• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

شناخت دنیای جنسی مردان

شناخت دنیای جنسی مردان
haly-zendegy

برای شناخت دنیای جنسی مردان نیاز است به شناخت کاملی نسبت به فیژیولوژی بدن مردان مثل شناخت قسمت های مختلف اندام تناسلی و کارکرد هر کدام از آن ها، شناخت حساس ترین قسمت های آلت تناسلی مردان و بعد از آن  به بعد روانی و احساسی آن بپردازیم

البته در مقالات قبلی به بازی های قبل از آمیزش و نکات مهم در رابطه جنسی تحریک کننده به بعد روانی و جنسی زوجین پرداخته ایم. می توان گفت شناخت عملکرد هر یک از اعضای اندام تناسلی زوجین می تواند در جهت بهبود رابطه ی جنسی بسیار موثر باشد. زیرا این شناخت علاوه بربهبود رابطه جنسی به تقویت و حفظ سلامت جنسی زوجین نیز کمک می کند.

شناخت دنیای جنسی مردان

شناخت زیستی

دستگاه تناسلی مردان جدا از کارکردهای لذت و  رابطه جنسی وظیفه ی تخلیه ادرار و تولید مثل را هم دارد. اندام تناسلی مردان دارای غدد و مجاری متعددی است که عملکرد هر کدام متفاوت می باشد بطور مثال غدد تولید مثل مردان شامل: یک جفت بیضه، یک جفت غده ی وزیکول سمینال ، غده پروستات و غده پیازی – میزراهی سیستم مجاری دستگاه تناسلی مردان هم شامل اپیدیدیم، مجرای اسپرم برو مجرای انزال که به مجرای ادرار متصل می شود است.

شناخت دنیای جنسی مردان یعنی شناخت بدن و تفاوت های جنسی او

بی شک همسر شما از اینکه شما آناتومی بدن او را می شناسید رضایت بیشتری کسب خواهد کرد و همان طور شناخت دنیای جنسی زنان هم موضوع بسیار مهمی محسوب می شود .

بیضه

غده هایی بیضی شکل هستند که محل قرار گرفتن آنها در کیسه بیضه است وظیفه بیضه تولید اسپرم، تولید هورمون تستسترون است. در بدن یک مرد بالغ روزانه صدها میلیون اسپرم ساخته می شود.

کیسه بیضه

وظیفه کیسه بیضه محافظ از بیضه ها است و آن ها را از آسیب های احتمالی و افزایش و کاهش دما مراقبت می کند برای تولید اسپرم، بیضه ها باید در محیطی قرار بگیرند که دمای آن حدودا ۵ درجه از دمای طبیعی بدن ( ۳۷ درجه سانتی گراد) کمتر باشد. زمانی که بیضه ها به هر دلیلی سرد می شود ماهیچه های کیسه بیضه به هم نزدیک شده و بیضه ها به بدن نزدیک تر می شوند تا دمای آن ها افزایش پیدا کند.

اپیدیدم و مجرای اسپرم بر

درون اپیدیدیم لوله های پر پیچ و خمی وجود دارد که هم بر بلوغ اسپرم ها و هم محل ذخیره سازی اسپرم اسپرم ها نقش دارد. اسپرم ها در زمان خروج از اپیدیدیم وارد مجرای اسپرم بر می شوند و اسپرم از این طریق وارد میزراه شده و بعد از بدن مرد خارج می شود.

غدد وزیکول سمینال

محل قرار گرفتن آن در بین مثانه و راست روده است و اسپرم ها قبل از رسیدن به پروستات وارد این غدد می شوند. مایعی سرشار از مواد قندی توسط این غدد ترشح می شوند تا انرژی لازم را برای حرکت اسپرم ها بسازد.

غده پروستات

محل قرار گرفتن غده پروستات زیر مثانه است که درون آن حفره هایی برای عبور ادرار وجود دارد. غده پروستات مایعی قلیایی ترشح میکند که در حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد از حجم منی است این مایع به حرکت اسپرم ها کمک می کند. غده پروستات علاوه بر موارد گفته شده بخشی از سیستم کسب لذت در مرد است.

فایده ی شناخت دنیای جنسی مردان چیست؟

کارکرد زیست شناختی دستگاه تناسلی مردان را که شامل ایجاد اسپرم و تخلیه ادرار است را بازگو کردیم حال آلت تناسلی را از دو بعد ظاهری و درونی بررسی می کنیم از نظر داخلی در درون آلت تناسلی هیچ استخوان یا ماهیچه ای وجود نداردو و آلت مردان از تعداد زیادی اندام اسفنجی تشکیل شده اند. و مجاری خونی زیادی در آن جاری می باشد.

تحریک مردان
زمانی که مرد تحریک می شود جریان خون در درون اندام های اسفنجی آلت تناسلی او افزایش پیدا می کند و پس از پر خون شدن آلت سفت و محکم می شود که به آن نعوظ می گویند در حالت نعوظ سر آلت (حشفه) به رنگ قرمز یا ارغوانی متمایل می شود که به مرور مقداری منی ظاهر می شود که ترشح آن از غدد پیازی – میز راهی است و بیضه ها قدری درشت تر و کیسه ی بیضه نیز جمع می شود.

حشفه

توجه داشته باشید سر آلت بسیار حساس بوده و سلول های عصبی بسیاری دارد و در رسیدن به ارگاسم نقش بسیار مهمی را دارد. و این سلول ها در زمان دخول عمیق در مهبل، تحریک دهانی و دستی مرد به اوج لذت دست پیدا می کند.
تحریک حشفه از نوع تحریکات ایجاد کننده ی تاخیردر انزال است است که نعوظ را کاهش می دهد. تحریک قسمتهای بالایی حشفه با کف دست علاوه بر ایجاد تحریک شدید انزال را هم به تاخیر می اندازد.

فرنول:

یک گره کوچک پوستی در زیر آلت است که به هنگام آمیزش باعث ایجاد لذت خاصی می شود بسیاری از مردان تحریک فرنول را با دست یا دهان بسیار لذت بخش می دانند.

علاوه بر شناخت دنیای جنسی مردان ، شناخت دنیای جنسی زنان نیز لازم و ضروری است دلایل لذت نبردن زنان از رابطه جنسی بدین دلیل است که هم خودشان و هم همسرشان نسبت به نیاز های وی اطلاعاتی ندارند اگر شما هم زوج جوانی هستید که دوست دارید از رابطه ی جنسی بیشتر لذت ببرید این سوال را از خود بپرسید چگونه از رابطه جنسی لذت ببریم و برای پاسخ به آن مهارت خود را بالا ببرید

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.