• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

آموزش مسائل زناشویی

زناشویی
haly-zendegy

زنهایی که با دوست پسرهای قبلی حرف می زنند. زنهایی که لباس زیر زیبا نمی پوشند، یا زنانی که در رابطه زناشویی جسمشان را دوست دارند ، حتما حقایق زناشویی را نمی دانند. پس از ازدواج اگر به خوتان رسیدگی نکنید ، همسر به راحتی شما را ول می کند. با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد حقایق زناشویی آشنا شویم.

ارتباط سالم زناشویی، رابطه ای است که در آن احساسات هر فرد درک می شود . همسرتان با حسن نیت رابطه برقرار می کند نه اینکه شما رفتاری کنید و شما را به زور راضی کند. با همسر در مورد مسائل زناشویی که بحث نکردید ،چه زمان حال و چه مربوط به آینده صحبت کنید. برخی از زوج‌ها وجود هرگونه تعارض و اختلاف با همسر را انکار می‌کنند و می‌گویند همه چیز طبق روال است ، زندگی خوبی داریم و هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد. خطری که این دسته از زوج‌ها را تهدید می‌کند، این است که اختلافات حل نشده به مرور زمان روی هم انباشته شده و دردسر بیشتری برای فرد دارد.

داشتن فرزند و خانواده خوب بستگی به رابطه زناشویی قوی دارد. باید به دنبال آن باشید که بعد از عقد چه کنیم؟

بعد از این که « بله » گفتید چه کاری باید انجام دهید؟

قانون روشن و ثابتی ندارد که تشکیل یک زندگی شاد و مطمئن را به صورت صددرصد تضمین کند. اما اولین قدم شما در ایجاد یک رابطه زناشویی پایدار و رضایت بخش ، همراه بودن و حمایت از همسر حتی در هر شرایط حتی بد ، است. فراموش نکنید که یک ازدواج خوب بهتر از هر رابطه انسانی دیگر، نیازهای صمیمیت و امنیت انسان را تأمین می کند. در ازدواج موفق فقط عشق کافی نیست. در این پیوند باید احترام، اعتماد و صمیمیت به وجود آید.

چقدر شور و هیجان دارید؟

درروابط دو چیز مهم است یکیشور و هیجان و دیگری راحتی و آسایش است. دوطرف زمانی روابط بلندمدتی دارند که نیازهای یکدیگر را برآورده ‌کنندو شور و راحتی در محیط خانه داشته باشند شور همان انرژی عاشقانه و جنسی است که شما را به عنوان یک زوج در کنار هم نگه می‌دارد، شور، انگیزه‌ی بزرگی است. شور است که شما را مجبور می کند دردهای دلتان را به روی دیگری بگشایید و آرزو، میل و صمیمیت‌ها بر آن استوارند. اما شور به تنهایی شما را کنار هم نگه نمی دارد و یک چیز کم دارد.

چقدر با همسرتان در رابطه راحت هستید؟

عامل دوم ، چیزی است که من به آن راحتی می‌گویم. راحتی یعنی چی؟ راحتی به این معناست که من می توانم به خیلی چیزها برسم ، مانند لذت بردن از معاشرت با یکدیگر، احترام گذاشتن به یکدیگر، اشتراک در سبک زندگی، اهداف و ارزش‌ها (اعم از ارزش‌های مالی، بچه‌داری، شغلی و غیره) و زندگی آرام و رضایت‌مندانه در کنار هم است. در بحث تعهد شوهر به زن ، شور، قسمت هیجانی داستان است. اما این مغز شما است که تعیین می‌کند رابطه‌ی موردنظر آن قدر راحتی فراهم می‌کند که به آن متعهد شوید یا نه. در طول عمر خود باید شور و راحتی را برای یکدیگر به اندازه‌ی کافی تأمین کنید.

