• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

با کدام عادت های مردان نباید ازدواج کرد؟

عادت ها
haly-zendegy

همه ما با جملاتی مانند غیر قابل پیش بینی و ارزیابی بودن ازدواج زیاد روبرو شده ایم ولی آیا واقعا ازدواج به عنوان مهم ترین بخش زندگی هر فرد غیر قابل پیش بینی است ؟ وقتی قصد دارید ازدواج کنید باید از خیلی موارد آگاهی پیدا کنید و نسبت به ویژگی های فردی که قرار است به اصطلاح یک عمر را در کنار او زندگی کنید شناخت کافی و وافی به دست آورید ، این شناخت به فرد در انتخاب و تصمیم گیری مناسب کمک قابل توجهی می کند فرض کنید با فردی ازدواج کرده اید که هیچ کونه اطلاعاتی در مورد باورها و آرزوهایش ندارید و یا اصلا نمی دانید از چه نقطه ضعف ها و عادت ها برخوردار است پس در نتیجه نمی توانید رفتارها و واکنش های او را پیش بینی کنید زندگی نشات گرفته از همین کنش ها و واکنش ها است زمانی که شما بدانید فرد مقابل از چه عادت های رفتاری برخوردار است راحت تر می توانید در مورد انتخاب او به عنوان شریک زندگی تصمیم گیری کنید در واقع ازدواج از طریق شناخت عادت ها و نقطه ضعف های فرد مقابل قابلیت پیش بینی و ارزیابی را به دست می آورد .

عادت ها رفتاری

البته لازم به ذکر است که شناخت عادت ها و نقطه ضعف های افراد به معنای ایجاد زمینه ای برای تغییر و یا رد افراد به خاطر آن نقطه ضعف ها نیست در واقع پیدا کردن فردی بدون نقطه ضعف و عادت ها ی رفتاری غیر ممکن جلوه می کند ما باید در امر ازدواج استاندارد های اخلاقی و خصوصیات رفتاری را مد نظر قرار دهیم و با کسی ازدواج کنیم که عادت ها ی رفتاری و اخلاقی آزار دهنده نداشته باشد ، از جمله عادت ها ی که افراد با مشاهده آن در فرد نباید تن به ازدواج با او دهند عبارت است از :

فردی که امروز عاشق است و فردا فارغ

خصوصیت اخلاقی هوس بازی باعث می شود تا مردان یک روز عاشق باشند و در ساعات بعدی همان روز خود را فارغ از آن عشق احساس کنند آن ها در یک سردرگمی و بلا تکلیفی به سر می برند و در واقع خودشان هم نمی دانند چه چیزی از یک رابطه می خواهند این مردان در آن واحد با چند نفر وارد رابطه می شوند و اگر این مردان ازدواج کنند هیچ وقت احساس رضایت نمی کنند و همیشه در پی رابطه های جدید و تازه خواهند بود .

افراد معتاد و دایم‌الخمر

اعتیاد تنها به مواد مخدر ختم نمی شود فرد قمار باز نیز معتاد است در واقع هر عملی که در فرد به عادت تبدیل شود اعتیاد نامیده می شود اغلب افراد معتاد همیشه از فرد مقابل خود طلبکارند و حاضر به تلاش برای به دست آوردن خواسته هایشان نیستند آن ها معمولا پرخاشگرند و از آستانه تحملی بسیار پایین برخوردارند و این یکی از عواملی است که می تواند در فروپاشی زندگی نقش بسیار مهم و موثری داشته باشد .

فردی که همیشه احساس بیماری می کند

افرادی که همیشه احساس ناراحتی جسمی و روحی می کنند و مدام در پی ناله کردن هستند را با اصطلاح رنجور نما معرفی می کنیم این افراد همیشه در حال شکایت کردن هستند و هدفشان از ازدواج به دست آوردن مادر دیگری مانند مادر خودشان است .

فردی با وابستگی شدید

افراد سلطه گر همیشه دوست دارند شما را کنترل کنند و بسیار انحصار طلب و وابسته هستند این گونه افراد سعی دارند شما را تحت فرمان خود قرار دهند و در صورت سرپیچی شما واکنش های شدید همراه با پرخاشگری از خود نشان می دهند چنین مردی مناسب زندگی مشترک نخواهد بود چرا که این افراد حق انتخاب را از شما می گیرند و کوچکترین کار شما باید تحت نظارت و فرمان او انجام شود .

افرادی که به دنبال برنده و بازنده بودن در بحث ها هستند

در یک رابطه سالم افراد با هدف به دست آوردن عنوان برنده بودن وارد بحث و جدل نمی شوند و با یکدیگر به گفتگو می نشینند تا مساله را به روش منطقی حل کنند اگر با فردی وارد رابطه شدید که از بحث و جدل استقبال می کند و به جای حل مساله به دنبال برنده شدن است بدانید که با ازدواج با او وارد یک زندگی سالم نمی شوید و این مرد با این خصلت مناسب زندگی مشترک نخواهد .

مردان متعصب

این قبیل از افراد به دیگران اعتماد ندارند و مدام در پی قضاوت کردن دیگران هستند و به طور کلی از نگرش محدودی نسبت به مسائل برخوردارند این افراد به مرور زمان می توانند در روابط اجتماعی شما خلل وارد کنند و زمینه فرسودگی شما را فراهم کنند .

این افراد دیگران را به عنوان یک وسیله می دانند که در تصرف آنان است و باید طبق قوانین آنان رفتار کنند و بر اثر همین قوانین می توانند ممنوعیت های را برای دیگران وضع کنند .

فردی که مدام فریاد می زند

مردانی که نسبت به کوچکترین مساله و رفتار شما واکنش سریعی نشان می دهد و یا واکنش او مطابقی با موضوع ندارد می تواند برای تشکیل زندگی مشترک مناسب نباشند این مردان در برابر هر رفتار شما زود از کوره در می روند و شروع به داد و فریاد می کنند و یا حتی ممکن است به توهین کلامی نیز بپردازند .

مردان بی مسئولیت

این افراد به دلیل عدم دست یابی به بلوغ ذهنی و فکری از قبول مسئولیت در برابر کارهای خود سر باز می زنند آن ها تشکیل خانواده می دهند و صاحب فرزند نیز می شوند اما مسئولیت آنان را قبول نمی کنند و هنوز در پی لذت بردن انفرادی و تک نفره هستند و تمام مسئولیت را به دوش همسر خود می اندازند و از این طریق موجب آزار او می شوند .

افراد کمال گرا

افرادی که در رفتار خود هیچ گونه انعطافی ندارند و از این تصور برخوردارند که آنچه که از طرف آنان عنوان می شود باید به بهترین وجه ممکن صورت بگیرد و هیچ گونه تخلف و نافرمانی را نمی پذیرند افراد کمال گرا نامیده می شوند این دسته از مردان بسیار به جزئیات دقت می کنند و همیشه ترس از آینده دارند .

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.