• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

چه راه های باعث افزایش صمیمیت زناشویی می شود؟

صمیمیت زناشویی
haly-zendegy

ازدواج به عنوان عالی ترین و مهم ترین عامل اجتماعی برای دستیابی و اغنا نیازهای عاطفی همواره مورد توجه قرار گرفته است و صمیمیت زناشویی نیز به عنوان کلید اصلی یک ازدواج موفق و رضایت زناشویی محسوب شده است .

البته منظور از صمیمیت رابطه نزدیک ، خودمانی و محبت آمیز و یا عاشقانه با شخصی است که نسبت به آن شناخت داریم ، یکی از ویژگی های صمیمیت آن است که افراد بدون کنترل و پنهان کردن بعضی از مسائل با هم به گفتگو می پردازند و در اثر این امر از ارتباطی قوی و لذت بخش برخوردارند .

صمیمیت یک فرایند دو جانبه می باشد که از ابعاد مختلفی تشکیل یافته که تمام ابعاد این فرایند بر محور شناخت ، پذیرش ، همدلی ، قدر دانی و درک استوار است پس با این شناخت از صمیمیت می توان گفت که این امر دارای مفهوم و معنای بسیار وسیعی است که قادر است جزئیات زندگی شخصی و احساسی را در بر بگیرد .

صمیمیت یک نیاز بسیار حیاتی برای ایجاد و توسعه روابط می باشد و وقتی این نیاز از حالت اولیه و کوتاه مدت خود خارج شود می تواند منجر به ازدواج موفق شود ، صمیمیت زناشویی می تواند خود را در بخش های چون تعهد و پایبندی نسبت به یکدیگر وبه زندگی مشترک ، رضایت از رابطه جنسی ، همکاری صمیمیانه زوج ها ، اعتماد به نفس و عزت نفس نمایان سازد .

فواید صمیمیت زناشویی

همان طور که می دانید ارتباط نامناسب و نامطلوب می تواند تعهد و نکات مثبت در یک رابطه را از بین ببرد در صورتی که صمیمیت زناشویی باعث می شود ارتباط بین زن و شوهر ها پایدار تر و قوی تر شود و یک رابطه زناشویی محکم تر ، وفادارتر و متعهد تری را برای آنان بسازد و در نتیجه این امر می تواند به یک زندگی زناشویی سالم و موفق بی انجامد در این صورت افراد به یکدیگر بیشتر توجه می کنند و به همین میزان کم تر از هم دلخور می شوند ، حال شاید برای شما هم این سوال به وجود آمده باشد که چگونه می توانیم صمیمیت زناشویی را در زندگی مشترک ایجاد کنیم ؟

برای اطلاع از این امر می توانید با مشاوران مجرب و متخصص در زمینه مشاوره خانواده مرکز مشاوره هالی زندگی تماس بگیرید .

راه های افزایش صمیمیت چیست ؟

ایجاد ارتباط مناسب با شریک زندگی

اصلی ترین قدم برای دست یابی به صمیمیت زناشویی ایجاد ارتباط مناسب با فرد مقابل و شریک زندگی است در واقع این ارتباط مناسب از طریق توجه به نیازها و خواسته ها ایجاد می شود ، برای ساخت یک ارتباط سالم سعی کنید صحبت ها ونظرات فرد مقابلتان را به خوبی بشنوید و نسبت به آن ها شناخت پیدا کنید و زمانی که دچار سو تفاهم و یا مشکل می شوید با همکاری هم آن را برطرف سازید و نسبت به رفتارها و اعمالش واکنش تهاجمی نشان ندهید ، اگر تمام این موارد را با صبر و بردباری انجام دهید در واقع می توان گفت بیشتر راه ایجاد صمیمیت را پیموده اید .

صحبت و گفتگو پیرامون مسائل مهم

زمانی که افراد به یکدیگر زمان مناسب برای شناخت می دهند بهتر می توانند به رضایت از زندگی و یکدیگر دست یابند به بیان دیگر هرچه افراد بیشتر افکار ، احساسات و نیازهای یکدیگر را بشناسند می توانند رابطه صمیمانه تری داشته باشند لذا برای دست یابی به صمیمیت زناشویی با همسرتان به صحبت و گفتگو بپردازید و او را بهتر بشناسید البته برای رسیدن به این شناخت لازم است از او بخواهید واضح و روشن در مورد احساسات و نیازهایش صحبت کند که البته ممکن است صحبت پیرامون آن ها برایش سهل و آسان نباشد پس در اینجا لازم است خودتان به شناخت از او برسید .

مشخص نمودن جایگاه

مشخص نمودن جایگاه همسرتان در زندگی شما می تواند به ایجاد صمیمیت زناشویی بی انجامد زمانی که شما همسرتان را از احساسات خود نسبت به او مطلع می کنید و به او می گوید که او اولویت اول زندگی شما است قدم بزرگ و عظیمی را برای ایجاد و پیشرفت صمیمت زناشویی خود برداشته اید ، برای نشان دادن اولویت قرار دادن او می توانید از همسرتان در موقعیت های مختلف تعریف و تمجید کنید سعی کنید در موارد اختلاف با او همدلی کنید و ماجرای پیش آمده را از دیدگاه او ببینید .

کارهای مورد علاقه همسرتان را انجام دهید

کارهای که در صمیمیت زناشویی تاثیر چشم گیری می گذارد می تواند کارهای کوچکی چون هدیه دادن به همسر ، طبخ غذای مورد علاقه ، قرار دادن یادداشت های محبت آمیز در ماشین یا لباس ، ارسال پیامک محبت آمیز و …. باشد اما همین کارهای کوچک و به اصطلاح پیش پا افتاده می تواند بسیار معجزه آفرین باشد و موجب پیشرفت شما در زمینه صمیمیت زناشویی شود .

کلام های محبت آمیز را فراموش نکنید

دوستت دارم ، قربان صدقه رفتن ها و تحسین ها جملاتی هستند که می توانند شما را در ایجاد صمیمیت زناشویی شگفت زده کند البته باید توجه داشته باشید که همان طور که کلمات می توانند در صمیمیت تاثیر گذار باشند لمس کردن و تماس جنسی نیز می تواند تاثیر دو چندانی داشته باشد لذا سعی کنید در طول روز یکدیگر را در آغوش بگیرید و یکدیگر را نوازش کنید تمام این موارد می تواند نتایج شگفت انگیزی برای صمیمیت زناشویی شما داشته باشد .

گاهی قرار های دو نفره بگذارید

شاید شما روز های صمیمانه ای را پشت سر گذاشته باشید و اکنون نیز در جستجوی صمیمیت همان دوران باشید یکی از اعمالی که می تواند به شما در این زمینه بسیار کمک کند ایجاد یک مهیط دو نفره عاری از تنش است ، گاهی ساختن یک فضای دو نفره به دور از جمع دوستان و حانواده می تواند صمیمیت گذشته را برای شما به وجود آورد .

یاد آوری روزهای گذشته

یکی از کارهای که می تواند در ایجاد و توسعه صمیمیت زناشویی به شما کمک نماید مرور خاطرات دوران گذشته و یا آشنایی است چرا که اغلب این خاطرات برای افراد خوشایند و دلنشین است و یادآوری آن می تواند احساسات مثبت آن دوران را انتقال دهد پس به نظر می رسد یادآوری هر از چند گاه آن می تواند بسیار موثر و مفید باشد .

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.