رابطه جنسی

مهمترین مشکلات جنسی مربوط به صمیمیت است . رفتارهای همسران مانند بوسیدن یکدیگر ، بغل کردن، رقصیدن با هم ، شوخی کردن، حمام رفتن و غیره که هدف آنها تحریک جنسی است، صمیمیت جنسی را ایجاد می کند. گوش دادن یا رقصیدن با موسیقی که رنگ و بوی جنسی دارند. اگر به دنبال تجربیات مشاوره تلفنی مشکلات جنسی باشید ، می فهمید بیشتر زوج ها می گویند نیاز به ارتباط برقرار کردن ، درمیان گذاشتن و بیان افکار خود ، بیان احساسات ، خواسته جنسی و خیال پردازی جنسی و شهوانی دارند.

چه نوع رابطه زناشویی از همه بهتر است؟

سه نوع رابطه‌ی آشفته داریم روابط توفانی، روابط بی توجهی همسر و روابط یک طرفه. رابطه‌ی توفانی ، شور زیادی در آن است ولی این شور فقط مثبت نیست. البته شور مثبت، همان چیزی است که از یک رابطه در بهترین حالت آن در نظر داریم. اگر شور و هیجان زیادی در رابطه داشته باشید با همسر بدرفتاری می کنید و حتی روابط خطرناک . رابطه‌ای پر شور که در ان با همسر راحت باشید ، بسیار عاشقانه و بسیار جنسی است. بعد از یک دعوا ، همسر یک عذرخواهی می کند که باعث می‌شود طرفین موقتا احساس کنند مشکل حل شده (که البته نشده است). این آشتی سپس باعث بروز احساسات مهرآمیز، عاشقانه و پرشور می‌شود. به این ترتیب، شور منفی به شور مثبت تبدیل می‌شود. بخش غم‌انگیز داستان این است که در چنین وضعیتی، بخش زیادی از عصبانیت زن و شوهر حل نمی شود و ته دلش می ماند. عجیب آن که اکثر زوج‌هایی که از این الگو پیروی می‌کنند نمی‌دانند «پاداش» نزدیکی جنسی به عنوان راهی برای ختم دعوا، عملا دلیل دعوای خیلی زیاد آن‌ها است!

زناشویی

روابط آشوب‌زده، روابطی هستند که شامل بی‌تفاوتی همسر است. در اکثر رابطه ها ، خبری از شور و هیجان شوهر یا زن نیست. شاید زندگی بسیار راحتی داشته باشند اما احساس چندان یا تمایل جنسی زیادی به هم ندارند.

آن‌ها گاهی اوقات بدون عصبانیت از هم جدا می‌شوند یا به انداز‌ه‌ی یک رابطه‌ی توفانی معمولی عصبانیت دارند. در رابطه آشفته زن با همسر ، مغز زنده است و دل مرده. (بر خلاف یک رابطه‌ی توفانی پر شور عاری از راحتی که در آن، دل زنده است و مغز مرده.)

در رابطه‌ی یک طرفهیک نفر خیلی بیشتر از دیگری تلاش و انرژی به خرج می‌دهد تا رابطه را مستقر و تقویت کند و زنده نگه دارد. در رابطه‌ی یک طرفه، یا زن یا شوهر فقط یکی کاملا راضی است ، در حالی که دیگری احساس شکست می‌کند.

بهترین کار در رابطه زناشویی؟

بسیاری از انسانها می‌گویند «اگر رابطه‌ی خوبی داشتم، هیچ مشکلی در زندگی نداشتم.» اما وقتی با کسی رابطه برقرار می‌کنند، انتظارشان چنان بالا می‌رود که هیچ رابطه‌ای جوابگوی آن‌ها نیست. در نتیجه، رابطه‌ی آن‌ها به تجربه‌ای ناخوشایند تبدیل می‌شود. رابطه‌های زیادی است که قربانی انتظارات زن و یا شوهر شده‌اند. در این حالت، رابطه خیلی تلخ و آزار دهنده می‌شود. به همین دلیل باید انتظار خود از رابطه‌تان را بشناسید و با دقت به آن فکر کنید.

