• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

چگونه از رابطه جنسی لذت ببریم

لذت بردن جنسی
haly-zendegy

رابطه جنسی تجلی دوباره عشق در زندگی زناشویی است و یادگیری لذت بردن جنسی در زندگی زناشویی به تحقق این عشق کمک می کند. لذت بردن جنسی لزوما برطرف کردن نیاز و تماس با نواحی جنسی نیست بلکه می توان با نواحی غیر جنسی هم لذت را تجربه کرد.

“جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد لذت بردن جنسی و بهره مندی از مشاوره مشکلات جنسی می توانید با شماره های ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰ و ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۰ در تماس باشید”

مشاوره مشکلات جنسی راهکارهای زیر را برای لذت بردن از طریق نواحی غیر جنسی پیشنهاد می دهد:

*گفت و گو درباره احساسات و استفاده از شیوه های ترجیحی تماس بدنی.

*کسب آگاهی درباره انواع تماس بدنی که لذت بخشی بیشتری برای همسر دارند.

*کسب آرامش در موقعیت های تماس بدنی نزدیک با همسر. این مرحله یکی از مراحل موثر در کنار حساسیت زدایی منظم به منظور کاهش اضطراب در موقعیت های زناشویی انجام می شود. همچنین، تماس بدنی شهوانی ممکن است در موقعیت بدون تقاضا برای نزدیکی که در آن عملکرد اضطراب کاهش می یابد، تجربه شود.

*یادگیری تمرکز و توجه بر احساسات زیستی بدن خود.

*افزایش سطح تعاملات و ارتباطات مثبت که خود موجب افزایش رضایت جنسی می گردد.

این تمرینات بر یادگیری و لذت از ماساژ دادن نواحی غیر جنسی بدن متمرکز است. بنابراین، پستان ها و مهبل زن ها را شامل نمی شود. این تمرین نباید شروع شود، مگر این که زن و شوهر از تماس مستقیم بدنی در نواحی غیرجنسی احساس راحتی نمایند. ممکن است، لازم باشد روش حساسیت زدایی منظم را تدریجی تر از مراحل اولیه در سلسله مراتب ادامه بدهیم.

این مراحل اولیه ممکن است شامل یادگیری احساس آرامش و لذت بردن از تماس با بدن همسر، احساس راحتی از دیدن بدن عریان همسر یا عریان شدن در حضور همسر بدون اضطراب باشد. تا زمانی که این پیش شرط ها وجود داشته باشند، تمرینات تمرکزی حسی نباید شروع شوند.

برای اکثر افراد، آمیزش جنسی در حین انجام این تمرینات منع می گردد، این محدودیت به منظور ایجاد موقعیتی بدون آمیزش جنسی است که در جریان آن بتوان به اهداف این تمرین رسید. مشاوره روانشناسی اظهار می کند که در این مرحله و در صورت تمایل فعالیت های لذت بردن از خود مجاز است.

هدف از انجام این تمرینات کمک به شما جهت ارتقای توانایی لذت بردن از تماس بدنی با همسر و یادگیری شیوه های برقراری و تماس و ارتباط بدنی است که همسرتان ترجیح می دهد.

این امیدواری وجود دارد که پس از انجام این تمرین هر دوی شما احساس آرمیدگی بیشتری کرده و بر لذت بردن جنسی خود بیشتر تمرکز نموده و آگاهی بیشتری نسبت به این احساسات کسب کنید. باید بدانید که انجام این تمرینات موجب بهتر شدن ارتباط زناشویی شما با همسرتان می گردد.

نشان دادن عواطف جسمی و لذت دهی از طریق تماس بدنی الزاماً به معنای تماس با نواحی جنسی (تناسلی) نیست. احساساتی را که در تمام قسمت های بدنتان تجربه می کنید، مهم است و امکان دادن و کسب لذت از طریق تماس با نواحی غیرجنسی و تناسلی وجود دارد. شیوه های متفاوتی از تماس بدنی نظیر نوازش کردن، در آغوش گرفتن، ماساژ دادن، بوسیدن و نیز لیسیدن، ناز کردن، قلقلک دادن وجود دارند که می توانند احساسات خوشایندی به وجود آورند.

افراد مختلف در مواقع مختلف شیوه های متفاوت تماس لذت بخش را به کار می برند. آنچه مهم است، این است که به گونه ای با همسرتان ارتباط برقرار کنید که نوع تماس مورد استفاده همسرتان بیشترین لذت را در زمان خاصی برای شما ایجاد کند.

همچنین، آگاهی شما از احساسات لذت بخشی که تماس بدنی ایجاد می کند و توانایی تمرکز بر این گونه احساسات بدون احساس تنش، پریشانی یا ناراحتی مهم است.

این فعالیتها بهتر است، هنگامی انجام شود که هر دوی شما احساس آرمیدگی و راحتی می کنید و خیلی خسته نیستید. در انجام این تمرینات برخی ترجیح می دهند که عریان باشند و برخی پوشیدن لباس زیر را ترجیح می دهند. این موضوع بستگی به سلیقه افراد دارد، اما در ماساژ پشت و پاها نباید لباسی حایل باشد.

