• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

بردگی جنسی

بردگی جنسی
haly-zendegy

یکی از تعریف های بردگی جنسی به برده داری و یا کار اجباری اطلاق می شود که که مجبور به فحشا می شوند البته در بعضی از فرهنگ ها روابط جنسی با برده ها مجاز است

به طور مثال ممکن است بردگی با یک نفر باشد فقط مثل سرور یا رئیس آن خانه و امارت در این مقاله به بردگی جنسی از نگاه روانشناسی می پردازیم.

بردگی جنسی

در بردگی جنسی می توانیم دو حالت را بیان کنیم در یک حالت بردگی جنسی نارضایتی و اجبار در فرد وجود دارد و در روابط جنسی اعمالی بر فرد تحمیل می شود .

اما در یک حالت دیگر که به آن (برده /ارباب جنسی) گفته می شود فرد در ارتباطش رضایت دارد و آگاهانه به نقش بردگی تن می دهد.

بردگی جنسی با رضایت

برده / ارباب جنسی که به آن بی دی اس ام گفته می شود عنصر اصلی ارتباط دو نفر در یک ارتباط عشق و دوست داشتن است  اما در ارتباط برده/ ارباب جنسی عنصر اصلی ارتباط خدمت کردن و فرمانبرداری است

یعنی در ارتباط بردگی جنسی فرد قبول می کند قدرت فرد دیگر را بپذیرد و فردی که بردگی را می پذیرد بدان معناست که مالکیت بدن خودش را مانند یک کالا و ابزار به فرد دیگری که در نقش ارباب است می دهد.

توجه داشته باشید فرد برده یک نوع سلطه پذیری را می پذیرد و به معنای تجاوز نیست بلکه با رضایت دو طرف است که سلطه پذیری و سلطه گری را می پذیرد.

ارتباط بردگی جنسی با سادیسم و مازوخیسم

در ارتباط بردگی جنسی رفتارهایی بر مبنای سادیسم و مازوخیسم وجود دارد. نکته ی قابل ذکر این است که افراد تحریکات جسمی و حسی شدیدی را بر فرد اعمال می کنند یعنی این فشارات هم جنسی می تواند باشد هم غیر جنسی .

از نظر شخصیتی هم افراد از دستور شنیدن و درد کشیدن و مسلط بودن هم رضایت دارند هم لذت می برند

و در مقابل هم فردی که این اعمال را انجام می دهد از اعمال این قدرت و آزار رساندن لذت می برد که بردگی جنسی به شکل های مختلفی صورت می گیرد که به چند مورد آن می پردازیم.

بردگی جنسی در شکل های مختلف :

۱- در بند کشیدن فرد مقابل (هم زن، هم مرد) و آزارهای فیزیکی و جسمانی به فرد وارد کردن.
۲- در یک حالت دیگر از طریق فحش دادن، تحقیر کردن و پست جلوه دادن فرد است.
۳- و یا برای انجام امور خاص دستور دادن است که توجه داشته باشید این نقش ها می توانند جا به جا شوند و یا اکثر مواقع ثابت هستند.

دستورالعمل های بردگی جنسی

افرادی که روابط بردگی جنسی را انتخاب می کنند برای این عمل دستورالعمل های زیادی را تهیه می کنند که افراد ملزم به خواندن و عمل کردن به آن ها است و این دستورالعمل ها به فانتزی هایشان نزدیکشان می کند.

دلیل گرایش به بردگی جنسی

هنوز هم دلیل مشخصی برای افرادی که از لحاظ جنسی آزار خواه هستند نیست . اما می توان ترکیبی از عوامل مختلف ارثی و تربیتی را برای این افراد در نظر گرفت

و از بعد محیطی و تربیتی تجربه های خشن کودکی خشم و نفرت سرکوب شده در کودکان در بزرگسالی عواقب زیادی را در بر می گیرد به طور مثال این رفتارها باعث می شود فرد از اینکه تحت سلطه قرار بگیرد لذت ببرد و خودش خواهان درد و آسیب شود

و یکی دیگر از مسائل مورد بررسی تربیت جنسی و روابط کودک با والدینش است که در اختلالات جنسی بسیار حائز اهمیت است.

توجه داشته باشید می توانید اختلالات مشابه را مثل بیماری دو جنسیتی ، انحراف جنسی یادگار خواهی ، اعتیاد به رابطه جنسی در مقالات مشکلات جنسی مطالعه کنید و در صورت لزوم از مشاوران متخصص ما کمک بگیرید

درمان بردگی جنسی چگونه است ؟

در درمان مشکلات جنسی و بردگی جنسی زمانی مداخلات درمانی مهم است و راهکارهای درمانی ارائه می شود که خود فرد برای درمان مراجعه کند در غیر این صورت اگر فرد از وضعیت فعلی خودش رضایت داشته باشد و لذت ببرد درمانی صورت نمی گیرد.

در پروسه ی درمانی شناخت انحرافات جنسی اگر دکتر روانشناس بر اساس مصاحبه بالینی و ارزیابی دقیق تشخیص دهد فرد نیازمند درمان است از طریق روان درمانی و دارو درمانی می تواند به فرد کمک کند.

بردگی جنسی و عزت نفس :

در درمان نیاز به بررسی گذشته فرد است و بعد از آن در ابعاد مختلف مثل شناخت مداخلات درمانی برای تغییر رفتار و جای گزین کردن رفتار جدید، فرایندهای درمانی بر روی عزت نفس ( چون عزت نفس در کودکی توسط والدین شکل می گیرد و در آینده زیر بنای رفتارها و گفتار فرد است) .

و بعد قابل بررسی دیگر شناخت هایش و خود پنداره اش است البته مسائل مختلفی باید به صورت دقیق توسط یک روانشناس بررسی شود.

می توان گفت فرد زمانی به روانشناس برای مسائل جنسی مراجعه می کند که در روابط عاطفی و اجتماعیش دچار مشکل و آسیب شده است و یا مسائل همایندی مثل افسردگی، اختلالات اضطرابی، اختلالات خلقی برای فرد پیش بیاید.

توجه داشته باشید شما عزیزان می توانید برای برطرف شدن ابهامات خود در زمینه جنسی، مشکلات جنسی و روابط جنسی زوجین از مشاوران متخصص هالی زندگی مشاوره بگیرید

شما عزیزان هم می توانید از طریق مشاوره حضوری و هم مشاوره غیر حضوری در زمینه های مختلف  مشاوره و درمان اختلالات جنسی و اختلالات میل جنسی مشاوره بگیرید. همراه همیشگی شما هالی زندگی

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.