شک کردن به همسر در رابطه خود

شک کردن احساسی است که گاهی در برخی جنبه‌های زندگی دچار آن می‌شویم. اما اگر در بسیاری از جنبه‌های زندگی شکاک باشیم، آن‌گاه شک و بی اعتمادی می‌تواند زندگی ما را خراب کند. زندگی ذاتا پیچیده است و قدری شک طبیعی است. در واقع کمی شک و تردید باعث می‌شود تصمیمات را از روی بی‌فکری و دلبخواهی نگیرید و گام‌های مثبت بردارید. اما مشکل وقتی پیش می‌آید که اسیر این افسانه‌ شوید که فقط یک جواب درست وجود دارد که دنیا یا سفید است یا سیاه و حالت خاکستری ندارد. شک کردن باعث می‌شود تصمیم نگیرید و زمان را ازدست دهید. پس اگر الان درباره‌ی رابطه‌ زناشویی خود شک دارید، برای آن هم همچون سایر مشکلات رابطه‌ای خود راه حل پیدا کنید.

چطور گفتگو کنیم؟

در اکثر گفت و گوی های زن و شوهر بر اختلاف های یکدیگر تاکید می کنند. همسر ها به جای اینکه بر علایق و احساسات و کارهای مفید آینده هم تأکید کنند، همدیگر رو مقایسه می کنند. خانمی که در مورد ماشین صحبت می کند اما تاکید دارد که ماشین پدرش از ماشین های موجود در خانواده همسرش بهتر است! لذت زندگی به این است که پس از یک مذاکره زناشویی به یک احساس مثبت برسیم. اما بهترین زمان برای یادگیری گفت و گوی مفید در زناشویی، زمانی است که اختلاف شما زیاد بالا نگرفته است.

زن و وشوهر ها خیلی کم به خاطر برآورده کردن توقع همسرشان، در خود تغییرات مهم و ماندگار ایجاد می‌کنند. آن‌ها برای بستن دهان همسرشان، قول‌هایی می‌دهند و تغییرات گذرا در خود ایجاد می‌کنند. آدم‌ها تقریبا بدون استثناء، به خاطر خودشان در خود تغییرات ماندگار ایجاد می‌کنند نه به خاطر دیگران. مگر آن که شما و همسرتان واقعا بخواهید تغییراتی ایجاد کنید که لازمه‌ی نجات رابطه‌تان هستند.( از جمله این که برای رسیدن به صلح و آرامش، حقایق را بپذیرید).

اگر می‌خواهید رابطه‌تان را تمام کنید، یادتان باشد هنوز فرصت دارید تا تصمیم را به شکل دردناکی زیر سؤال ببرید. این را هم فراموش نکنید که ممکن است در آینده از تصمیم‌تان پشیمان شوید. اما این که منتظر بمانید تا به یقین برسید، راهبرد بدی است چون عمر گران بها و جبران‌ناپذیرتان (و شاید بخش بزرگی از زندگی‌تان) تلف میشود! حتی در بدترین وضعیت‌ها هم ادامه دادن یک رابطه‌ی بی‌فایده برای مدتی کوتاه از به جان خریدن عذاب فوری جدایی، آسان‌تر به نظر می‌رسد. بنابراین، همان‌طور که بسیاری از آدم‌ها باید مهارت‌های رابطه‌ای را یاد بگیرند، عده‌ای دیگر هم باید مهارت‌های ترک رابطه را یاد بگیرند.

همسرم با من رفتار درستی ندارد

وقتی احساس می کنید همسرتان رفتار مناسبی با شما ندارد، خشم را در دل می ریزید و آزرده می شوید و از همسرتان دلزده می شوید. برای پیشگیری از دلزدگی از همان اول ، گفت و گو کنید و به اعتماد کنید.

مشورت

زوج های سازگار و خوشبخت اغلب با هم مشورت می کنند و مسائل خود را حل می کنند و این اقدام از بروز اشتباه و شکست جلوگیری می کند و این یکی از راه های نزدیک تر شدن زوج ها به هم است.

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.