• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

خیانت و راه های جبران و پیشگیری از آن چیست

خیانت
haly-zendegy

در دنیا معمولا مردان بیشتر از زنان خیانت می کنند اما چگونه زمینه خیانت زنان در زندگی زناشویی فراهم می شود؟ من زندگی ام را دوست می دارم حتی اگر خیانت مهمان ناخوانده خانه ام باشد.

زمانی که یک دختر و پسر جوان احساس می کنند توانایی ازدواج دارند وارد یک دنیای متفاوت می شوند که در آن دیگر از بی مسئولیتی و تنوع طلبی خبری نیست. هر دو نباید از مسولیت و تعهد شانه خالی کنند.

شاید بپرسید تعهد چیست؟

تعهد یعنی اینکه من به عنوان یک مرد با زنی ازدواج می کنم و قول می دهم در تمام زندگی حمایتش کنم، پشتیبان او باشم ، رابطه جنسی با او داشته باشم.

پس شما باید چند نوع تعهد بدهید، یکی تعهد عاطفی (از میان زنان غریبه ، فقط او را دوست بدارم و فقط خزانه عاطفی همسر را پر کنم)، تعهد جنسی( فقط با او آمیزش جنسی داشته باشم).من به همسرم قول می دهم در هر شرایط با او باشم و تنهاش نگذارم. تعهد حمایتی هم وجود دارد یعنی در زندگی تو شرایط سخت با تمام دل و جون از آن حمایت می کنم.

اگر یکی از زوج ها در رابطه زناشویی به دنبال آمیزش جنسی یا پر کردن خزانه عاطفی و پشتیبانی از فردی دیگر به غیر از همسرش باشد اینجاست که می گویند خیانت کرده است.

خانم ها به خوبی می دانند که دخترهای زیبای بسیاری وجود دارند و برخی از مردها، ذاتا از نظر چشمی تحریک زود تحریک می شوند. البته این جذابیت برای خیانت جنسی بهانه نیست اما همه همسرها به خوبی می دانند که برخی از مردها در کنترل خواسته های جنسی خود ناتوان یا کم توان هستند.

“داستان مردی که با یک عکس، و یک پیام به همسر و دخترش خیانت کرد!. داستان زن ایرانی با شوهر ژاپنی را شنیده اید؟ مهاجرت بازیگر سرشنای ایرانی به خارج از کشور و خیانت شوهرش در غیاب او! “

اینها خبرهایی در مورد موضوعی به نام “خیانت” هستند که در هر خانواده با هر شرایط اجتماعی و اقتصادی که باشد احتمال آن هست. در این مقاله می خواهم شما را با حقایق خیانت آشنا کنم.

خیانت یعنی فردی عاشق همسرش هست اما از شرایط زناشویی و صمیمیت همسرش رضایت ندارد. مردانی بی وفایی می کنند که نمی توانند رابطه عاطفی خوبی با زنشان داشته باشند و نمی توانند مشکلات زناشویی خود را به خوبی حل کنند.

به نظر شما هر زن شوهرداری که با یک مرد دوست باشد ، هرزه و تنوع طلب است؟ در خیلی از رابطه ها زن شوهردار اول با مرد غریبه دوست معمولی و ارتباط ساده داشتند و هدف آنها خیانت نبوده است.

این را هم بدانید هیچ چیز بیشتر از خیانت نمی تواند ازدواج را محکم تر کند. می دانید چرا؟ به این دلیل که مرد وقتی خیانت می کند تازه متوجه می شود که رابطه فرازناشویی او خیلی هم جذاب نبوده و لذت سکسی که با نفر سوم داشته است با همسر خود هم می تواند داشته باشد. بنابراین تصمیم می گیرد به رابطه زناشویی با همسرش بیشتر فکر کند و برای بهبود آن چاره های اندیشد.

زندگی زناشویی شما حتما با دغدغه هایی بسیاری همراه است اما دغدغه خیانت بیشتر از هر دغدغه ای دیگر عصبانیت و فشار روانی دارد. زمانی که پای صحبت های درمانگران مشاوره خیانت مرکز هالی زندگی می شنیم اعتراف هایی می شنویم. آنها می گویند ترسناک ترین و وحشتناک ترین اتفاق در یک خانواده ،خیانت است.

راه حل خیانت

راه حل خیانت

راه حل خیانت، نسخه پزشک نیست که به راحتی تجویز بکنیم. حل بحران خیانت نیاز به زمان و انتخاب روش های زیادی دارد. اگر با مشاوره خانواده همراه شوید با بهترین روش و تکنیک های روانشناسی برای برگراندن کشتی زندگی به ساحل را یاد می گیرید. اما فراموش نکنید این به شرطی اتفاق می افتد که همراه با همکاری و اشتیاق هر دو زوج باشد و تعهداتی به هم بدهند.

اولین شرط

اولین شرط برگشت اعتماد برای شما قطع رابطه با نفر سوم است. هرچند با این کار زن شما خیالش راحت نمی شود و هنوزم شک دارد اما برای بازسازی اعتماد خیلی از کارها مونده که باید انجام دهید.

خانم ها با خیانت چه می کنند

اما شما خانم آسیب دیده بهتر است به سراغ مهارت زندگی بروید و راه حل کنار اومدن با هیجانات و احسات منفی را یادبگیرید. هیچ زنی نیست که با شنیدن بی وفایی همسرش شوکه نشود یا عصبی نشود. یکی از مشاورین داستان همسری را تعریف می کرد که با شنیدن خیانت شوهرش شب و روز گریه می کرد و ساعت ها در اتاق خود تنها می ماند. همه این رفتارها از نظر مشاوره روانشناسی احساساتی طبیعی است و به نوعی باید باشند.

