• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

علت بی وفایی همسر و راه های جلوگیری از آن

بی وفایی همسر
haly-zendegy

عشق را فقط با تو تجربه کردم ، من به آغوش تو وفادارم ، اما تو به آغوش چه کسی عادت کرده ای؟ زندگی یکنواخت بهانه ای است برای بی وفایی همسر.

همسرانی که از رفتار طرف مقابل ناراضی و ناراحت می شوند ، سعی می کنند آنها را در گوشه ی دیوار گیر بیندازند و به او حمله کنند. به این ترتیب بی مهری ، سردی و بی تفاوتی بین آنها حاکم می شود. و دلیلی می شود برای بی وفایی همسر.

از طرفی دیگر برخی از زوج هایی که تا به حال بی وفایی همسر را تجربه نکرده اند، اعتماد زیادی به طرف مقابل می کنند. آنها اعتقاد دارند همسری دارند با باورهای مذهبی و متدین که به زندگی و پیوند زناشویی خود متعهد است. برخی از زوج ها اعتقاد دارند ، فردی که باور مذهبی قوی دارد و از ایمان محکمی برخوردار است ، هرگز به آغوش دیگری سرک نمی کشد. در نظر آنها خیانت همسر هیج جایی در زندگی آنها ندارد. وقتی از بی وفایی همسر صحبت می شود ، می گویند” اون مرد خائن و خود خواه بوده و ایمان و تعهد نداشته که این رفتار را با همسرش کرده است”.

اما فراموش نکنید بیشتر ازدواج ها در خطر بی وفایی است. چه بسا همسران متدین و مذهبی نتوانستند در برابر بی وفایی مقاومت کنند. زمانی که پای صحبت های مشاورین خیانت می نشینیم ، از بی وفایی افراد با باور محکم مذهبی سخن می گویند. به نظر شما چرا چنین افرادی نتوانسته اند در برابر بی وفایی مقاوت کنند؟

رابطه های یک شبه، بی وفایی به همسر است؟

ممکن است به علت مسافرت همسر و در دسترس نبودن وی ، دچار وسوسه شوید و در یک شب با فردی که شاید حتی عاشق او نیستید رابطه داشته باشید. این نوع بی وفایی بدین معناست که شما عشق به همسرتان را فراموش کرده اید. در این نوع بی وفایی ها رابطه عمیق و دوست داشتن در کار نیست بلکه رابطه ای از سر کنجکاوی و هوس است. در اکثر این نوع رابطه ها فرد به دنبال ادامه دادن یا عمیق تر کردن رابطه نیست. این نوع رابطه زمانی می تواند به معنای خیانت همسر باشد که بارها و بارها توسط طرف تکرار شود و خود را از قید و بند زناشویی دور کند. البته احتمال اینکه رابطه های یک شبه تبدیل به رابطه عمیق شود بسیار کم است. تجربه مشاوره خیانت نظر دارد که بیشتر افرادی که به دنبال رابطه های یک شبه و رابطه های کوتاه مدت هستند از نوعی اختلال شخصیتی رنج می برند.

“در صورت مشاهده چنینی رفتارهایی از سوی همسر خود حتما با مشاوره تلفنی خیانت در تماس باشید”

بی وفایی به همسر و رابطه عمیق با نفر سوم

اگر بی وفایی طوری باشد که همراه با وابستگی شدید عاطفی است با ارتباطات یک شبه تفاوت دارد.

در طول زمان دوستی‌ها به‌تدریج عمیق‌تر می‌شود، به طوری که طرفین نیازهای عاطفی یکدیگر را درک می‌کنند و می‌آموزند که آن‌ها را برطرف کنند. هرچه نیازهای بیشتری با تأثیرپذیری بیشتری برطرف شوند، ارتباط نزدیک‌تر می‌شود. این ارتباط اغلب به حدی خاص و انحصاری می‌شود که طرفین بدون ازدواج قادر به حفظ آن نخواهند بود. افرادی که به‌طور موقت از همسرشان کناره‌گیری می‌کنند تا مشکلات در ارتباط با او را حل کنند، بی‌آنکه همسرشان مطلع باشد دچار این نوع بی‌وفایی می‌شوند. جدایی موقت از همسر، شرایط ارتباط خاصی را با نفر سوم مهیا می‌کند.

دلیل بی وفایی همسر چیست؟

*بیشتر بی وفایی همسر به خاطر ارضا نشدن نیازهای عاطفی ما است.

وقتی مهم‌ترین نیازهای عاطفی ما ارضا نمی‌شود، به نوعی احساس افسردگی و تهی بودن می‌کنیم و وقتی این نیازها برآورده شود، دوباره احساس زنده بودن می‌کنیم. اغلب افراد از برآورده نشدن نیازهای عاطفی‌شان در زندگی مشترک احساس نارضایتی می‌کنند. اما ناگهان فردی را می بینیم که احساسی فوق‌العاده در ما ایجاد می‌کند. مانند این که ابرها کنار رفته‌اند و خورشید دوباره می‌درخشد.

این نفر سوم بیشتر نیازهای عاطفی ارضا نشده‌ی ما را برطرف می‌کند. او صادقانه تمایل به گفتگو، تحسین و ابراز علاقه‌ به ما دارد. وقتی همسران نیازهای عاطفی برطرف نشده‌ی زیادی دارند و برای مدتی بنا به دلایلی مختلف از یکدیگر دورند، امکان حضور فردی دیگر که این نیازها را ارضا کند، بسیار زیاد است.