انجام تمرینات باید در مکانی مطبوع و راحت از محیط خانواده صورت گیرد و نباید در مواقعی باشد که پریشان و ناراحت هستید. برخی از زن و شوهرها ترجیح می دهند با استفاده از نور کم و موسیقی ملایم محیط عاشقانه ای ایجاد کنند.

“به خاطر داشته باشید که این تمرینات نباید به نزدیکی ختم شود بلکه هدف این تمرینات کسب لذت از احساسات مطبوع است.”

ما پیشنهاد می کنیم که تمرینات به صورت متقابل باشد و هر دو کسب لذت نموده یا موجب ایجاد لذت شوند. بهتر است کسی که ابتدا “دریافت کننده” بوده است در مرحله بعد “ایجاد کننده” لذت باشد. ممکن است، در مورد این مساله احساس ناراحتی کنید. بنابراین، بهتر است برای تصمیم گیری در این مورد از سکه استفاده کنید.

پیش از انجام تمرینات سعی کنید و سپس طرح فوق را به طور واقعی اجرا نمایید، پس از این که شروع به کار کنید بسیار آسان تر به نظر می رسد. شخصی که موجب ایجاد لذت می شود، باید تلاش کند شیوه های مختلف تماس بدنی را به منظور یادگیری بیشتر دوباره تماسی که همسرش لذت بخش می داند، بررسی نماید.

فردی که نقش لذت دهی را بر عهده دارد باید تنها به واکنش همسر خود توجه کرده و لذت بردن جنسی خود را به زمان بعد موکول کند. سعی کنید، شیوه های مختلف تماس بدنی را آزمایش کنید حتی از کرم های ماساژ یا پودر تالک در قسمت های مختلف بدن استفاده کنید و در این زمان صورت، گردن، پشت، شانه ها را ماساژ بدهید، به خاطر داشته باشید از هر گونه تماس پستان ها و یا نواحی جنسی اجتناب نمایید.

فردی که گیرنده لذت جنسی است باید احساس راحتی کرده و بر اساس لذت بخش و مطبوع خود تمرکز نماید. لازم است اطلاعاتی درباره چگونگی احساستان به همسرتان بدهید … درباره نوع تماس بدنی که برای تان لذت بخش است و قسمت هایی از بدنتان که از لمس شدن آنها لذت می برید، اطلاعات بدهید.

چنانچه شیوه تماس همسرتان، خوشایند نیست با نرمی به وی اطلاع بدهید. همسرتان باید به طور جدی تلاش کند تا برای شما لذت ایجاد کند و لازم است هنگامی که پیشرفتی ندارید احساس ناراحتی نکنید. سعی کنید به شیوه مثبتی پاسخ بدهید. می توانید خوشحالی خود را با گفتن چیزهای لذت بخش مطرح کنید، مثلاً می توانید بگویید که “اوه، هنگامی که این جای من را نوازش می کنی لذت بخش است”، اگر لازم باشد چیزهایی که دوست ندارید مطرح کنید در عین حال مایلید این شرایط مثبت همچنان ادامه پیدا کند، باید بگویید “ماساژ شانه هایم لذت بخش تر است … لطفاً باز هم این کار را بکن”. شما می توانید با هدایت دست های همسرتان و نشان دادن آنچه را که مایلید او انجام دهد خواسته و تمایلات و مخالفت هایتان را بیان کنید.

به تدریج، انجام این تمرینات آسان تر می شود و ما می دانیم که اعمال آنها در ابتدا دشوار می باشد. اما به طور جدی تلاش کنید، آنها را انجام دهید. پس از این که نقش دهنده و گیرنده را ایفا کردید، نقش ها باید پس از ۱۰ دقیقه تعویض شوند. ما پیشنهاد می کنیم که برای انجام این تمرینات هر یک از شما مدتی را در نقش دهنده یا ایجاد کننده لذت ایفای نقش کنید. سپس، هر دوی شما باید در دادن و گرفتن لذت شانس یکسانی داشته باشید.

گاهی اوقات، ممکن است وسوسه شوید که قواعد را زیر پا بگذارید و نواحی جنسی بدن را لمس کنید و یا حتی آمیزش جنسی داشته باشید. سعی کنید این کار را نکنید، چرا که بر خلاف هدف کلی تمرینات است. هدف از انجام این تمرین برانگیختگی جنسی نیست بلکه هدف این است که تمرینات را در حال آرمیدگی، بدون احساس فشار برای انجام فعالیت های جنسی، انجام دهید. باید در دادن و گرفتن لذت بدون هیچ گونه درگیری جنسی احساس راحتی کنید.

“جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد لذت بردن جنسی و بهره مندی از مشاوره خانواده می توانید با شماره های ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰ و ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۰ در تماس باشید”

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.