• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

انزال زودرس و راه های درمان آن چیست؟

انزال زودرس
haly-zendegy

پیدا کردن تعریفی مناسب برای انزال زودرس بی نهایت دشوار می باشد.

انزال مستمر و عود کننده با حداقل تحریک جنسی قبل، همزمان یا بلافاصله بعد از دخول و پیش از زمان دلخواه شخص تعریف شده است. متخصص بالینی یا درمانگر مشاوره روانشناسی باید عواملی را که به مدت برانگیختگی تاثیر می گذارند، مانند: سن، جدید بودن شریک جنسی یا موقعیت و بسامد رابطه جنسی را در نظر بگیرد.

“جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان زود انزالی و بهره مندی از مشاوره مشکلات جنسی می توانید با شماره های ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰ و ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۰ در تماس باشید”

انزال زودرس

این تعریف باور فرد را در مورد اینکه آیا انزال در زمان دلخواه صورت گرفته است مورد تاکید قرار می دهد، ملاکی که متفاوت با سایر موارد استفاده در بسیاری از مطالعات پژوهشی است که در آنها سعی شده ملاک هایی درباره طول مدت تحریک قبل از وقوع ارگاسم تعیین شود.

اکثر افرادی که از عملکرد انزالی خود ناراضی هستند و این را جزء مشکلات جنسی خود می دانند ، با توجه به مدت تحریک قبل از انزال واجد ملاک هایی برای انزال زودرس می باشند. از این رو، به طور کلی امکان مقایسه نتایج مطالعات مختلف وجود دارد. اگرچه برآوردها در بین مطالعات مختلف متفاوت می باشد، ولی بدیهی است که انزال زودرس بی نهایت شایع می باشد و احتمالاً شایع ترین نوع مشکلات جنسی در مردان است.

برآوردهای مربوط به درصد مراجعین به مشاوره مشکلات جنسی که دارای مشکلات انزال زودرس می باشند بسیار متفاوت بوده است. اعتقاد بر این است که با توجه به درگیری دستگاه عصبی سمپاتیک در هر دو فرآیند عوامل مختلفی در علت انزال زودرس دخالت دارند. تلاش هایی که برای کاهش اضطراب از طریق مصرف داروهای کاهش دهنده اضطراب، مانند: پروپرانولول، صورت گرفته است در افزایش کنترل انزال موثر شناخته نشده اند و این مساله نقش اضطراب را در انزال زودرس زیر سوال می برد.

دخالت پنج عامل بالقوه در انزال زودرس مهم است تا مشخص نماید آیا افرادی که انزال زودرس دارند در مقایسه با مردان بدون مشکل:

الف) تحریک جنسی را سریع تر نشان می دهند.

ب) در موقعیت جنسی یکسان انگیختگی بیشتری نشان می دهند.

ج) در موقیعت های بیشتری تحریک نشان می دهند.

د) برای انزال نیاز به انگیختگی کمتری دارند.

ه) در آنها بین انزال ها و تلاش برای آمیزش جنسی فاصله های طولانی تری وجود دارد.

این ۵ عامل نشان داد که الگوهای انگیختگی افرادی که انزال زودرس دارند با گروه مقایسه تفاوتی نداشت؛ اما مردانی که به مشکلات جنسی تمایل داشتند، فاصله های طولانی تری را بین انزال ها و آمیزش جنسی بعدی رعایت کنند. این باعث شد که اسپیس و همکاران پیشنهاد نمایند که انزال زودرس با مقدار پایین انزال و آمیزش مشخص شده و حتی ممکن است به وسیله آن ایجاد شود.

تحریک نادرست باعث می شود که فرد کمتر بتواند کنترل لازم برای حفظ سطح بالای انگیختگی جنسی داشته باشد. مقایسه یک گروه سیزده نفری مبتلا به انزال زودرس با یک گروه سیزده نفری مرد فاقد مشکلات جنسی مشخص نمود که تفاوتی در دقت برآورد انگیختگی جنسی در آنها وجود ندارد.

الگوهای تحریک جنسی نیز برای هر دو گروه مشابه بود. بنابراین، این احتمال که افراد مبتلا به انزال زودرس در برآورد دقیق از میزان تحریک خود مشکل دارند مورد تایید قرار نگرفت.

محققان دریافتند که میزان آمیزش جنسی و خود ارضایی در افراد بدون مشکلات جنسی به همان اندازه است. این یافته ها عقیده اسپیس و همکاران را مبنی بر این که انزال زودرس ممکن است ناشی از کاهش رابطه جنسی باشد مورد سوال قرار می دهد.

به عبارت دیگر، تجربه منفی انزال زودرس در مردان ممکن است منجر به دوری از فعالیت جنسی و رابطه با شریک جنسی شده باشد.

هر چقدر مدت زمان پس از آخرین انزال یک مرد بیشتر باشد ، انزال بعدی سریع تر اتفاق می افتد. این موضوع باید در مراحل بعدی درمان بررسی شود و احتمال دخالت آن را در انزال زودرس مورد بحث قرار گیرد.

“جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان زود انزالی و بهره مندی از مشاوره مشکلات جنسی می توانید با شماره های ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰ و ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۰ در تماس باشید”

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.