• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

مازوخیسم چیست

مازوخیسم چیست
haly-zendegy

مازوخیسم چیست ؟ سادیسم جنسی و مازوخیسم جنسی در این  دو اختلال با ایجاد درد یا تحقیر (سادیسم) و یا درد کشیدن و تحقیر شدن(مازوخیسم) رابطه دارند و برانگیختگی جنسی برای افرادی که سادیسم یا مازوخیسم دارند رابطه خاصی با خشونت و مصدومیت دارد.

رابطه زناشویی و مشاوره مسایل زناشویی یکی از مهم ترین مسائلی است که شما عزیزان می توانید از طریق مشاوران متخصص در این زمینه جهت بهبود و درمان کمک بگیرید

اختلال مازوخیسم چیست 

به طور مثال فردی که ارجاع داده شده بود اظهار داشت علاوه بر آنکه نگران مبدل پوشی خود بود اما او از موضوع دیگری هم ناراحت بود او برای رسیدن به برانگیختگی جنسی و حداکثر لذت جنسی در رابطه جنسیش، زنش را مجبور میکرد که قلاده و پوزه بند بپوشد و او را به تخت خواب می بست و به زنش دستبند می زد.

او اظهار داشته بود او گاهی خودش هم با طناب، زنجیر، دستبند و سیم می بست و تمام این ها در زمانی رخ می داد که مبدل پوش می شد او از اینکه به خوش و همسرش آسیب جدی وارد کند ترس داشت.

آزار خواهی جنسی و خفگی خواهی

در بسیاری از پرونده ها ممکن است اشتباهی رخ دهد شخص به طور اتفاقی خود را حلق آویز می کند این اتفاق را باید از اختلال دیگری که رابطه ای نزدیک با این عمل دارد که به آن خفگی خواهی می گویند جدا کرد.

تعریف خفگی خواهی

در خفگی خواهی فرد مبتلا برای رسیدن به ارگاسم خود را تا مرز خفه کردن پیش می برد تا جایی که جریان اکسیژن مغزش کم می شود شاید تناقض آمیز باشد بشنوید فردی برای لذت جنسی و برانگیختگی جنسی در خودش درد ایجاد کند یا درد بکشد ولی از این موارد زیاد است.

تجاوز سادیستی و مازوخیسم چیست ؟

این را می دانید که بسیاری از اختلالات پارافیلیایی ممکن است به قتل ختم شود. درتجاوز سادیستی هم بعد از قتل فرد ممکن است به تجاوز قربانی بپردازد اما موضوع قابل بررسی است که بسیاری از تجاوزها را می توان فرصت طلبی دانست

دلیلش هم این است که فردی پرخاشگر و ضد اجتماعی و عاری از همدلی و بی توجه به درد کشیدن دیگران به طور خود انگیخته از قربانی(زنی) که آسیب پذیر و بی خبر است سوء استفاده می کند.

این آزارها و اذیت ها که غالبا برنامه ریزی پشت آن نیست در جریان سرقت و یا دیگر اعمال مجرمانه رخ می دهد.طبق پژوهش های به دست آمده گاهی تجاوزها می تواند با انگیزه ی عصبانیت و انتقام جویی از برخی زنان صورت بگیرد.

و همین پژوهش ها نشان می داد برخی از تجاوز کنندگان تا حد زیادی مشمول اختلالات پارافیلیایی هستند و می توان آن ها را سادیست در نظر گرفت.

بر اساس DSM اختلال مازوخیسم چیست ؟

۱- فرد مبتلا برانگیختگی جنسی تکرار شونده و شدید براثر تحقیر شدن، کتک خوردن، بسته شدن و دیگر رنج ها را دارد و این تخیلات، امیال و رفتارها باید حداقل یک دوره ی ۶ ماهه باشد.
۲- تخیلات ، امیال و رفتارها باید ناراحتی یا اختلال بالینی معناداری در کارکرد اجتماعی، شغلی ودیگر کارکردهای مهم شخص ایجاد کنند.

تعریف مازوخیسم چیست ؟

می توان گفت آزارخواهی جنسی یا اختلال مازوخیسم، نام خود را از فعالیت های لئوپولدفون ساخر- مازوخ گرفته است او رمان نویس اتریشی قرن نوزدهم است. این رمان نویش شخصیت های داستان هایش را از این که زنان با آن ها بد رفتاری کنند و بر آن ها تسلط داشته باشند لذت جنسی می بردند.

می توان گفت اعمال آزار خواهی جنسی در مردان شایع تر است و در زنان کمتر است.

آزارخواهی جنسی از نگاه فروید:

فروید معتقد بود، آزار خواهی جنسی می تواند ناشی از برگشت تخیلات تخریبی به طرف خود باشد. می توان گفت در برخی موارد، فرد فقط وقتی می تواند احساس جنسی و لذت جنسی را تجربه کند که در پی آن تنبیهی در کار باشد

و یا افرادی که مازوخیسم دارند ممکن است در دوران کودکی تجاربی داشته اند که آن ها را به سمتی سوق داده است که درد کشیدن، پیش شرط لذت جنسی است. طبق آمارهای بدست آمده می توان گفت حدود ۳۰ درصد مبتلایان به آزار خواهی، تخیلات آزار گرانه دارند.
تعریف آزار خواهی اخلاقی عبارت است از احساس نیاز به رنج کشیدن که همراه تخیلات جنسی نیست.

مثالی از اختلال مازوخیسم :

دنیس زن ۳۵ ساله ای که به دلیل اضطراب در جمع برای درمان ارجاع شده بود اظهار داشت که در کودکی از سمت پدر و مادر دچار بی مهری بوده است و در سن ۳ سالگی پدرش فوت می شود و دنیس تحت مراقبت مادر خشن و کینه توز که اورا از لحاظ جسمی آزار می داده است قرار می گیرد.

طبق اظهارات او در سن ۱۱ سالگی وقتی در کنار مادرش در رختخواب دراز می کشیده است مادرش به او دست درازی می کرده است و از او سوء استفاده های جنسی می کرده است و در مقابل اعتراض او بی رحمانه سرش داد می زده و به او می گفته خفه شود .

این سوء استفاده ها ادامه داشت تا ۱۹ سالگی تا او خانه را ترک کرد. در سن ۱۳ سالگی دنیس در ضمن خود ارضائی از تخیلات آزار خواهانه استفاده کرد و در ضمن آن ها صحنه های خشن که در مجلات خوانده بود به خاطر می آورد او فقط با این تخیلات به ارگاسم می رسید.

تخیلات او تجاوز به عنف از سوی مردان خشن و وحشی بود. تخیلاتی که به نظر او مشمئز کننده بود.

جهت اطلاع از مقالات مرتبط  شناخت انحرافات جنسی  و  سادیسم چیست به صفحه اصلی هالی زندگی مراجعه کنید.

۱/۵ ( ۱ نظر )

دیدگاه در"مازوخیسم چیست"

  1. سارا

    سلام
    مطلب کامل بود مرسی از شما

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.