• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

تفاهم در ازدواج به چه معناست

تفاهم در ازدواج
haly-zendegy

بسیاری از خانواده با تماس با مشاوره تلفنی زناشویی این سوال را دارند که تفاهم در ازدواج چقدر مهم است و چه عواملی را باید در نظر گرفت.

سازگاری زن و شوهر موضوعی است که دختر و پسر قبل از تشکیل زندگی زناشویی برای رسیدن به توافق برای اختلافات خود تعیین تکلیف می کنند و این مسئله بسیاری از زوج ها را نگران و دچار استرس می کند.

مسئله مهم تنها توافق بین دختر و پسر نیست بلکه ادامه دادن این تفاهم در پس از ازدواج و طول زندگی مشترک است. استرس و اضطراب همسران در دوران نامزدی ریشه در نگرانی خانواده ها در مورد نحوه سازگاری زن و شوهر و حل موضوعات مورد اختلاف است.

تفاهم در ازدواج چقدر مهم است

ابتدا بهتر است به تعریف تفاهم بپردازیم. زمانی که دختر و پسر از نظر فکری ، ذهنی و اخلاقی و حتی مذهبی اشتراکات زیادی با هم دارند و در مورد مسائل مختلف زندگی فهم مشترکی دارند می توان گفت بین آنها تفاهم وجود دارد.

از نظر عامه مردم دختر و پسری که با یکدیگر تفاهم دارند بهتر می توانند زندگی کنند. در واقع یکی از آنها طوری رفتار و برخورد می کند که طرف مقابل هم انها را می پسندد و دوست دارد.

از آنجایی که افکار ، اخلاق و باور جزء اصول مهم زندگی مشترک است ، پس ضروری است که تفاهم در ازدواج بین دختر و پسر وجود داشته باشد. از طرفی تغییر شخصیت و نحوه افکار عمل و اخلاق طرفین در دوران پس از ازدواج در واقع موضعی نشدنی یا سخت است. بزرگترین اشتباه در ازدواج این است که افراد تصور کنند اگر پیش از ازدواج تفاهم نباشد پس از شروع زندگی مشترک می توان به تفاهم رسید.

اگر ازدواج صرفا به خاطر عشق و دوست داشتن باشد احتمال دارد که از موضوعات مورد اختلاف چشم پوشی شود و در نتیجه به خاطر عدم تغییر رفتار و شخصیت در طول رابطه ، جدایی و طلاق اتفاق می افتد.

لذت جنسی و عاطفی بین دختر و پسر ممکن است باعث شود تفاهم در ازدواج به صورت موقتی بین دختر و پسر صورت گیرد.

با توجه به شرایط پیچیده امروزی تفاهم در ازدواج به صورت صد در صد امکان پذیر نیست و یافتن فردی که به طور کامل از نظر فکری ، اخلاق و باورها در یک سطح باشد ، سخت است.

سازگاری زن و شوهر در مورد مسائل مادی

یکی از موضوعات مهم در پیش از ازدواج ، مسائل مالی زناشویی است. در ابتدا باید شیوه هزینه کردن و تامین مخارج خانه از سوی هر دو زوج تعیین شود. برخی از خانم ها تواق می کنند که در تامین مخارج خانه حامی شوهر هستند. نکته مهم این است که سبک و شیوه دخل و خرجی که تعیین می شود ، زوج ها به آن پایبند باشند.

تفاهم در مورد اهداف و برنامه های آینده

زوج ها باید در مراسم خواستگاری یا دوران نامزدی باید در مورد اهداف و برنامه های آینده خود مانند ادامه تحصیلات ، محل سکونت ، اهداف کاری و شغلی ، علایق و سرگرمی ها ، تفریحات آخر هفته ، ارتباط با دوستان دوران مجردی و … به طور کامل صحبت کنند و توافقات لازم را انجام دهند.
باید توجه کنید اگر در مورد موضوعات بالا با همسر به توافق رسیدید ، به فکر تغییر عادت و شیوه برنامه ها و اهداف همسر خود نباشید.

تصمیم برای بچه دار شدن

بهتر است در پیش از ازدواج در مورد زمان بچه دار شدن و تعداد فرزندان در آینده صحبت کنید. برخی از دختران برای ممکن است تمایل چندانی به بچه دار شدن نداشته باشند. همچنین بهتر است در مورد اصول کلی تربیت فرزند با همسر آینده خود به توافق نسبی برسید. نحوه مشارکت شما در تربیت کودک ، وضعیت و سطح شغلی شوهر برای فرزند پروری جزء موارد مهم تفاهم در ازدواج بین زوجین است.

نحوه سکونت و محل آن

نحوه و محل زندگی و تدارک نوع خانه و لوازم زندگی بستگی به وضعیت مالی و علایق دو طرف دارد. بهتر است به جای خیال بافی و رویا پردازی به طور منطقی در مورد این مسائل با همسر صحبت کرده و به توافق برسید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاهم در ازدواج و بهره مندی از مشاوره تلفنی پیش از ازدواج می توانید با شماره های ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰ و ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۰ در تماس باشید

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.