عشق هیجانی بسیار قدرتمند است. عشق است که مارا به ازدواج ترغیب می‌کند و عشق است که موجب رضایت از زندگی مشترک‌مان می‌شود. اما در عین حال عشق است که شخص را در برابر رها کردن محبوب ناتوان می‌کند.

*همسری که که بی وفایی می کند از اول درغگو نیست بلکه رابطه با نفر سوم او را وادار به بی صداقتی می کند.

عامل مهمی که باعث می شود بی وفایی ادامه داشته باشد ، عدم تمایل همسر بی‌وفا به خبر داشتن شریکش از همه‌ی کارها و زندگی اوست. اگر همسری از صحبت درباره‌ی کارهای امروزش دوری می کند، شاید علامتی برای وجود یک زندگی ثانوی مخفی باشد.

بی‌وفایی راه چاره‌ی عدم رضایت از زندگی مشترک نیست. صداقت و وفاداری راه چاره‌ی اصلی است.

صداقت همواره موجب رشد و بهبود ازدواج می‌شود. هرچه اطلاعاتتان درباره‌ی افکار و فعالیت‌های یکدیگر زیادتر باشد، بهتر قادر به رفع نیازهای یکدیگر خواهید بود و اختلافات را راحت‌تر حل خواهید کرد. مخفی سازی مسائل خصوصی و عاطفی تان مانع می شود تا نیازهای ضروری همسرتان را بشناسید و سرانجام ممکن است در زندگی زناشویی شکست بخورید.

برای جبران بی اعتمادی چه باید کرد؟

*از همسر خود حمایت کنید. عصبانی شدن، بی احترامی و خودخواهی توفان‌هایی است که عشق را خراب می کند. اگر از این توفان ها دوری کنید ، عشق به همسرتان حفظ می شود.

*از ناراضی کردن همسرتان دوری کنید.

*با همسر خود توافق کنید. از انجام هر کاری بدون توافق با همسر خودداری کنید. این روش همچنین شما را به گفتگو درباره‌ی راه‌حل مشکلات تشویق می‌کند. همچنین موجب می‌شود راه‌حل‌هایی انتخاب کنید که برای هر دو قابل پذیرش است، نه راه‌حل‌هایی که تنها مطابق میل یک نفر است.

*نیازهای عاطفی همسرتان را ارضا کنید . می دانید چرا از اول عاشق همسر بودید؟ به این خاطر که مهم‌ترین نیازهای عاطفی یکدیگر را برطرف می‌کردید. تنها راهی که موجب می‌شود عاشق بمانید، برطرف کردن مداوم و همیشگی این نیازهاست. باید بدانید نیازهای عاطفی همسرتان چیست. اغلب این نیازها از زمانی به زمان دیگر تغییر می‌کنند. سپس باید بیاموزید چگونه آن نیازها را برای همسرتان برطرف کنید که برای خودتان هم لذت‌بخش باشد.

*با همسر خود خلوت کنید و به او توجه کنید. تنها راهی که می‌توانید اکثر نیازهای عاطفی همسرتان را برطرف کنید، نشان دادن توجه کامل است. اگر می‌خواهید نتیجه بخش باشد، باید به بخش هفتگی زندگیتان تبدیل شود. هر هفته حداقل نیم ساعت را با یکدیگر باشید.

*با همسرتان روراست باشید. صداقت یعنی با همسرتان درباره‌ی احساسات مثبت و منفی، نقاط قوت و ضعف‌تان ، برنامه‌ی روزانه و افکار و برنامه‌های آینده‌تان صحبت کنید. هرگز به همسرتان اطلاعات نادرستی درباره‌ی افکار، احساسات، عادات، عدم علایق، فعالیت‌های روزانه یا برنامه‌های آینده‌تان ندهید.

*بیشتر زمان تفریح‌ را با همسر باشید. شما و همسرتان در کنار هم باید از تفریحات لذت ببرید. اگر کسی از جنس مخالف را جذاب می دانید، از سپری کردن اوقات خود با او اجتناب کنید. از هر نوع فعالیتی که شما و نفر سوم را در کنار هم قرار می‌دهد دوری کنید.

*به نفر سوم بگویید که چقدر عاشق همسرتان هستید

*اگر کسی از جنس مخالف به شما گفت که خیلی جذاب هستید، به آن شخص بگویید که چقدر عاشق همسرتان هستید و هرگز به او ابراز علاقه نکنید. در کل از ابراز علاقه به هر شخصی به جز همسرتان پرهیز کنید، حتی اگر به آن شخص احساس علاقه می‌کنید. اگر احساس می‌کنید جذب آن شخص شده‌اید یا او جذب شما شده، علاقه‌تان را هرگز آشکار نکنید و از ملاقات و صحبت کردن دوباره با آن شخص اجتناب کنید.

*بخشی از کارهای همسر را بر عهده بگیرید. تهیه‌ی غذا، شستن ظرف‌ها، شستن و اتو کردن لباس‌ها، نظافت خانه و مراقبت از بچه‌ها باعث احساس رضایت در همسر می شود .

*روابط جنسی را برای خود لذت بخش‌تر کنید . لذت از روابط جنسی مسلما باعث احساس راحتی شما می‌شود و تمایل به افزایش دفعات برقراری این روابط را بیشتر خواهد کرد.

“برای ارتباط با مشاورین مجرب در مورد مسایل مربوط به بی وفایی همسر ، می توانید با شماه های ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰ و ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۰ تماس بگیرید”

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.