• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

رابطه جنسی در دوران قاعدگی

رابطه جنسی در دوران قاعدگی
haly-zendegy

نظر کلی در بیشتر فرهنگ ها و جوامع در طول تاریخ بشریت در مورد رابطه جنسی در دوران قاعدگی ، دوری از داشتن آمیزش جنسی با خانم هاست. در این دوران در درون دستگاه تناسلی زن خونریزی رخ می دهد. به دلیل این شرایط ، نظر بیشتر عامه و فرهنگ ها عدم ارتباط و محدودیت برای آمیزش است. زنان هنگام قاعدگی و دوران عادت ماهانه ، موظف به جدا کردن وسایل شخصی خود از دیگران بوده اند. بنابراین زنان در محیط خانواده سعی داشتند علایم و نشانه های دوران عادت ماهانه خود را پنهان سازند.

“جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رابطه جنسی در دوران قاعدگی و بهره مندی از مشاورین هالی زندگی می توانید با شماره های ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰ و ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۰ در تماس باشید.”

قاعدگی چیست؟

قاعدگی یا عادت ماهانه شامل خونریزی در دستگاه تناسلی یک خانم است. در واقع پوشش داخلی رحم می ریزد و جریان خون از دهانه رحم می گذرد و خارج می شود. طول این دوره بین ۳ تا ۵ روز طول می کشد. به این دلیلی که قاعدگی به طور منظم اتفاق می افتد ، به آن چرخه قاعدگی می گویند. در دوران عادت ماهانه ترکیبات شیمیایی یا هورمون هایی در بدن خارج می شود که سلامت جسمی را بوجود می آورد. قاعدگی مرحله ای است که زنان را برای باردار شدن آماده می کند. چرخه قاعدگی از اولین روز تا قبل از شروع روز نخست قاعدگی بعدی محاسبه می شود. به طور میانگین چرخه قاعدگی ۲۸ روز است، اما میانگین آن در افراد بالغ بین ۲۱ تا ۳۵ روز و در نوجوانان بین ۲۱ تا ۴۵ روز می باشد.

رابطه جنسی در دوران قاعدگی

نظر خود زوج ها و انتخاب آنها در داشتن رابطه جنسی در دوران قاعدگی شرط مهمی است که در کنار آن راضی بودن و علاقه مندی زوج ها می تواند دلیل رابطه جنسی آنها باشد. باور فرهنگی و اجتماعی بعضی از زوج ها یا شرایط جسمی و بدنی زن باعث می شود که میل جنسی در زمان قاعدگی وجو نداشته باشد. اما دلیل بی میلی زنان برای داشتن رابطه در دوران بیشتر مربوط به عوارض بهداشتی پس از آمیزش جنسی است. اگر زن و شوهر هر کدام با نکات بالا مشکلی نداشته باشند ، به طور معمول ایجاد آمیزش جنسی با در نظر گرفتن شرایطی در زمان عادت ماهانه مشکلی نیست.

بی خطر بودن آمیزش جنسی در زمان عادت ماهانه

اطراف سیستم تناسلی خانم ها در زمان عادت ماهانه به خاطر وجود خون ، شرایط خاصی دارد که به خاطر آن احتمال انتقال برخی بیماری ها زیاد می شود. زن و شوهر ها یا شریک های جنسی که علاقه به داشتن رابطه در این دوران دارند باید از سلامت جنسی طرف مقابل خود مطمئن باشند.

لذت جنسی آمیزش برای زنان در زمان قاعدگی چگونه است؟

کیفیت جنسی به شرایط بدنی و روانی زنان بستگی دارد . ممکن است ویژگی های هورمون ها ، تراکم خون در سیستم تناسلی بعضی زنان شرایط را برای تحریک جنسی بیشتر ایجاد کند. احساس اجبار برای داشتن آمیزش حس منفی و نارضایتی را برای زنان به دنبال دارد. باورهای فرهنگی ، فکری مرد می تواند در این احساس اجبار دخیل باشد و نارضایتی جنسی را برای مرد به همراه داشته باشد.

بهتر است برای رابطه جنسی در دوران قاعدگی هم مرد و هم زن از این رابطه رضایت داشته باشند. به علاوه از عوارض و دستورالعمل های بهداشتی و نظافتی به طور کامل آگاه باشند. شریک های جنسی باید بدانند احتمال بیماری های مقاربتی بیشتر می شود و باز احتمال بارداری وجود دارد. بدین ترتیب سلامت فیزیکی و جنسی دو طرف مهم است.

پیشنهاد می شود به پشت دراز بکشید تا هنگام آمیزش جریان خونریزی کمتر شود. مردان بهتر است از دخول عمیق پرهیز کنند به این دلیل که دهانه رحم به سمت پایین بوده و حساسیت آسیب آن بیشتر است. اگر احساس درد را در طرف مقابل مشاهده کردی باید در دخول احتیاط بیشتری داشته باشید. پیشنهاد دیگر این است که می توانید هنگام دوش گرفتن رابطه داشته باشید این کار نه تنها باعث می شود کثیف کاری ها از بین بروند بلکه یک نوع تغییر مکان نیز هست. زمانی که زیر دوش آب هستید جریان آب باعث می شود سایر جریان ها (خونریزی) خیلی به چشم نیاید.

“جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رابطه جنسی در دوران قاعدگی و بهره مندی از مشاورین هالی زندگی می توانید با شماره های ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰ و ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۰ در تماس باشید”

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.