• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

غریزه جنسی زنان بیشتر است یا مردان؟

غریزه جنسی مردان
haly-zendegy

مسئله شناخت واقعیت غریزه جنسی مردان تحت تأثیر عوامل فرهنگی و اجتماعی و خواسته جنسی مردان هر جامعه است. تأثیر این عوامل بر رفتار های جنسی در زنان قوی‌تر از مردان است. میل جنسی در زنان ملایم تر از مردان است. زنان تمایل بیشتری دارند که میل جنسی خود را با هنجارهای خانواده و موقعیت‌های مختلف زندگی سازگار کنند، زیرا آنها به همان شدت مردان تحریک نمی‌شوند.

برخی روانشناسان این عقیده که مردان نسبت به زنان، غریزه جنسی قوی‌تری دارند را نمی پذیرند. هیچ معیاری وجود ندارد که به تنهایی و به‌ طور مشخص غریزه جنسی مردان را بسنجد. دو زن ( یا دو مرد) را تصور کنید که یکی از آنها در مقایسه با دیگری، غریزه جنسی قوی تری دارد. انتظار دارید که در رفتارها و سلیقه آنها چه تفاوت‌هایی را شاهد باشید؟ مثلاً آن فردی که میل جنسی قوی‌تری دارد، احتمالاً اغلب اوقات به مسائل جنسی فکر می‌کند، فانتزی‌های بیشتری دارد، میل جنسی بیشتری دارد و اغلب اوقات سکس می‌کند، پارتنرهای بیشتری دارد، بیشتر خود ارضایی می کند و بیش از دیگران تلاش می‌کند که رابطه جنسی داشته باشد. برعکس آن هم محتمل است. یعنی، سخت است که تصور کنیم زنی غریزه جنسی ضعیفی دارد اما فانتزی‌های جنسی‌اش بیش از زنی است که میل جنسی قوی‌تری دارد.

روانشناسی همیشه به دنبال مطالعاتی بوده است که زنان و مردان را از لحاظ این‌گونه رفتارها با هم مقایسه کند.

تفاوت غریزه جنسی مردان و زنان

مطالعاتی به نتایجی رسیده اند. که بین زنان و مردان تفاوتی اساسی وجود دارد و غریزه جنسی مردان بسیار بیش از زنان است. برای اطمینان باید اضافه کنیم که زنانی هم هستند که میل فراوان و شدیدی به رابطه جنسی دارند و مردانی هم هستند که اینطور نیستند، اما به طور میانگین، مردان بیش از زنان خواستار رابطه جنسی هستند. مردان، بیش از زنان به رابطه جنسی می‌اندیشند، فانتزی‌های جنسی بیشتری دارند و همین امر باعث می‌شود که اقدامات گوناگونی انجام دهند و پارتنرهای بیشتری داشته باشند.

مردان بیش از زنان خودارضایی می‌کنند. پژوهشگران دریافته‌اند که خودارضایی یکی از خالص‌ترین معیارهای سنجش غریزه جنسی است. زیرا با عوامل خارجی (مانند نیاز به یافتن پارتنر یا خطر بارداری یا بیماری) محدود نمی‌شود. برخی افراد بر این باورند که زنان در قبال خودارضایی احساس گناه می‌کنند، اما مطالعاتی نشان می دهد که این چنین نیست. در حقیقت، تعداد اندکی از مردان، خودارضایی نمی‌کنند و آن را گناه می‌دانند. زنانی که استمنا نمی کنند ، می‌گویند این کار برایشان جذابیتی ندارد. به خاطر احساس گناه نیست که این کار را انجام نمی‌دهند، بلکه به انجام آن تمایلی ندارند.

موارد خیلی بیشتری هم هست. مردان بیشتر ریسک می کنند و برای رابطه جنسی بیشتر هزینه می‌کنند. مردان بیش از زنان خواستار رابطه جنسی هستند، خواه تازه ازدواج کرده باشند و خواه چهل سال از ازدواجشان گذشته باشد. مردان همچنین نسبت به زنان، تمایل دارند که پارتنرهای متفاوتی داشته باشند. مردان همچنین نسبت به زنان، در خصوص سکس، اقدامات متنوع‌تری را دوست دارند.

غالباً مردان رابطه جنسی را آغاز می‌کنند و به ندرت پیش می‌آید که آن را رد کنند. به ندرت پیش می‌آید که زنان رابطه جنسی را آغاز کنند و زنان بیش از مردان آن را رد می کنند. اگر فرصتی برای رابطه جنسی پیش بیاید، مردان با آغوش باز پذیرا هستند و زنان می‌گویند نه. یکی از تحقیقات روانشناسی، دانشجویان را به محوطه دانشگاه فرستاده بود تا به افراد نسبتاً جذاب (از جنس مخالف) نزدیک شوند و بگویند در محوطه دانشگاه به شما توجه کردم و به نظرم آمد که جذابید. دوست دارید امشب با هم باشیم؟ بیش از سه چهارم مردان پاسخ مثبت دادند و این در حالی بود که حتی یک زن هم با این پیشنهاد موافقت نکرد.

زنان راحت تر از مردان با نداشتن آمیزش جنسی کنار می‌آیند. زن بالغی که رابطه دارد، می تواند ماه‌ها یا سال‌هاغ را حتی بدون اندیشیدن به رابطه جنسی و حتی بدون داشتنِ آن، سپری کند. مردان (یا حداقل بعضی از مردان)، بدون رابطه جنسی دیوانه می‌شوند. مردی که با دوست دختر خود قطع رابطه کرده باشد، احتمالاً از فردا یا پس‌فردای همان روز اقدام به خودارضایی خواهد کرد.

حتی زمانی که زن و مرد رابطه‌ای صمیمانه دارند و به یکدیگر پیمان مقدس عفت می بندند، وفاداری به آن برای مردان دشوارتر از زنان است. اگر چه کشیش ها و راهبه های کاتولیک تعهد دارند که رابطه جنسی نداشته باشند و این سوگند مقدس از مهمترین اعتقادات و ارزش های آنها در زندگی محسوب می شود؛ کشیش های کاتولیک ، نسبت به راهبه ها فعالیت جنسی بیشتری دارند. خلاصه اینکه، تقریباً همۀ مطالعات و تحقیقات حاکی از آن است که مردان بیش از زنان خواستار رابطه جنسی هستند. به بیان رسمی‌تر: مردان، شهوتی‌تر از زنان هستند.

منبع
Roy F. BaumeisterProfessor of Psychology and head of the social psychology graduate program at Florida State University, The Reality of the Male Sex Drive, psychologytoday,2010

“جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره غریزه جنسی مردان و بهره مندی از مشاوره مشکلات جنسی هالی زندگی می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰ در تماس باشید”

۴.۵/۵ ( ۲ نظر )

دیدگاه در"غریزه جنسی زنان بیشتر است یا مردان؟"

  1. زهره

    واقعا متاسفم.همین اراجیفو به خورد مردا دادین که امروز متاسفانه شاهد اینهمه خیانت وبی بندوباری وفسادتوجامعه هستیم یه سری به دادگاهها بزنید ببینید علت اصلی طلاقهای امروزی چیه؟ مردی که بااین طرز تفکر تشکیل خانواده میده ودرمقابل زنی که باعشق تمام به اون شاهزاده بله گفته.به گفته شما زن باید ازلحاظ عاطفی وروحی تامین بشه وامنیت خاطرازباب اینکه تنها ملکه ی زیبای ذهن مردشه.پس چطورمیتونین به این اسونی ازازادی مرد دم بزنید

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.