• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

فواید در آغوش گرفتن

آغوش گرفتن
haly-zendegy

در آغوش گرفتن و لمس کردن کسانی که دوستشان داریم احساسی از لذت و شادی به ما منتقل می کند که می تواند در پایداری و استحکام روابط ما بسیار موثر باشد در واقع همین رفتار به ظاهر ساده به ما کمک می کند تا ارتباط بهتری با همسران خود داشته باشیم اما متاسفانه بسیاری از زوجین به خصوص زوجین جوان به دلیل عدم آگاهی از مهارت های زندگی و گاهی هم به دلیل برخورد نامناسب در روابط عاطفی و زندگی زناشویی خود دچار مشکل می شوند.

که متاسفانه این مشکلات در طولانی مدت تبدیل به بحران های زناشویی و در موارد حادتر تبدیل به طلاق می شود در همین راستا مرکز مشاوره تلفنی هالی زندگی با برخورداری از بهترین مشاوران در زمینه مشاوره خانواده توانسته زمینه آگاهی زوجین برای استحکام روابط را فراهم کند .
همان طور که بغل کردن احساس خیلی خوبی به شما می دهد می تواند در سلامت روحی و جسمی شما نیز بسیار موثر باشد طبق تحقیقات صورت گرفته درآغوش کشیدن عاشقانه می تواند اثرات مطلوبی بر سلامت قلب داشته باشد و از ابتلا افراد به افسردگی جلوگیری کند .

فواید در آغوش گرفتن

زمانی که فردی را که دوست داریم می بینیم او را بغل می کنیم و این عمل احساس لذت و شادی را در ما به وجود می آورد در واقع احساساتی که در بغل کردن منتقل می شود می تواند از حرف ها و حتی صحبت های رمانتیک ما بیشتر به استحکام روابط کمک کند و همچنین شاید هیچوقت فکرش را هم نکنید که بغل کردن می تواند چه فوایدی در رابطه زناشویی شما داشته باشد .

بغل کردن می تواند فوایدی از قبیل ایجاد احساسات لذت در زوجین ، غلبه بر ترس ، افزایش اعتماد به نفس ، از بین بردن حس تنهایی ، استحکام روابط زوجین ، کاهش اشتها و کاهش استرس و فشارهای روانی را در پی داشته باشد ، البته به جز این موارد می توان به مواردی مانند :

در آغوش گرفتن موجب درمان در اضطراب و بی خوابی افراد می شود

همان طور که می دانید بی خوابی و الگوی نامناسب خواب می تواند موجب بد کاردکردی بدن از لحاظ روحی و جسمی شود ، کمبود خواب احتمال حمله قلبی را افزایش می دهد و یا منجر به ایجاد استرس و اضطراب در فرد شود در صورتی که بدن می تواند به تماس فیزیکی واکنش نشان دهد و آرام بگیرد به عبارت بهتر وقتی بدن تماس فیزیکی را احساس می کند هورمونی برای آرام سازی سیستم عصبی تولید می کند که منجر به خواب آلودگی در فرد می شود .

بغل کردن موجب کاهش ترس از مرگ خواهد شد

شاید شما هم جز آن دسته از افرادی باشید که دچار فوبیا مرگ هستید و به شدت از این امر بترسید در واقع این ترس بیشتر در افرادی دیده می شود که اعتماد به نفس کمتری دارند این افرادمی توانند با در آغوش گرفته شدن و تماس فیزیکی به میزان قابل توجهی از شدت این ترس بکاهند .

در آغوش گرفتن باعث ایجاد وابستگی قوی با افراد می شود

بغل کردن نه تنها به جسم و روح شما آرامش می بخشد که باعث ایجاد وابستگی بین افراد نیز می شود و همچنین در آغوش گرفتن یکدیگر راهی است برای ابراز محبت به هم و ایجاد احساس رضایت زناشویی .

در آغوش گرفتن سطح همدلی را افزایش می دهد

در آغوش گرفتن می تواند به عنوان وسیله ای برای اتمام مشاجرات و اختلافات باشد وقتی که زوجین درحال جر و بحث هستند در آغوش گرفتن می تواند به تمام مشاجرات پایان دهد در این موقعیت نه تنها به مشاجرات پایان دادید بلکه به او نزدیک تر نیز شده اید و اکنون می توانید پیرامون موضوع بحث به راحتی و بدون قضاوت و عجله فکر کنید و راه حل آن را جستجو کنید .

در آغوش گرفتن اعتماد را افزایش می دهد

بغل کردن به افراد کمک می کند که ارتباط صادقانه و بهتری با طرف مقابل خود داشته باشند زمانی که افراد یکدیگر را در آغوش می گیرند پیوند آن ها عمیق تر و مطلوب تر می شود و بر اثر این نزدیکی نسبت به یکدیگر علاقه بیشتری احساس می کنند و در نتیجه این عمل موجب افزایش اعتماد به نفس آنان خواهد شد و شادی بین آنان را افزایش خواهد داد .

در آغوش گرفتن موجب کاهش افسردگی می شود

بغل کردن یکدیگر سلاحی است برای مقابله با افسردگی ، این عمل نقش مهمی در تغییر خلق و خوی ما خواهد داشت وقتی زوجین یکدیگر را در آغوش نمی گیرند دچار احساس تنهایی خواهند شد که به سبب همین احساس زمینه های افسردگی و مشکلات روحی در آنان فراهم خواهد شد .

در آغوش گرفتن همدیگر احساس تنهایی را کاهش می دهد

همانطور که گفته شد در آغوش گرفتن موجب افزایش ترشح هورمون های آرام بخش می شود درواقع بغل کردن خلا عاطفی و تنهایی را پر می کند ، برخورداری از آغوش پر مهر و محبت می تواند به کاهش احساس تنهایی و افسردگی افراد کمک کند .

بغل کردن احساس تعلق را افزایش می دهد

حس تعلق جز نیاز های اولیه هر انسان برای رشد و شکوفایی در زندگی است به عبارت بهتر افراد برای رسیدن به کمال در زندگی باید نیازهای روحی و جسمی خود را برطرف کنند و اگر فرد نتواند این نیاز را برطرف کند در همان مرحله تثبیت می شود و نمی تواند به مراحل بالاتر برسد پس ما برای این که بتوانیم به مراحل بالاتر برسیم باید نیاز به تعلق و دوست داشته شدن را برطرف کنیم یکی از راه های که می تواند به ما در این رفع نیاز کمک کند در آغوش گرفتن است در واقع در آغوش گرفتن موجب بالا رفتن حس تعهد افراد به خصوص زنان به طرف مقابلشان خواهد شد .

بغل کردن موجب کاهش استرس می شود

یکی دیگر از فواید در آغوش گرفتن کاهش استرس افراد است در آغوش گرفتن باعث می شود ذهن آرام شود و در نتیجه این آرامش جسم نیز آرام می شود و ما شاهد کاهش استرس در افراد خواهیم بود .

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.