• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

شناخت دنیای جنسی زنان

شناخت دنیای جنسی زنان
haly-zendegy

شناخت دنیای جنسی زنان مستلزم شناخت قسمتهای مختلف اندام جنسی زنان، کارکرد هر یک از قسمت های تناسلی زنان، شناخت اندام ارگاسمی زنان و… بسیاری از ابعاد دیگرمثل پرده بکارت، بارداری و چگونگی قاعدگی در زنان است.
در وهله اول شناخت دنیای جنسی زنان به شناخت زیستی آن می پردازیم.

شناخت دنیای جنسی زنان

شناخت زیستی

دستگاه تناسلی زنان از چند قسمت اصلی تشکیل شده است که به آن می پردازیم:
۱- مهبل یا دهان واژن
۲- دهانه ی رحم
۳- رحم
۴- دو تخمدان و دو لوله فالوپ.
قابل ذکر است این اندام ها برای کنترل فعالیت به تعداد زیادی غدد و مجاری نیازمند است.

تخمدانها

تخمدانها حاوی سلولهای کوچکی به نام تخمک هستند که به نوزاد تبدیل می شوند.
در انتهای لوله های فالوپ هم دو تخمدان کوچک که هر کدام حدود ۴ سانتی متر هستند قرار دارد.
چهارصد هزار تخمک نابالغ در تخمدانها یک موضوع شگفت انگیز و بسیار زیبا در بدن زنان این است که دختران در زمان ابتدای تولد تعداد زیادی تخمک نابالغ در داخل تخمدانها دارند و بعد از تولد تخمک جدیدی ساخته نمی شود .حال تعداد این تخمکها چهارصد هزار است که تعداد آن بیش از حد مورد نیاز در کل زندگی می باشد. دلیل این موضوع هم این است که از زمان شروع قاعدگی یا یائسگی ماهانه یک تخمک در زنان آزاد می شود. یعنی اگر بلوغ در زنان از ۱۳ سالگی تا ۴۷ سالگی هم آغاز شود باز هم زنان چهارصد تخمک آزاد می سازند که نسبت به تعداد کل تخمکهای موجود تعداد کمی است.

تخمک گذاری در تخمک

در هر دوره تخمک گذاری مادر فقط دارای یک فرزند می شود اگر اسپرم در محیط وجود داشته باشد اما اگر در این دوره بیش از تخمک آزاد شود زن بیش از یک فرزند خواهد داشت.
تولید هورمون های استروژن و پروژسترون هم توسط تخمدان ها ترشح می شود.

رحم

رحم را محل زندگی جنین می نامند که به شکل گلابی است. رحم از ماهیچه های پرقدرتی تشکیل شده است که قدرت کشیدگی زیادی دارند تا جنین در طول بارداری محافظت شود.

دهانه رحم

دهانه رحم در انتهای مهبل و ابتدای رحم است که در آن سوراخی به اندازه یک نقطه کوچک قرار دارد. این سوراخ برای ورود اسپرم، خروج خون از درون رحم در زمان پریود و زمان تولد هم این سوراخ وسعت می یابد.
دهانه رحم سلولهای عصبی زیادی ندارند ولی فشار بر این نقطه برای برخی از زنان لذت انگیز است و دخول مقعدی هم یکی از روشهایی است که بر دهانه ی رحم فشار وارد می کند.

مهبل( واژن)

واژن در حدود پنج، هفت تا ده سانتی متر طول دارد و بسیار انعاف پذیر است. واژن بعد از کشیدگی می تواند به حالت اولیه باز گردد.
کاربردهای واژن :

۱- ورودی برخی اجسام خارجی مثل آلت تناسلی در زمان آمیزش

۲- خروج ترشحات و ضایعات ناشی از دوران قاعدگی

۳. کانال خروج نوزاد از رحم زمان تولد

فرج

به مجموعه بیرون دستگاه تناسلی زنان گفته می شود که شامل لبهای بزرگ خارجی، لبهای کوچک داخلی ، مونس و نریس، کلیتوریس، دهانه مجرای ادرار و دهانه واژن است. فرج در زنان شکل های مختلفی دارد و اندازه های آن متفاوت است. برخی دارای کلیتوریس بزرگ و یا کلیتوریس کوچک هستند، برخی مهبل گشاد و یا بعضی تنگ تر دارند. تفاوت در اندام زنان امری طبیعی است.

کلیتوریس

عضو کوچکی از اندام جنسی زنان محسوب می شود که دارای سلول های عصبی زیادی است و به همین دلیل بسیار حساس است. تحریک کلیتوریس در زمان آمیزش بسیار لذت بخش است و زن را به ارگاسم می رساند که به آن اندام ارگاسمی می گویند.

پستان

پستان هم از نواحی محرک درزنان است شکل و اندازه ی آن به حجم چربی موجود در آن بستگی دارد. نوک پستانها دارای سلول های عصبی زیادی هستند که نوازش و مکیدن آن برای زنان لذت بخش است اما بعضی از زنان ممکن است از تحریک پستان لذت نبرند و به همسرشان اجازه ی تحریک پستانها را ندهند.

شناخت دنیای جنسی زنان چه فایده ای دارد؟

این روزها زنان و مردان نسبت به دنیای جنسی و روانی همسرشان را به صورت علمی دقیق بررسی می کنند . این به ارتباط سالم و عمیق کمک بسزایی می کند زیرا تفاوت های فیزیولوژیکی مبحث بسیار مهمی است این امر باعث می شود یکدیگر را بیشتر درک کنید و از لحاظ عاطفی به همسرتان نزدیک شوید.

بعد از شناخت تفاوت های فیزیولوژیک به شما کمک میکند در زمینه ی نوازش های جنسی و آمیزش بتوانید یک شریک ایده آل باشید زیرا رابطه ی جنسی موضوع بسیار مهمی است که باید مهارت های لازم را یاد بگیرید می توانید از طریق کتاب های آمیزشی و یا مشاور سکس تراپ به آمیزش و درمان بپردازید

در مقالات بازی های قبل از آمیزش و نکات مهم در رابطه جنسی تحریک کننده به قسمتی از این مهارت های زناشویی پرداخته ایم

در مقالات بعدی علاوه بر شناخت دنیای جنسی زنان به شنات دنیای جنسی مردان می پردازیم همراه ما باشید در صفحه ی اصلی مرکز مشاوره هالی.

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.