• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

انحراف مرده خواهی

انحراف مرده خواهی
haly-zendegy

انحراف مرده خواهی را می توان گفت نوعی وسواس فکری در مورد ارضاء جنسی از جسد است که قصد داریم در این مقاله به شناخت انحرافات جنسی بپردازیم شما عزیزان می توانید مطالب مرتبط در این زمینه را در مقالات انحراف جنسی یادگار خواهی ، انحراف عورت نمایی ، انحراف مالش و بیماری دوجنسیتی را مطالعه کنید.

انحراف مرده خواهی

انحراف مرده خواهی همان طور که که گفتیم ارضاء جنسی از طریق جسد است. افرادی که این اختلال را دارند اجساد را از قبرستان پیدا می کنند اما بعضی از آن ها سابقه دزدی جسد را دارند

و اما موضوع مهم در این انحراف این است که گاهی افرادی که این اختلال را دارند برای ارضاء میل جنسی خود اقدام به قتل می کنند یعنی قربانیان را بعد از دزدیدن آن ها را به قتل می رسانند و بعد با آن ها رابطه ی جنسی برقرار می کنند و بر اساس اظهارات خودشان بزرگ ترین تحقیرات را بر قربانی بی جان روا می دارند.

بر اساس گفته ی ریچارد فون کراف ابینگ در انحراف مرده خواهی تشخیص سایکوز تایید شده است.
انحراف مرده خواهی از انحرافات جنسی است که نسبت به انحرافات جنسی دیگر میزان شیوع آن پایین تراست. بعد از انحراف مرده خواهی به انحراف عضو خواهی می پردازیم.

انحراف عضو خواهی

در این انحراف فرد فقط از طریق یک قسمت از بدن به ارضاء جنسی می رسد یعنی فعالیت جنسیش را بر یک قسمت از بدن متمرکز میکند و قسمت های دیگر را نادیده می گیرد.

انحراف عضو خواهی چیست؟

توجه داشته باشید تماس های دهانی- تناسلی مثل فرج لیسی (تماس دهانی با آلت تناسلی زن) و یا آلت لیسی Fellatio تماس دهانی با آلت مرد و تماس دهانی با مقعد این ها فعالیت هایی هستند که به طور طبیعی با پیش نوازی دررابطه جنسی Foreplay)) در ارتباط اند.

فروید متوجه شده بود که سطوح مخاطی بدن شهوت زا هستند و در افراد احساسات لذت بخش به وجود می آورند اما مشکل از آنجایی آغاز می شود که فرد از این فعالیت ها به عنوان تنها منبع ارضاء جنسی استفاده می کند و از نزدیکی دوری کند به این اختلال دهان گرایی هم می گویند.

بعد از انحراف مرده خواهی و انحراف عضو خواهی به سومین انحرافی که می پردازیم انحراف حیوان خواهی است.

انحراف حیوان خواهی

در انحراف حیوان خواهی، حیوانات را برای آمیزش جنسی، خود ارضایی و تماس دهانی- تناسلی مورد استفاده قرار می دهند و گاهی ممکن است حیوانات را برای این منظور تربیت کنند.

افرادی که این اختلال را دارند حیوانات را تنها منبع عمده برای برقراری ارتباط می دانند بنابراین جای تعجب نیست که انواع زیادی از حیوانات اهلی استفاده جنسی یا شهوانی به عمل آید.
اما موضوع قابل ذکر در این زمینه این است که گاهی ممکن است افراد به دلیل عدم دسترسی به رابطه جنسی طبیعی دست به این عمل بزنند اما باز هم در چنین موقعیت هایی خود ارضایی امکان پذیر است و تمایل به رابطه جنسی با حیوانات نوعی حیوان خواهی فرصت طلبانه محسوب می شود.

انحراف ادرار خواهی چیست؟

در انحراف ادرار خواهی می توان گفت نوعی شهوت گرایی پیشابراهی است که فرد از ادرار کردن بر روی شریک جنسی خود و یا بالعکس به لذت جنسی می رسد.

این اختلال ممکن است هم در زنان و هم در مردان همراه با روش های خود ارضائی باشد که برای تحریک جنسی اجسام خارجی وارد پیشابراه خود می کنند.
توجه داشته باشد در توضیح انحرافات جنسی مثل انحراف مرده خواهی و تمام انحرافاتی که توضیح دادیم تشخیص آن باید توسط دکتر روانشناس متخصص صورت بگیرد.

حال در ادامه به یک انحراف دیگر به نام هایپوکسی فیلیا می پردازیم.

هایپوکسی فیلیا

هایپوکسی فیلیا عبارت است از تمایل افرادی که در حین ارگاسم برای رسیدن به یک حالت تغییر هوشیاری ناشی از هایپوکسی می پردازند.

این افراد برای رسیدن به این نقطه لذت و ایجاد هایپوکسی از داروهایی مانند نیتریت یا اکسید ازت استفاده می کنند. و نکته قابل ذکر این است که خود انگیزی همراه با خفگی نیز با حالات هایپوکسیک ارتباط دارد.

اما توجه داشته باشید این حالات باید جزو آزار خواهی جنسی طبقه بندی شود.
امیدواریم توانسته باشیم خلاصه ای از انحرافات جنسی را برای شما عزیزان جهت آشنایی با اختلالات پارافیلیایی توضیح داده باشیم.

تشخیص افتراقی

در تشخیص افتراقی درمانگر انحراف جنسی را از مواردی که به خاطر کسب تجربه و تازگی است را با رفتارهای وسواسی افتراق می دهند. می توان گفت فعالیت های انحرافی جنسی بیشتر در دوره ی نوجوانی دیده می شود.

طی پژوهش های صورت گرفته می توان گفت انحرافات جنسی مخصوصا انحرافات عجیب و غریب غالبا با سایر اختلالات روانی مثل اسکیزوفرنی همایند می شوند. و یا گاهی بیماری های مغز نیز منجر به آزاد سازی تکانه های انحرافی می شود.

در ادامه ی مقالات تشخیص و شناخت انحرافات جنسی به اختلال مازوخیسم، اختلال سادیسم و اعتیاد به رابطه جنسی می پردازیم.

همراه ما باشید در صفحه اصلی مرکز مشاوره خانواده هالی و جهت مشاوره حضوری هالی زندگی با ما در تماس باشید

۵/۵ ( ۱ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.