• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

علت شکست در ازدواج ها

شکست در ازدواج
haly-zendegy

ازدواج کلبه ای است که در آن زن و شوهر می خندند اما شکست در ازدواج کاخی است که در آن دلتنگ اند.

امن ترین مکان برای جستجوی عشق ، زندگی زناشویی است. داشتن زندگی زناشویی لذت بخش آرزوی هر زن و شوهری است. ازدواج می تواند همانطور که باعث خوشبختی شود ، باعث شکست افراد هم شود.

یک زوج خودشان تصمیم می گیرند که خوشبخت باشند یا خود را به اندوه و غم و جدایی برسانند.

یک رابطه زناشویی محکم به ما این امکان را می دهد که در برابر سختی های زندگی بایستیم و مبارزه کنیم.

برای رسیدن به یک زندگی زناشویی ایده آل رضایت بخش ، انتخاب همسر بسیار گام مهمی است.

اگر این انتخاب با برنامه ریزی و عاقلانه باشد مطمئنا از زندگی خود رضایت کامل خواهید داشت. در بیشتر مواقع شکست در ازدواج  ، زندگی زناشویی از روز اول مسئله دار بوده  و زوجین در انتخاب خود اشتباه کرده اند.

آیا تمام موارد شکست در ازدواج مربوط به انتخاب همسر است؟ مشاوره پیش ازدواج در انتخاب همسر مهارت  های لازم را آموزش می دهد.

برای انتخاب شوهر آینده می توانید کامل راهنمایی شوید و آموزش های لازم را ببینید، بدون شک عدم آموزش کافی ، انتخاب شوهر ایده آل برای ازدواج برای شما غیر ممکن است. توجه داشته باشید که این آموزش ها نباید گمراه کننده باشند و راه و رسم درست زندگی زناشویی را به شما نشان دهد.

داشتن همسر شایسته ، پاداش کسانی است که از اصول صحیح انتخاب همسر خوب پیروی می کنند و تصمیمات عاقلانه می گیرند. آن ها اعتقادی به شانس و شهوت و عشق و عاشقی ندارند شاید بتوانند بیشتر در ازدواج موفق تر هستند.

“ازدواج می تواند برای برخی دختر و پسر اتفاق زیبا باشد و این زیبایی را شما با کسی سهیم می شوید که او را دوست دارید و این یعنی یک موفقیت بزرگ در زندگی زناشویی”

تصمیم عجولانه و شکست در ازدواج

تجربه مشاوره ازدواج نشان می دهد تصمیم عجولانه برای ازدواج احتمال شکست در ازدواج را بیشتر می کند.

زمانی که تصمیم با عجله گرفته می شود زنگ خطر به صدا در می-آید. زمانی که زن و مرد بعد از چند هفته آشنایی تصمیم به ازدواج می گیرند مطمئنا تحت تأثیر خیال و رویا و بدون توجه به واقعیت ها می باشد.

هدف و وظیفه ای که دختر و پسر در ازدواج دارند، به شدت دست کم گرفته شده است. هنگامی که یک زوج برای آشنایی فرصت بیشتری به هم دهند ، شناخت بیشتری پیدا می کنند و دوام زندگی زناشویی را بالا می برند .حتی افرادی دچار شکست در ازدواج می شوند و برای بار دوم ازدواج می کنند ، باید از تجربیات گذشته خود استفاده کنند.

آنها مسئولیت اشتباهات گذشته خود را بپذیرند و در نهایت با شناخت کافی و لازم تصمیم به ازدواج دوم کنند. برخی متأسفانه برای این که دوره اندوه ناشی از شکست در ازدواج را به حداقل برسانند با عجله تن به ازدواج دوم می دهند که کاری بسیار اشتباه است. در انتخاب همسر باید به مسایل مختلف توجه کرد و جنبه های مثبت و منفی را سنجید تا واقع بینانه تر تصمیم گیری شود. برنامه های مشاوره ازدواج مرکز هالی زندگی راهنمای خوبی برای انتخاب همسر است.

متاسفانه آمار شکست در ازدواج بیش از ۵۰ در صد است. بسیاری از زندگی ها کمتر از یک سال طول می کشد.

استفاده از راهنمایی های مشاوره ازدواج و آگاهی بیشتر در مورد دلیل شکست در ازدواج می تواند به شما در بهـبـود زنـدگـی زناشویی کمک کند. مشـکلات مـالـی زناشویی و عدم مهارت ارتباطی مناسب عوامل مهم در ناکامی است. بـدون صحبت کردن مفید و درک احساست همسر اختلافات زن و شوهر مثل توده سرطانی وارد زندگی می شود. گفتگوی مفید زن و شوهر باعث بهتر شدن رابطه می شود و باعث ارزش قائل شدن برای همسر می شود.

رابطه صمیمی به زوج ها فرصت می دهد تا مشکلاتشان را به روش سالم حل کنند. زمانی که زن و مرد نتوانند باور ، نظر و حرف همسر را به درستی درک کنند قطعا مشکل ارتباطی دارند.

مشاوره ازدواج تاکید می کند مشکلات زمانی این قدر جدی هستند که حتی عشق زن و شوهر هم نمی تواند کمک کننده باشد. لزوما مشکلات مالی زناشویی باعث شکست در ازدواج نیست، اما نحوه کنار آمدن با آنها مهم است . در مشاوره پس از ازدواج مواردی گزارش می شود که در آن یکی از زن و شوهر، ازدواج خود را غرق مسائل مالی کرده و نمی تواند به همسر و نیاز های عاطفی او توجه کند.

“ازدواج معامله نیست مصلحت هم نیست. پیوند زناشویی که به خاطر فشار مادر یا پدر و یا دوستان باشد آینده خوبی ندارد و احتمال طلاق آن زیاد می شود”

از نظر مشاوره طلاق بی اهمیت دانستن ازدواج قانونی می تواند شکست در ازدواج را زیاد کند. دختر و پسر های جامعه امروزی می توانند به راحتی ازدواج سفید داشته باشند و حتی صاحب فرزند شوند .برخی از افراد معتقدند که در ازدواج سفید زوج ها شاید تلاش کمتری برای دوام زندگی کنند اما مشاوره ازدواج سفید موارد خلاف این موضوع را گزارش می دهد.

به نظر شما نداشتن تمایل برای ایجاد رابطه با جنس مخالف نیست و تمایل بیشتر به طلاق که نتیجه شکست در ازدواج است چه دلایل دیگری می تواند داشته باشد؟

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.