• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

جبران خیانت و بازگشت به خانه

جبران خیانت و بازگشت به خانه
haly-zendegy

خیانت یک نقطه تیر و تاریک زندگی بسیاری از زوج ها است و جبران خیانت و بازگشت به خانه ، بازگرداندن اعتماد همسر و فراموش کردن آن آرزویی است که شاید برآورده کردنش خیلی سخت باشد.

خیانت راه حل عدم رضایت از زندگی زناشویی نیست. صداقت و وفاداری راه چاره‌ اصلی است.صداقت در بیان مشکلات موجود در بین همسران ، همواره موجب جبران خیانت و بازگشت به خانه و حتی رشد و بهبود دوران پس از ازدواج می‌شود.

آگاهی خود را بیشتر کنید

هرچه اطلاعاتتان درباره‌ی افکار و فعالیت‌های یکدیگر زیادتر باشد، بهتر می توانید به رفع خواسته یکدیگر بپردازید و اختلافات را آسان تر حل کنید. مخفی کردن مسائل خصوصی مانع دستیابی فرد به نیازهای ضروری همسرش می‌شود و در پایان منجر به شکست در ازدواج و زندگی زناشویی می‌ شود.

خیانت یک نوع اعتیاد است

شباهت میان اعتیاد به مواد و بی‌وفایی قابل توجه است. در هر دو مورد، اولین گام به سوی بهبود، پذیرفتن این واقعیت است که اعتیاد عاملی آسیب‌زا است که به خود شخص، خانواده و اطرافیانش صدمه می‌زند. پس از آن، درک نیاز به ترک چنین اعتیادی است و قدم آخر، تحمل رنج ناشی از عوارض اجتناب از اعتیاد. معتادان اغلب چند هفته در بیمارستان بستری می‌شوند تا از جدایی کامل آنان از مواد اعتیادآور اطمینان حاصل شود.

چگونه بر اعتیاد خیانت غلبه کنیم؟

روش درمانی غلبه بر اعتیاد، تلاش برای اجتناب از مواد مورد اعتیاد است. برای نمونه، الکلی‌ها باید از تماس با هر نوع مواد الکلی اجتناب کنند تا بتوانند بر اعتیادشان غلبه کنند. آن‌ها باید از مکان‌هایی که امکان یافتن الکل در آن وجود دارد، دوری کنند. حتی باید از دوستانی که الکل مصرف می‌کنند، بپرهیزند. در واقع باید در محیطی عاری از هر گونه مواد الکلی قرار بگیرند. به همین ترتیب زمانی که همسر بی‌وفا از فرد محبوبش جدا می‌شود، در نظر گرفتن احتیاط‌های فوق‌العاده ضروری است تا از هر گونه ارتباط وی با فرد موردنظر جلوگیری شود. باید احتیاط‌های ویژه‌ای برای تضمین قطع ارتباط به کار گرفته شود.

قطع ارتباط

ارتباط ثانویه علاوه بر این که عامل بسیار مخربی برای زندگی مشترک است، پایان دادن به آن نیز بسیار دشوار است. بنابراین خواست افراد جهت پایان دادن به ارتباط باید با احتیاط‌های ویژه‌ای همراه شود تا امکان ارتباط مجدد به کل از میان برود.

تغییر شغل و محل کار

اغلب همسران بی‌وفا تصور نمی‌کنند به تغییر شغل یا محل کارشان نیاز دارند.آن‌ها خیال می‌کنند قادر به کنترل خودشان هستند و احتیاط‌های اضافی ضرورتی ندارد. گاهی به شدت اصرار دارند مدتی به طور امتحانی شرایط‌شان را تغییر ندهند، اما همین دوره‌ی آزمایشی موجب از سر گرفتن رابطه‌شان و ادامه‌ بی‌وفایی می‌شود. تغییر شغل یا رفتن به مکانی جدید اغلب انتخابی مشکل و پرهزینه است. با این حال قابل انجام شدن است. بدون رعایت این احتیاط‌ها، خطر بازگشت بی‌وفایی وجود دارد. باید به هر قیمتی هست از هرگونه ارتباط با محبوب اجتناب شود.

