• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

در دوران نامزدی چگونه رفتار کنیم

رفتار در دوران نامزدی
haly-zendegy

خانواده و دختر و پسر ها به دنبال راهکارهای رفتار در دوران نامزدی هستند تا بتوانند با داشتن رابطه محکم و سالم با طرف مقابل خود ، زندگی مشترک را با کمترین مشکل و چالش آغاز کنند. در این مطالب شما را با رفتار در دوران نامزدی و نحوه برخورد با نامزد آشنا می کنیم.

در دوران نامزدی مهمترین عوامل پایه ریزی در ازدواج ، اهدف آینده ، باورها ، طرز تفکر و.. هستند که اهمیت دوچندانی نسبت به کارهای ظاهری و تشریفاتی مانند خرید هدیه ، برگزاری مهمانی ، آراستگی های ظاهری و … دارند. دلیل اهمیت آنها این است که تفاهم بین زن و شوهر را تعیین می کنند.

توصیه مشاوره دوران نامزدی این است که دوران نامزدی را زیر”ذره بین شناخت” بگذارید تا بتوانید «خود واقعی» نامزد را بشناسید. دوران نامزدی فرصتی برای تفکر و آینده نگری است که ممکن است عواملی مانند : «خواستن» و مورد «تایید» قرار گرفتن از سوی نامزد ، این فرصت را از شما بگیرند.

همه نامزدها به دنبال اطمینان از طرف مقابل هستند زیرا عدم ازدواج و تنهایی را به شکست در ازدواج و چالش های پس از ازدواج ترجیح می دهند.

ملاک انتخاب اگر ظاهر باشد ، افراد آراستگی را به طرز تفکر و روحیات نامزد ترجیح می دهند. انتخاب دختر صرفا به خاطر زیبایی ظاهری یا انتخاب مرد صرف به دلیل خوش اندامی نتایج خوبی برای ازدواج شما ندارد.

بسیاری از مردها برای تصاحب فرد مورد علاقه (که بیشتر ملاک آنها ظاهر است) رفتار هایی را از خود نشان می دهند که قبل از دوران نامزدی به ندرت داشته اند.

در بسیاری از ازدواج ها فریب کاری و وعده های دروغین نامزد ها صرفا به قصد رسیدن به اهداف ظاهری است که افراد را دچار چالش کرده و ازدواج آنها با شکست روبه رو می کند. وقتی که نامزدی پس از ازدواج با حقیقت تلخ این وقایع روبرو می شود باور او نسبت به زندگی و انتخاب هاب بعدی تغییر می کند.

در ازدواج های فامیلی شاهد پیشنهادات یا تصمیم گیری های اقوام مانند خاله یا عمه هستیم که پیشنهاد می شود با هدف جلب رضایت آنها و نگه داشتن حرمت آنها دست به انتخاب نزنید.

رفتار در دوران نامزدی

*صرفا به خاطر پیشنهاد دیگران و بدون در نظر گرفتن شرایط خود در تعیین تاریخ ازدواج ، روز نامزدی یا تاریخ عقد ، به هیچ وجه عجله نکنید.

*مدت زمان نامزدی قاعده خاصی ندارد و کاملا بستگی به شرایط طرفین دارد . اما عرف دوره نامزدی معمولا بین ۶ ماه تا ۲ سال است.

* نامزدی طولانی آسیب زننده است. اگر شرایط اقتصادی و کاری شما به گونه ای است که پس از ۶ ماه یا یک سال از نامزد شدن توانایی تشکیل زندگی مستقل ندارید ، برای فراهم کردن مقدمات ازدواج تلاش کنید.

* یکی از مهمترین رفتار در دوران نامزدی ، سکوت و عدم بیان برخی اطلاعات است. بهتر است اسراری که گفتن یا عدم گفتن آنها تاثیری روی زندگی طرف شما ندارد ، بازگو نکنید.

* درست معرفی کردن خود اصولی است که بسیاری از نامزد ها رعایت نمی کنند. بیان انتظارات ، باورهای اجتماعی مذهبی ، نحوه زندگی و توقعات خود ازدواج موفق شما را پایه ریزی می کند.

*بی ملاحظه نباشید . زمانی که نامزد ها ملاحظه ای در مقابل طرف مقابل و خانواده و اطرافیان او نداشته باشند مشکلات ناخواسته ای را بوجود می آورد.

نحوه برخورد با نامزد

* بر اساس شرایط و توانایی خود قول دهید . زیرا قول یا تعهد شما تا آخر عمر فراموش نمی شود.

*ظاهر و اراستگی نامزد خود را زیر سوال نببرید. برخی نامزدها به کنایه در مورد ظاهر طرف مقابل اظهار نظر می کنند. به این خاطر که نامزد دقت کافی را دارد اما نظر بدبینانه شما باعث کاهش اعتماد به نفس می شود.

*در مورد دلیل ناخوش بودن یا حوصله نداشت نامزد خود سوال نکنید.

*در مورد گذشته طرف زیاد سوال نپرسید . تحقیق در مورد رد پای افراد گذشته در زندگی طرف جز بدبینی و بی اعتمادی و جر و بحث سودی ندارد. بهتر است با توجه به برنامه جدید و باورهای آینده خود ، رابطه را پیش ببرید.

*آقایان بهتر است رابطه جنسی محدود و اندکی در دوران نامزدی داشته باشند. (هر چند یکی از دلایل نامزدی برطرف کردن این نیاز است) در این زمینه حتما مطلب ” ارضا شدن بدون دخول در دوران نامزدی ” را بخوانید.

* در مقابل کوچک‌ترین اشتباه خود عصبانی نشوید و عکس العمل‌های غیر منطقی از خود نشان ندهید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رفتار در دوران نامزدی و بهره مندی از مشاوره دوران نامزدی می توانید با شماره های ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰ و ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۰ در تماس باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.