• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

سکسولوژی چیست و به چه مسایلی می پردازد

سکسولوژی
haly-zendegy

بیایید درباره سکسولوژی بیشتر بدانیم. بهتر نیست روابط جنسی را همانند سایر نیاز های زیستی دریابیم که به مانند غذا خوردن ، خوابیدن و… در یک خانواده رفتاری طبیعی است. وقت آن رسیده تابو یا هرزه انگاری را از واژه سکسولوژی زدوده و برای یک زندگی عاشقانه و دلچسب از دانش سکسولوژی از هر راهی ( رسانه های نوشتاری ، دیجیتالی و …) بیشتر بدانیم.

تا زمانی که در یک رابطه هستید ، اهمیت سکسولوژی ، میل جنسی و صمیمیت با شریک جنسی تان را فراموش نکنید، قدم در مسیر سکسولوژی ، جادوی جنسی را به زندگی شما برمی گرداند و کمک می کند تا زندگی شما طبق خواسته های شما پیش رود.

چرا سکسولوژی؟

مشکلات جنسی و خواسته جنسی حتی به عنوان یک نیاز معمولی ، اگر جدی گرفته نشود و ارضا نشود تا مرز پاشیده شدن زندگی زناشویی پیش می رود. آمیزش جنسی در زندگی یکی از مهم ترین عوامل برای گرم نگه داشتن روابط و بی شک یکی از مهم ترین عوامل در خیانت و رابطه های نامشروع است . اگر در سکس و ارضای جنسی همسر مشکل داشته باشید ، باعث می شود تا رابطه شما سرد شود و تا مرز خیانت پیش رود.

“برای افزایش آگاهی خود در مورد مسایل جنسی و راه های بهبود مشکلات جنسی، خواندن این مقاله و آشنایی با علم سکسولوژی پیشنهاد می شود.”

سکسولوژی چیست؟

بررسی رفتار جنسی انسان از پیش از تولد و در طول زندگی کار اصلی سکسولوژی است. برخی منابع آن را دانش مطالعه جنسیت می دانند. به درمانگر حوزه سکسولوژی “سکس تراپیست” می گویند. وظیفه اصلی سکس تراپیست برطرف کردن مشکلات جنسی و مسایل مربوط به رفتار جنسی زن و مرد است.

“دانسته های سکسولوژی ، مهارت کارامد و جذاب برای روابط جنسی زوج های جوان”

تاریخچه سکسولوژی

در سال ۱۹۷۰ رشته سکسولوژی به عنوان یک رشته مستقل پزشکی و پرداختن به مسایل مربوط به سکس و عملکرد جنسی ، وارد دانشگاه شد. قبل از این رشته ، مشکلات جنسی عمدتا در روانشناسی بررسی می شد.

پدر سکسولوژی

تحقیقات کمی از سال ۱۸۵۹ میلادی توسط دانشمندانی انجام شد. دانشمندی به نام ژولدیو، کتابی در حوزه سکسولوژی و با موضوع کلیتوریس (چوچوله) در زنان و ارضای جنسی آنها نوشت. خانمی به اسم الیس در سال ۱۸۹۰ همانند ژولدیو در مورد کلیتوریس و ارگاسم حقیقاتی انجام داد. خانم الیس در مورد مسایلی مانند ‌، نقش مذهب در مشکلات جنسی‌، خجالت، دید مذهب نسبت به سکسولوژی و خود‌ارضایی نوشته بود.

در سکسولوژی چه مسایلی بررسی می شود؟

به طور کلی کسانی که در حوزه سکسولوژی کار می کنند به مواردی مانند سلامت جنسی زن و مرد، درمان انحرافات جنسی و مشکلات جنسی ،رابطه خوب و سلامت جنسی، ویژگی های سکستراپیست و انتظارات از سکستراپیست و دلایل رایجی که زنان به همسرشان جذب نمی شوند ،می پردازند.

در سکسولوژی دو عامل مهم است‌، یکی تحریک جنسی توسط ترشح هورمون جنسی که هم در مرد و هم در زن به طور متفاوت رخ می دهد. دوم کنترل رفتار جنسی توسط مغز، عامل اجتماعی‌، فرهنگی فرد است.