گاهی زوج‌ها پس از تمام شدن ارتباط تصمیم به تغییر مکان می‌گیرند. این کار بسیار مفید است. به مکانی جدید نقل مکان کنید. گاهی زندگی در مکان قبلی پر از نشانه‌هایی است که فرد را به یاد ارتباط قبلی‌اش می‌اندازد.

“اگر توانایی برای تغییر شغل یا مکان خود ندارید، برای بهره گیری از راه حل های مشاورین مرکز هالی زندگی با شماره های ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰ و ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۰ تماس بگیرید.”

کنترل چگونگی گذران اوقات

در هر زندگی مشترکی تصمیم‌گیری در مورد چگونگی گذراندن اوقات باید به‌طور مشترک گرفته شود. هر دو طرف باید در این زمینه به توافق دوجانبه برسند، زیرا چگونگی صرف زمان توسط یکی بر دیگری نیز تأثیر می‌گذارد. بنابراین توافق دو جانبه در مورد گذراندن اوقات در زندگی مشترک ضروری است. همچنین هر دو همسر نیاز دارند بدانند که دیگری در آن لحظه کجاست. از آن‌جا که داشتن ارتباط ثانویه نیازمند داشتن زمانی به دور از چشم همسر است، بنابراین آگاهی از برنامه‌ی همسر تحت کنترل برای جبران خیانت و بازگشت به خانه ضروری است. توجه به این موضوع به هنگامی که همسر بی‌وفا خواهان اتمام رابطه‌ش است، ضرورت دارد.

توجه به مسائل مالی زناشویی

تصمیمات مربوط به مسائل مالی نیز باید دوجانبه گرفته شود. این تنها راه توجه به علایق هر دو طرف است. زندگی ثانویه‌ی پنهانی نه تنها به زمان پنهانی، بلکه به پول پنهانی نیز وابسته است.

گذراندن اوقات فراغت با یکدیگر

وابستگی عاطفی در اشخاصی که ارتباط ثانویه دارند، موجب عدم توانایی آن‌ها در قطع ارتباط می‌شود. به همین دلیل رعایت احتیاط‌های پیشنهادی الزامی است. موفقیت تنها با رعایت این موارد تضمین می‌شود. اما درباره‌ی روابطی که وابستگی عاطفی کمی در میان است، چطور؟ آیا رعایت تمام این موارد احتیاطی برای جبران خیانت و بازگشت به خانه ضروری است؟

چرا کنترل کنیم؟

موارد احتیاطی بالا برای همه‌ انواع بی‌وفایی‌ها، حتی یک شب بیرون ماندن، پیشنهاد می شود. زیرا هر تماسی که همسر بی‌وفا با فردی دیگر برقرار کند، توهین و بی‌احترامی به شریک حقیقی زندگی‌اش است. وقتی ارتباط جنسی رخ می‌دهد، یا حتی امکان آن وجود دارد. باید به طور کلی از ادامه‌ تماس خودداری شود. به این دلیل که قضاوت درباره‌ی میزان وابستگی میان عاشق و محبوب مشکل است. بنابراین، رعایت چنین احتیاط‌هایی ضروری است. اغلب افراد بی‌وفا این گونه استدلال می‌کنند که به شخص موردنظر وابستگی عاطفی ندارند. در واقع این بهانه‌ای برای ادامه دادن به ارتباط است. اگر در واقع وابستگی عاطفی وجود ندارد، پس باید رعایت کنند. وقتی همسر بی‌وفا سابقه بیرون ماندن از خانه را دارد، اغلب پیشنهاد می شود که همسرش همه جا، حتی در سفرهای کاری همراه او باشد. همسر بی‌وفا باید هرگونه اطلاعات درباره‌ی بی‌وفایی را به همسرش گزارش دهد.

برای جبران خیانت و بازگشت به خانه همسر بی‌وفا باید تعهد دهد که دیگر با نفر سوم هیچ گونه ارتباطی نداشته باشد، یعنی نه مکالمه‌ی تلفنی داشته باشد، نه از طریق ایمیل یا چت ارتباط داشته باشد و نه او را ببیند. همسر بی‌وفا باید نامه‌ای به محبوبش بنویسد و ارتباطش را با نفر سوم تمام کند، و نامه باید با تأیید همسر خیانت دیده نوشته شود.