خانمی که با شنیدن خبر خیانت مردش ساعت ها گریه می کند اما واقعا احساس سبک بودن می کند و آرام می شود.

معجزه برای خیانت

برای اینکه چگونه بتوانید با خیانت همسر کنار بیاید از یک معجزه استفاده کنید و آن معجزه جز ” زمان گذاشتن” و “انرژی گذاشتن” است. اگر دنبال این معجزه نیستید ، جزییات بی وفایی را برای همسر تعریف کنید و بدانید که هیچ چیز دردناک تر از آن نیست.

برخی از زوج هایی خیانت می کنند این قدر فشار شدید روانی دارند که نمی توانند از جزئیات صحبت کنند. اما ماجرا را به طور کلی بگویید (مثلا سه روز پشت سر هم ارتباط داشتیم تا اینکه روز چهارم همو از نزدیک دیدیدم و وارد ویلای دوستم شدیم و…) و دلیل اصلی بی وفایی را بگویید (مثلا : حسم این بود که می توانم با او به ارگاسم برسم و…) چون همسرتان را آرام می کند.

دلیل خیانت در یک کلام!

زمانی که از شوهرتان می پرسید چرا ان کار رو کردی؟ انتظار نداشته باشید که تو یک کلمه به شما جواب بدهد.

این را بدانید هزار تا دلیل ممکنه برای این کار داشته باشد: مثلا چون دوستش داشتم، بهم پیام می داد، بهم توجه می کرد، برایم احترام قائل بود، از همه مهمتر سرزنشم نمی کرد و …

داستان خانمی ۳۷ ساله که با چهره ای زیبا به خاطر سرد بودن همسرش تصمیم می گیرد با یک مرد رابطه داشته باشد. او مردی را برای رابطه انتخاب می کند که در مدرسه با او همکار بوده است. به این خاطر به سمت او می رود که این مرد بیشتر از همه به او توجه داشته است، روزها و مناسبت های خاص را تبریک می گفته و برای او احترامی بیشتر از همکاران برای او می گذاشته. این خانم از بی توجهی شوهرش به تنگ آمده بود.

حواستان باشد در هر شرایطی که باشید احتمال دارد رابطه جنسی رضایت بخشی با همسر نداشته باشید.

تصمیم همسر برای جستجوی صمیمیت گم شده

خیانت به همسر “زوری” نیست و کسی نمی تواند شما را مجبور به این کار بکند. شما هستید که برای رفع نیازهایی که در خانه برطرف نمی شود دست به کار می شوید و می گویید حرکتی بزنم و این کار را با ریسک بسیار بالایی انجام می دهید. خودتان حتما از قبل می دانید که این کار ممکن است ریشه خانواده ام رو بسوزاند و جواب همسرم را چی بدهم؟ اگر این کار رو کنم حتما نیازم برطرف می شود؟

برای جبران خیانت چه کار کنیم ؟

زمانی که با درمانگران مشاوره حضوری خیانت صحبت می کنیم این را می گویند که بحران خیانت زن وشوهرهایی بهتر حل می شود که اول از همه می خواهند مهارت کلامی و ارتباطی و صحبت کردن مناسب با همسر را یاد بگیرند.

مهارت ارتباطی و کلامی برای حل مشکلاتتان با همسر نیاز است. فقط با همسرتان در مورد خیانت صحبت نکنید. زمانی که در یک خانواده خیانت می شود، هر دوتای زن و شوهر لازم است که جدای از صحبت کردن ، زمان هایی را پیش هم باشند و بدون صحبت کردن در مورد خیانت بیرون بروند.

معمولا مردهای آسیب دیده پس از شوکه شدن و فشار روانی اولیه دوست دارند زمان هایی را بدون دغدغه خیانت و به صورت آزادانه با همسر بگذرانند.

بشنوید داستان مردی که با شنیدن صدای زنش دنیا روی سرش خراب شد

یکی از مراجعه کنندگان به مشاوره روانشناسی بیان می کرد:

۶ سال پیش ازدواج فامیلی کرده ام و تنها فرزندم پسری ۶ ساله است. تنها خوشی و سرگرمی من شلغم است. همسرم اکثرا از این موضوع ناراحت بود و بیان می داشت که چرا نباید مثل همسرهای دیگر به فرزند خود توجه کنیم و به تفریح و خرید برویم.

من هم فکر می کردم نباید به زنان رو داد ، به همسرم گفتم که تو باید موقعیت کاری مرا درک کنی و ما دارای رفاه کامل هستیم و تو می توانی با ماشینی که برات خریدم و پولی که بهت داده ام خوش باشی و با دوستانت تفریح کنی.

از طرفی مادرم این وسط با دخالت خود ، به همسرم می گفت تو باید ارزش این زندگی را بدانی و شوهرت برایت کم نگذاشته است. چند روز بعد اختلاف ما بیشتر شد و به خاطر همین مسئله از همسرم دل چرکین شدم و دوست داشتم تنها باشم. در یکی از روزها یکی از دوستان قدیمی من پیشم آمد و پرسید چرا بی حوصله هستی؟ به او گفتم دلیل بی رمقی من ، اختلاف با همسرم است.

پس از گفتن ماجرا به من گفت: نگران نباش همه زن ها یک جور هستند. یک شماره خانمی را بهت می دهم با او تماس بگیر و با او دوست باش . او صدای قشنگی دارد و برای تو مناسب است!. من با خوشحالی با سیم کارت اعتباری تماس گرفتم. اما باورم نمی شد زمانی که خانم جواب تماس من رو داد ، همسرم بود!

مردانی که چنین تجربه هایی دارند، حسرت روزهای شیرین زندگی خود و فرصت های از دست رفته را می خورند.

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.