستند.
اختلالات پارافیلیایی درست است که خیلی شایع نیست و حتی تخمین فراوانی آن سخت است.

اما بعضی اختلالات مثل اختلال مبدل پوشی( یعنی پوشیدن جنس مخالف) نسبتا رایج به نظر می رسد و یا اختلال مالش که در شهرهای بزرگ در متروها و اتوبوسها برای زنان توسط مردها اتفاق می افتد.

انحراف جنسی یادگار خواهی

در انحراف جنسی یادگار خواهی شخص از لحاظ جنسی جذب اشیای غیر زنده می شود. یعنی به تعداد اشیا یادگار وجود دارد. و معروف ترین یادگارها شامل لباس زیر زنانه و کفش های زنانه می شود.

این اختلال با دو گروه از اشیا یا فعالیتها متداعی می شود:
۱- یک شی بی جان
۲- و یا یک منبع تحریک لامسه ای بطور مثال: لباس کشی، پلاستیک سیاه درخشان اکثر تخیلات، امیال و تمایلات جنسی فرد یادگار پرست روی یک شی متمرکز می شود.
۳- عضو گرایی است مثل عضوی از بدن، مثل پا وباسن و مو
دو مثال از اختلال یادگار پرستی
۱- در یکی از شهر های آمریکا چند ماه زنان یک مجتمع متوجه شدند که لباس زیر آنها (سینه بند) گم میشودو بعد از پیگیری ها متوجه شدند در جتمع های دیگر هم این اتفاق افتاده است و بعد از بررسی های صورت گرفته متوجه می شوند فردی که دچار اختلال یادگار پرستی است این عمل را انجام داده است
۲- مثالی در رابطه با تحریک لامسه ای که به گزارش پزشکان جراحان کلیه و مجاری ادراری مجبور هستند پیشابراه مردی که به دلیل وجود یک شی نازک بلند مثل مداد یا دسته عینک عمل کنند.این افراد این عمل را به این خاطر انجام می دهند که می پندارند انسداد جزعی پیشابراه بر شدت انزال هنگام اسمناء را زیاد می کند. اما اگر کل شی وارد آلت شود یک ملاحظه ی پزشکی جدی نیاز است.

تشخیص اختلالات جنسی

تا به اینجا کلیتی در رابطه با انحراف جنسی یادگار خواهی را شرح دادیم حال به یادگارخواهی همراه با مبدل پوشی می پردازیم. توجه داشته باشید تشخیص و شناسایی فردی که دچار انحرافات جنسی است نیازمند آن است که که یک متخصص و دکتر روانشناس بر اساس ملاک های تشخیص خود بر اساس مصاحبه ی بالینی به یک نتیجه گیری و تشخیص بالینی درست دست پیدا کند شما هیچ گاه نمی توانید براساس نگاه خود و برداشت خود به کسی برچسب بزنید.

یادگارخواهی همراه با مبل پوشی

یادگار خواهی همراه با مبدل پوشی بدین معناست که فرد از طریق تخیلات یا امیال جنسی برای پوشیدن لباس های جنس مخالف به عنوان ابزاری برای انگیختگی که همراه با خود ارضائی یا آمیزش است صورت میگیرد.

شروع انحراف جنسی یادگار خواهی

این اختلال به طور مشخص در دوران کودکی و یا اوایل نوجوانی آغاز می شود. و با گذشت چند سال مردان مبتلا به این اختلال تمایل پیدا می کنند که مانند زنان لباس بپوشند و مانند آن ها زندگی کنند و زنان هم به پوشیدن و سبک زندگی مردانه علاقه پیدا کنند و انتخاب کنند مثل آن ها بشوند این اختلال نادرتر است.

معمولا فرد مبتلا بیش از یک تکه از لباس های جنس مخالف خودش را بر تن می کند. گاهی ممکن است مردانی که مبتلا به این اختلال هستند لباس های زنانه که می پوشند و در رفتارشان هم زنانگی چشمگیری دیده می شود.

هر چند معمولا این حالت به حد مبدل پوشی نمی رسد. بدون لباس زنانه، مردی که این اختلال را دارد ممکن از نظر ظاهرو شغل بیش از حد مردانه به نظر برسد نکته ی قابل توجه در این اختلال این است که مبدل پوشی دو قطب دارد در یک قطب آن فرد در خلوت خودش همراه با احساس گناه و افسردگی مبدل پوشی می کند و در قطب دیگر رفتارش برای الگو مطلوب و فرد قابل قبول در جامعه عضوی از جامعه مبدل پوشان است و پوشیدن آشکار لباس زنان ممکن است تا کسب اسقلال نسبی از والدین و گسسستن از خانواده مشاهده نشود.

امیدواریم توانسته باشیم شما را با  انحراف جنسی یادگار خواهی آشنا کرده باشیم  جهت شناخت انحرافات جنسی  و پارافیلیا یا انحراف جنسی همراه ما باشید در صفحه اصلی مرکز مشاوره هالی

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.