همسر بی‌وفا برای جبران خیانت و بازگشت به خانه چه کند؟

*اگر لازم است، شغل و محل سکونت باید تغییر داده شود.

*شخص بی‌وفا باید تمام فعالیت‌های روزانه اش را به همسرش گزارش دهد.

*همسر بی‌وفا باید تمام مدت کنترل شود.

*تمام منابع مالی باید کنترل شوند.

*باید اوقات فراغت را در کنار هم سپری کنند.

مشکلات روحی ناشی از بی وفایی

احساس غم و غصه‌ی ناشی از کناره‌گیری واکنشی طبیعی است. در واقع این اندوه واکنش هیجانی شخص به فقدان بخشی ارزشمند از زندگی‌اش است، آن‌چه موجب احساس رضایت و لذت در زندگی می‌شود. در مورد مرگ یا از دست دادن فرد مورد علاقه، فقدان همیشگی است و هیچ راهی برای به دست آوردن دوباره‌ی او وجود ندارد. اما در مورد کناره‌گیری، همواره امید به بازگشت وجود دارد و فرد تصور می‌کند در نهایت می‌تواند بازگردد و همین کار را مشکل‌تر می‌کند.

در طول چند هفته‌ی اول بعد از جدایی کامل از محبوب، افسردگی همراه با فقدان و از دست دادن فرد مورد علاقه آن قدر تأثیرگذار و شدید است که هیچ چیز شخص را خوشحال نمی‌کند. درد و ناراحتی قطع ارتباط کامل در ابتدا بسیار زیاد است، اما بلاخره تمام می‌شود و زندگی به روال عادی باز می‌گردد. البته انتخاب دیگری هم هست. می‌توان ارتباط را قطع نکرد و دائم عذاب کشید. واضح است که انتخاب پایان دادن همیشگی به بی‌وفایی در دراز مدت درد و رنج کمتری به همراه دارد.شخصی که در دوران قطع ارتباط است، اغلب دچار افسردگی، اضطراب و خشم شدید میشود. احساس ناامیدی، ترس از عدم تصمیم‌گیری درست و حتی احساس خشم نسبت به همسر بسیار شدید است.

علایم کناره‌گیری پس از قطع کامل ارتباط

پس از قطع کامل ارتباط، شدیدترین نشانه‌های کناره‌گیری اغلب تنها حدود سه هفته طول می‌کشد و با گذشت شش ماه تمام حالات برطرف می‌شود. اما همان‌طور که از قبل ذکر کردم، اگر کوچک‌ترین دیدار یا تماس صورت بگیرد، همه چیز از اول شروع می‌شود و علائم دوباره همانند روز اول پدیدار می‌شوند. بنابراین افرادی که می‌گویند حتی پس از گذشت شش ماه هنوز این نشانه‌ها در آن‌ها وجود دارد، به‌طور معمول به علت کوتاهی خودشان است، زیرا به نوعی با فرد مورد علاقه‌شان ارتباط برقرار کرده‌اند و درباره‌ی این ارتباط به همسرشان دروغ گفته‌اند.

کسی که در ارتباطی یک شبه درگیر می‌شود، به طور معمول به فردی به خصوص ممکن است تأثیرات بهتر و کاربردی‌تری در مورد این افراد داشته باشد و آن‌ها را از هر نوع وابستگی رهایی بخشد. اما نکته‌ی مهم این است که اگر روابط جنسی خارج از چهارچوب زندگی مشترک برای همیشه قطع نشود، هیچ‌گونه بهبودی رخ نخواهد داد.

علی‌رغم نوع بی‌وفایی، اعم از وابستگی عاطفی یا اعتیاد جنسی ارتباطات یک شبه، علائم قطع ارتباط همواره وجود دارد و تا برطرف شدن کامل این علائم، ورود به مرحله‌ی بهبود زناشویی امکان‌پذیر نیست.

اگر جدایی کامل از محبوب با شکست روبه‌رو شود، اغلب بدین معناست که اقدامات ضروری برای تضمین جدایی ناکافی بوده است.

برای یافتن راه حل جهت درمان علایم و مشکلات روحی پس از خیانت می توانید به صفحه مشاوره خیانت مراجعه کنید.

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.