• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

باورهای نادرست در مورد روابط جنسی

روابط جنسی
haly-zendegy

روابط جنسی در اکثر فرهنگ ها و کشور ها مقوله ای است که انسان ها آن را به عنوان تابو و رفتاری پنهان می دانند. رفتاری تابو شده و محرمانه که به همین دلیل بسیاری از متخصصان سکسولوژی اطلاعات شفاف و دقیقی در مورد مسایل جنسی ندارند.

روابط جنسی هرچند رفتاری پنهان شده و تابویی حل نشده است اما روشن است که بسیار مهم و تاثیر گذار در سایر جنبه ها و فعالیت های زندگی است. روابط جنسی در یک دنیای خاکستری قرار دارد ، از طرفی لذت بخش ، پاک و الهه رفتار ها تصور می شود. اما در برخی نگاه ها و باور ها می تواند رفتاری تلخ و نفرت انگیز تصور شود.

ارضا شدن جنسی چسب زندگی است که باعث لذت بردن، صمیمیت و آرامش و محبت زوجین به یکدیگر می شود. البته ارضای غرایز جنسی، تنها به سلامت اعضای جنسی بدن و رابطه جنسی زوج مربوط نمی شود، چه بسا درک متقابل و همسویی عاطفی زن و شوهر با یکدیگر، گاه بیش از همسویی جسم ها باعث تسکین و آرامش می شود، مثلا بانویی که مورد توجه و محبت همسرش است، از نظر جنسی ارضا می شود، بدون آن که هیچ تماس بدنی صورت گرفته باشد.

در روابط جنسی مرد سعی می‌کند زن خود را در رفتار و نیاز مانند یک مرد تصور کند یا مورد قضاوت قرار دهد و زن نیز سعی دارد شوهرش را براساس معیارهای زنانه مورد توجه یا ارزیابی قرار دهد. شاید بتوان گفت یکی از علل مهم اختلافات زناشویی و سردی‌ها و بی‌‌میلی‌های جنسی در زندگی زوجین و حتی خیانت‌ نسبت به همسر از همین موضوع و قضاوت های اشتباه صورت می‌گیرد.

گفت و گو با همسر در مورد روابط جنسی

آخرین مقوله مرتبط با ازدواج و برقراری رابطه که در مورد آن بحث و گفت و گو می شود ، موضوع زندگی جنسی است. مقوله های دیگر مانند جذابیت طرف ، آداب دوران نامزدی ، آداب و رسوم جشن ،شناخت دو طرف و… بر موضوع مهمی چون کم و کیف روابط جنسی دو طرف ترجیح داده می شود. از طرفی دیگر وقتی ازدواج را پشت سر می گذاریم و زیر یک سقف می رویم ، اولین مناقشه و موضوع مورد بحث و گفت گو در رابطه زنان و مردان در دوران پس از ازدواج و زناشویی ، روابط جنسی است.

بیشتر افکار و مشغله های ذهنی افراد ، مربوط به آمیزش جنسی و روابط است و ساعتی نیست که افراد بدون دغدغه ذهنی این مقوله را طی کنند. اما متاسفانه روابط جنسی موضوعی است که کمترین گفت و گو (در مورد چگونگی آن و راه حل مشکلات مربوط به آن) را در میان زوجین و خانواده ها دارد.

چرا زوجین ما نمی توانند به راحتی در مورد کم و کیف زندگی جنسی خود صحبت کنند و راهنمایی برای یکدیگر جهت حل مسایل مربوط به آن و ارتقای آن باشند؟

آیا آگاهی و اطلاعات مشاورین مشکلات جنسی ، دانسته های صحیح پدر و مادر ها و خانواده ها منبعی معتبرتر و بهتر نسبت به دنیای مجازی و فیلم های پورن، جهت آشنایی جوانان با زندگی جنسی نیست؟

روابط جنسی در نوجوانان

توجه به مسایل جنسی نوجوانان ، یکی از اصول فرزند پروری است. اهمیت روابط جنسی در دوره بلوغ و نوجوانی به این دلیل است که بیشتر مشکلات جنسی در زندگی زناشویی ریشه در تجارب ، امیال ، خواسته و اولین رابطه جنسی پسر و دختر در دوران پیش از ازدواج است.

بنابراین روابط جنسی در دوره نوجوانی و پیش از ازدواج باید مورد توجه خانواده ها باشد. نوع برخورد خانواده ها در مورد مسایلی مانند آزادی های جنسی فرزند یا برعکس قواعد سخت جنسی برای فرزند و کودکان می تواند اساس و زیربنای روابط جنسی آنها در دوران همسرداری آنان باشد. روش تربیت کودک خانواده ها نقش بسیار مهمی در رفتار های جنسی نوجوانان دارد.

بیشتر شدن آگاهی پدر و مادر ها از پیچ و خم روابط جنسی و انتقال آگاهی جنسی خود به فرزندان و نوجوانان از طریق آموزه های علمی می تواند جایگزین شیوه تعصبی تربیت کودک، سرزنش و تنبیه عاطفی کودکان و نوجوانان باشد.

برای استفاده از توصیه های مشاورین جنسی در ارتباط با راهکارهای بهبود روابط جنسی با همسر خود می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰ یا ۹۰۹۰۹۰۷۲۹۵۰ تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.