سکس تراپیست یا درمانگر سکس چه کسی است؟

فردی است که به فیزیولوژی بدن و آناتومی اندام جنسی و عملکرد آنها احاطه کامل دارد. متخصص بهداشت روانی بوده و آموزش های لازم جهت درمان مشکلات جنسی را سپری کرده و ریشه مشکلات جنسی را با توجه به روابط اجتماعی و مشکلات شخصیتی افراد بررسی می کند.

با مراجعه به سکس تراپیست می توانید آزادانه و بدون محدودیت و معذب بودن راجع به موضوع مورد نظر خود صحبت کنید. مطمئن باشید اطلاعاتی شما محرمانه می ماند. در درمان مشکلات جنسی، سکس تراپیست و مراجع کننده ارتباط بدنی و جسمی ندارند. روش های درمانی، که تنها به میزان متوسط موفقیت آمیز بوده اند، عبارتند از: روان دمانی ، رفتاردرمانی، دارو درمانی .

چه کسانی باید به سکس تراپیست مراجعه کنند؟

مراجعه به درمانگران حوزه سکسولوژی فقط به خاطر مشکلات جنسی همسران نیست. از آنجایی که سکس تراپیست در زمینه آموزش جنسی ، آناتومی جنسی و آموزشهای بهداشت جنسی تخصص دارند فرصتی است برای زنان و مردان تا برای لذت بیشتر از روابط جنسی خود به آنها مراجعه کنند. اگر احساس می کنید صمیمیت شما و همسرتان کم رنگ شده یا میل جنسی شما یا همسرتان کم شده است ، مراجعه شما به سکس تراپیست ضروری است.

مشکل در لذت بردن در رابطه جنسی، مشکلات مربوط به زود انزالی یا ارگاسم ، احساس گناه در رابطه و سو استفاده جنسی از دیگر دلایل مراجعه به درمان سکسولوژی است.

رابطه جنسی زناشویی و سلامت جنسی

سکسولوژی درمان مشکلات جنسی در روابط زناشویی را بررسی می کند. زمانی که زن و وشوهر از رابطه جنسی رضایت ندارند و آمیزش جنسی انها دچار مشکل است ، به سکس تراپ مراجعه کرده و برای حل مشکل به همراه همسر از راهکارهای درمانی استفاده می کنند تا به رضایت ازسکس برسند.

روابط جنسی

آمار غیر رسمی می گوید ، بیش از ۷۰ درصد دلایل متارکه و خیانت زوجین و ریشه در روابط جنسی دارد. به همین دلیل سکسولوژی وظیفه اصلی خود را بررسی علمی موضوع سکس زن و وشوهر می داند. در واقع سکسولوژی دانشی جدید که ارتباط نزدیکی با علم پزشکی و روانشناسی دارد.

روابط جنسی

حقوق جنسی زن و شوهر ها

حقوق جنسی مانند سایر قوانین و حقوق انسان محترم شناخته می شود . حقوق جنسی عبارتند از: حق داشتن سلامت جنسی و بهره مندی از تمام خدمات درمانی، حق جستجو و گرفتن اطلاعات لازم مربوط به مشکلات جنسی، حق دریافت آموزش رابطه جنسی، حق رابطه جنسی رضایتمندانه، حق تعیین تعداد فرزندان.

انحرافات جنسی

انحرافات جنسی به صورت خیالپردازی های جنسی ، کارهای غیرمعمول جنسی است. نام دیگر انحرافات جنسی از نظر روانشناسی و پزشکی “پارافیلیا” است که ریشه در دروان کودکی دارد. در کل کودک به صورت وسواسی در رفتار انحرافی خود گرفتار هست و در شرایط استرس، اضطراب، یا افسردگی، احتمال انجام رفتار انحرافی بیشتر است.

از نظر سکسولوژی انحرفات جنسی که افراد چه زن و مرد در هر سنی می توانند دچار آن شوند، انحرافات عبارت است از:

*اختلال در عورت‌ (exhibitionism)

*اختلال یادگارخواهی یا تحریک جنسی با اجسام بی‌جان مثلا با لباس زیر و کفش شریک جنسی (fetishism).

*اختلال مالیدن آلت تناسلی به جنس مؤنث برای ایجاد انگیختگی و ارگاسم (frotteurism)

* اختلال: بچه‌بازی (castration anxiety) و فعالیت جنسی با کودکان کم‌تر از سیزده سال

*اختلال آزارگری جنسی (transvestic fetishism) یا تحریک جنسی در اثر رنج دادن روانی یا جسمی فرد دیگر.

