• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

انواع ارگاسم

انواع ارگاسم
haly-zendegy

شناخت انواع ارگاسم به شما کمک میکند خودتان و نیازهای خودتان را بهتر بشناسید در این مقاله انواع ارگاسم را کامل شرح خواهیم داد چه مردان چه زنان باید تفاوت های فیزولوژی و روانی همدیگر را بشناسند تا بتوانند در رابطه ی جنسی لذت بیشتری را تجربه کنند. قبل از پرداختن به انواع ارگاسم به تعریف (orgasm ) ارگاسم می پردازیم. در مورد ارگاسم چه می دانید؟ همراه ما باشید

تعریف ارگاسم

از نظر فیزیکی ارگاسم نوعی کاهش تنش جنسی محسوب می شود. در ارگاسم چندین انقباض غیر ارادی در ماهیچه ها صورت می گیرد.

حال این انقباض ها در زنان یک سوم بیرونی مهبل و در مردان در ماهیچه های لگنچه صورت می گیرد. ارگاسم حدود ۳ تا ۱۰ ثانیه طول می کشد و این انقباض ها که در ماهیچه ها اتفاق می افتد در فاصله ی کمتر از یک ثانیه صورت می گیرد. یعنی در مرحله ارگاسم حدود ۳ تا ۱۵ انقباض در ماهیچه صورت میگیرد.

نکته قابل توجه این است که در دست ، پا و صورت هم ممکن است انقباض ماهیچه ای اتفاق بیوفتد و در این زمان شما احساسات مثل تعجب، شادی ، یا شگفت زدگی و هیجان را تجربه می کنید. در افراد مختلف احساسات متفاوتی روی می دهد و در آن زمان ممکن است افرادی بخندند و یا گریه کنند.

لذت ارگاسم در افراد متفاوت است و درست و غلط نداشته است و فقط لذت آن مهم است.

آرامش بعد از ارگاسم

در مرحله آرامش اندام های جنسی به حالت اولیه بر میگردند و ماهیچه ها وارد مرحله استراحت و آرامش می شوندوضربان قلب و تنفس به حالت عادی باز می گردد و هیجانات کم ترو کم تر می شود و به مرور بدن وارد استراحت و آرامش می شود.

انواع ارگاسم

types of orgasms
ارگاسم در زنان به شکل های مختلفی صورت می گیرد. یعنی زنان به طریق مختلف به ارگاسم می رسند. می توان به طور کلی شش نوع ارگاسم در انسان ها نام برد که بعضی از آن ها مختص زنان است. و لذت این ارگاسم ها با هم فرق دارند و بر اساس میزان تر جیحات و علایق هر آدمی برخی از آنها را بیشتر دوست دارند.

انواع ارگاسم در زنان

 ارگاسم کلیتوریسی :

کلیتوریس از حساسیت بالایی برخوردار است که از اندام های جنسی زنان محسوب می شود این ارگاسم رایج ترین نوع از نوع ارگاسم است و از تحریکات مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می گردد و احساس بسیار شدیدی در زنان ایجاد می کند.

ارگاسم مهبلی :

این نوع ارگاسم با تحریکهای مهبلی در زمان دخول آلت و دست ایجاد می گردد. این ارگاسم هم با لذت بسیار زیادی همراه است و بعد از ارگاسم کلیتوریسی رایج ترین نوع ارگاسم محسوب می شود.
نکته قابل ذکر:

زنان لذت ارگاسم مهبلی و کلیتوریس را متفاوت بیان کرده اند بعضی از بانوان ارگاسم کلیتوریسی را سطحی تر شرح داده اند و گفته اند ارگاسم مهبلی عمیق تر بوده است و تاثیر آن بیشتر در اندام جنسی واقع می گردد.

ارگاسم از نقطه جی

این ارگاسم با تحرک های مستمر نقطه جی در زنان اتفاق می افتد. نقطه جی در حدود فاصله ۵ تا ۸ سانتی متری قسمت فوقانی مهبل است که با تحریک این قسمت است که زن ممکن است به ارگاسم برسد. نکته: تحریک این نقطه در ابتدا ممکن است با احساس ادرار در زنان باشد ولی به مرور زمان به لذت تبدیل می شود. و ممکن است به انزال هم ختم شود .

 ارگاسم از طریق پستانها

پستانها هم از جمله اندام های حساس در زنان محسوب می شود. بسیاری از زنان در زمان تحریک شدن از طریق پستان دچار تحریک کلیتوریس هم می شوند. بعضی از زنان که میزان حساسیت آن ها نسبت به این تحریک بدون تحریک شدن اندام های جنسی به رگاسم می رسند که در این حالت انقباض های مستمری را در مهبل و رحم خود احساس کنند

ارگاسم دهانی

این ارگاسم زمانی اتفاق می افتد که از طریق بوسه فرانسوی و تحریک دهان از طریق مختلف در حال معاشقه باشند. لبها نیز از اندام های حساسی محسوب می شوند که تحریک آنها به تحریک اندام های جنسی ختم می شود. اما این نوع ارگاسم کم دیده می شود.

ارگاسم ذهنی

این نوع ارگاسم با تاثیر تحریکهای محیطی و ذهنی ایجاد می شود و تاثیر ان بر ذهن فرد ممکن است آنقدر زیاد باشد که او را تا حد ارگاسم ببرد. این نوع از ارگاسم هم در انواع ارگاسم که نام برده شد نادر است.حال بعد از ارگاسم به چند باور نادرست در ارگاسم می پردازیم.

باور نادرست از ارگاسم

۱- آمیزش خوب نیست، مگر به ارگاسم ختم شود(اگر رابطه ای با لذت همراه باشد خوب است و همیشه الزامی به ارگاسم نیست.
۲- ارگاسم چند باره بهتر از یک بار ارگاسم است(لذت جنسی به تعداد ارگاسم بستگی ندارد)
۳- مردان در یک بار نزدیکی نمی توانند بیش از یک ارگاسم را تجربه کنند (مردان می توانند در یک بار نزدیکی ارگاسم مجدد را تجربه کنند).
۴- زنان بعد از یائسگی نمی توانند به ارگاسم برسند (یائسگی تاثیری بر ارگاسم زنان ندارد.)
۵- افراد سن بالا ، ارگاسم را کمتر دوست دارند و کمتر می خواهند (سن تاثیری بر ارگاسم ندارد و افراد در هر سنی ارگاسم را دوست دارند)

باورهای غلط در مورد رابطه جنسی و نیاز های جنسی می تواند آسب های زیادی را به رابطه ی شما وارد کند جهت اطلاعات بیشتر و حل مشکلات جنسی خود از یک سکس تراپ و مشاوره جنسی کمک بگیرید

همراه همیشگی شما مرکز مشاوره تخصصی هالی

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.