• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

راه های درمان زود انزالی

راه های درمان زود انزالی
haly-zendegy

درمان زود انزالی از آن جهت ضروری است که نه تنها باعث بهتر شدن آمیزش جنسی و لذت بیشتر بلکه مانع افسردگی و اضطراب همسران می شود و سلامت روان و رفتار آنها را دو چندان می کند. مشکلات جنسی مانند زود انزالی ، مردان و زنان زیادی را به مراکز مشاوره خانواده می کشاند. راه های طبیعی و تمرینات رفتاری زیادی برای درمان زود انزالی در مردان و زنان وجود دارد.

درمان زود انزالی در مردان

۱- روش ایست – شروع

*مرحله اول: فعالیت جنسی شروع شده و به صورت معمول ادامه می‌یابد.

* مرحله دوم: وقتی احساس انزال به مرد دست داد، فعالیت جنسی باید فورا متوقف شده و بیمار باید سر‌آلت تناسلی خود را محکم فشار دهد وبرای چند ثانیه نگه دارد تا احساس انزال از بین برود.

* مرحله سوم ، باید برای حدود۲ تا ۳ دقیقه صبر کرد و سپس دوباره به فعالیت جنسی ادامه داد. این مراحل باید تا زمانی که دلخواه زوجین باشد ، تکرار شود. انجام این روش به تدریج باعث طولانی شدن زمان انزال در مرد می‌شود، البته می توان به جای فشار دردناک سر آلت برای ۲ تا ۳ دقیقه رابطه جنسی را قطع کرد و دو مرتبه شروع کرد.

۲- دارو درمانی

* برای درمان زود انزالی به روش دارو درمانی ، از داروهای زیادی می‌توان استفاده کرد که رایج ترین آنها انواعی از ضدافسردگی‌ها به نام مهارکننده‌های اختصاصی بازجذب سروتونین هستند. البته این داروها از طرف اداره نظارت غذا و داروی آمریکا برای درمان انزال زودرس تایید نشده اند. معمولا یک قرص با دوز کم چند ساعت قبل از نزدیکی به خوبی می‌تواند زمان انزال را به مقدار قابل‌ ملاحظه‌ای افزایش دهد.

* عوارض دارو: هر یک از این داروها می‌توانند عوارض خاص خود را به همراه داشته باشند. عوارضی مثل اختلالات خواب ، مشکلات قلبی و غیره که هر یک به تنهایی ایجاب می‌کند تا این داروها را تحت نظر پزشک مصرف شود.

* یکی دیگر از روش‌های دارودرمانی که می تواند در درمان انزال زودرس مفید باشد ، مالیدن ژل یا کرم لیدوکائین روی آلت تناسلی مذکر است که از طریق کاهش احساس آلت تناسلی ، باعث طولانی شدن زمان انزال می‌شود. این روش با قطع مصرف لیدوکائین، تاثیر خود را از دست می‌دهد.

۳- روان درمانی

* خصوصا در کسانی که با سکس درمانی و دارودرمانی مشکلشان برطرف نمی شود ، مسئله روانی فرد از طریق صحبت کردن و مشاوره روانشناسی بر طرف می‌شود. این روش هم باید توسط یک متخصص انجام شود.

۴- استفاده از کاندوم

* استفاده از کاندوم و بخصوص از نوع بیحس کننده آن می تواند به دلیل کمتر کردن میزان تماس آلت مردانه ، باعث رفع زود انزالی شود .

۵- درمان های روانی – عاطفی

* یکی از بهترین ها و موثرترین روش درمان زود انزالی و افزایش لذت در مسائل زناشویی ، جایگزینی عشق بازی در عمل زناشویی است . بدیهی است که در زمانیکه عشق بازی در رابطه جنسی برقرار باشد و دو طرف در حال عشق بازی بایکدیگر اند ، دیگر زود انزالی معنی خود را از دست می دهد. کارهایی مثل نوازش ، تحریک کلامی و بدنی زن قبل از دخول و کارهایی مانند توجه و دادن احساس قدرت به مرد در رابطه ، می توانند به این مسئله کمک کنند .

۶- درمان زوج درمانی فردی و گروهی

* این روش که توسط متخصص مشاوره خانواده انجام می شود نتایج بسیار مثبتی در درمان انزال زودرس دارد. هر دو شیوه درمان موجب پیشرفت خوبی در به تاخیر انداختن انزال در زنان می شود.

۷- درمان های سنتی و گیاهی

موادی مانند گل شقایق و دارچین و همچنین سیاه دانه و بخته سنجد در روغن زیتون باعث دیر انزالی یا به اصطلاح سفتی کمر می شود ، همچنین مالیدن حنا هم در بعضی از متون قدیمی آمده شده ( صحت علمی روش های فوق تایید نشده و بیشتر تجربی اند)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان زود انزالی در مردان و بهره مندی از مشاوره تلفنی مشکلات جنسی می توانید با شماره های ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰ و ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۰ در تماس باشید.

درمان زود انزالی در زنان

۱- مواد بی حس کننده

* اسپری های و ژل های بی حس کننده مانند لیدو کایین یکی از روش های ساده درمان زود انزالی است. از معایب این روش موقتی بودن درمان آن است.

۲- معاشقه با همسر

* معاشقه قبل از نزدیکی با کاهش استرس می تواند انزال را به تاخیر بیندازد. شل کردن عضلات در کنار معاشقه کمک کننده است.

۳- استفاده از مشاوره

* از آنجایی که درمان زود انزالی با تمرین های رفتاری زیادی اتفاق می افتد ، می توانید از راهکارهای عملی مشاوره مشکلات جنسی استفاده کنید.

۴- پس از گذشت چند دقیقه از آمیزش جنسی ، آلت مرد باید در آورده و پس از چند دقیقه معاشقه نزدیکی انجام شود.. این عمل باعث کاهش دمای مهبل شده و زود نزالی را به تاخیر می اندازد.

۵- کاهش غذاعای فست فود و مصرف منظم ترکیبات آنتی اکسید مانند میوه و سبزیجات

۶- کاهش فاصله زمانی بین رابطه جنسی

۷- برنامه ریزی مناسب روزانه برای داشتن خواب کافی

۸- رژیم غذایی مناسب و کاهش مصرف غذاهای تند و پرچرب

درمان زود انزالی با حرکات ورزشی

این حرکات را روزانه ۱۰ مرتبه انجام دهید.

۱-عضلات تحتانی را روی زمین گذاشته و لگن را از زمین بلند کنید. سپس یکی از پاها را باز کرده و به مدت ۲۰ ثانیه در همین حالت بمانید.

۲-پاهای خود را به صورت زاویه ۹۰ درجه قرار دهید و سپس لگن خود را از زمین بلند کنید. به مدت ۲۰ ثانیه عضلات باسن را منقبض و منبسط کنید.

۳-گربه مانند به مدت ۳۰ ثانیه روی زمین نشسته و سپس عضلات تحتانی و باشن خود را منقبض و منبسط کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان زود انزالی در زنان و بهره مندی از مشاوره تلفنی مشکلات جنسی می توانید با شماره های ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰ و ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۰ در تماس باشید.

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.