*اختلال چشم‌چرانی (excretory paraphilias) یا تحریک جنسی با نگاه کردن به کارهای جنسی آن گوش مکالمات جنسی و ارتباط جنسی تلفنی در این دسته قرار دارد.

*اختلال انحراف جنسی دفعی (coprophilia) مانند مدفوع کردن یا ادرار کردن روی شریک جنسی

سکس تراپی و مشکلات جنسی

این موضوع را به عنوان حقیقت بپذیرید که حتما دلیلی وجود دارد که رابطه جنسی با شوهر به عنوان وظیفه زن خوانده می شود. این موضوع نشان می دهد که حتی اگر زن همیشه هیجان رابطه جنسی با شوهرش را نداشته باشد، ولی بعضی مواقع این موضوع وظیفه او به عنوان یک همسر است. شاید صدها و یا میلیون ها زن در حال حاضر این مشکل را به صورت دائمی و یا گه گاه داشته باشند. رابطه جنسی یک موضوع کاملا دوطرفه است و اگر مشکل جسمی مربوط به سکس کردن نداشته باشید، باید راهی را پیدا کنید که با همسرتان رابطه داشته باشید، حتی اگر از نظر جنسی به او جذب نشده اید.

شاید به خاطر همسرتان شهوت و هیجان را تجربه نکنید ولی این را بدانید که شما امنیت ازدواج را به خاطر حضور او در زندگی تجربه کردید و این موضوع ممکن است احساس بهتر و گرمتری به شما ببخشد.

چرا زنان جذب همسرشان نمی شوند؟

یکی از دلایل آن این است که شوهر شما عالی و هیچ چیز کم ندارد ، رفتارش خوب، کارش خوب شغلش خوب و…. اما علی رغم اینکه تفاهم دارید ، از نظر جنسی به او جذب نشده اید. شوهر ممکن است از نظر ظاهری با گذشت زمان تغییر کند و شما دیگر او را جذاب نمی بینید . شاید کچل شده و یا از زمانی که با هم آشنا شده اید اضافه وزن گرفته است.

“سکسولوژی پیشنهاد می کند اگر احساس دارید که جذب همسر نشده اید برای پیدا کردن مشکل و راه حل آن از مشاوره سکس استفاده کنید. برای ارتباط با مشاورین با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰ تماس بگیرید.”

برخی از توصیه های سکسولوژی برای رفع مشکلات جنسی

*در هیجانات غرق شوید.

اگر میل جنسی پایینی دارید ، یک کار را فراموش نکنید، هنگام نزدیکی فقط به احساس و عاطفه فکر کنید.

همه چیز را فراموش کنید، چهره همسر ، رنگ پوست همسر ، دیروز چی شد ، امروز چی شد و… فقط به ارگاسم و فشار آلت و مهبل خود فکر کنید.

*شوهرتان را در بهترین حالت او تصور کنید.

آیا به یاد دارید که همسر شما زمانی در بهترین شکل بوده است؟ زمانی که شما رابطه های شیرینی با هم داشتید که حس امنیت و شادی را به شما می داده است. زن و شوهر همان آدم های قبلی هستند و هرگز تغییر نمی کنند.

در طول زندگی اگر به خاطر جنبه های مثبت همسرتان همیشه از او تشکر نکنید ، زیبایی ازدواج شما کم رنگ می شود و آیا درست است که این زیبایی که به خاطر جذب فیزیکی، حس عمیق توجه، عشق و یا علاقه به وجود آمده است، فقط به سمت علاقه فیزیکی کشانده شود؟ زمانی را تصور کنید که به قسمت های فوق العاده رابطه خود برگشته اید وحتما آنجا چیزهای زیادی برای دوست داشتن پیدا می کنید که فراموش کرده اید.

مشاورین در حوزه سکسولوژی به عنوان یک متخصص در کنار شما با ارائه راهکارها و شیوه های جدید در زمینه مشکلات جنسی و مشاوره سکس به مشکلات و پرسش های شما در زمینه سکسولوژی پاسخ خواهند داد. برای بیان مسایل خود می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰ تماس بگیرید.

۵/۵ ( ۱ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.