• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

مردان و زنان چگونه ارضا می شوند

ارضا شدن جنسی
haly-zendegy

برای ارضا شدن جنسی در زنها و مردها ، باید مراحل زیستی و روانی خاصی طی شود. اگر در هر یک از این مراحل خللی ایجاد شود ، مرد و زن اوج لذت جنسی را تجربه نخواهند کرد. اکثر مردان تمایل دارند بدانند خانمشان یا شریک جنسی شان چگونه و چه موقع ارضا می شود. در دوران نامزدی بیشترین سوال از جانب پسران و دختران این است که چگونه بدون دخول می توانیم ارضا شدن جنسی را تجربه کنیم؟ جهت اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه ارضا شدن بدون دخول در دوران نامزدی مراجعه کنید. آقایان بدانند، رابطه عاطفی خوب ، مقدمه بسیار لازم برای زنان در رسیدن به اوج لذت جنسی و ارضا شدن جنسی است.

مرحله میل، اولین مرحله ارضا شدن جنسی

واژه “میل” نشان دهنده رفتار هیجانی، عاطفی و فکری است که برای مرد و زن یک نوع رفتار اشتها آور است.

میل جنسی نشان دهنده افکار یا خیال پردازی هایی درباره رابطه جنسی یا “انگیزه های” درگیر در آمیزش جنسی است ، که معمولاً باعث می شود فرد پس از آن به دنبال یک رفتار جنسی لذت بخش باشد. مرحله میل می تواند به عنوان حالت یک نیاز در نظر گرفته شود و هدف آن کاهش آن نیاز است.

میزان فعالیت جنسی فرد ( چه به صورت خود ارضایی و چه با شریک جنسی باشد) احتمالاً با میل جنسی شدید بیشتر می شود. میل حتی ممکن است بدون فعالیت جنسی یا آمیزش باشد.

این که میل چگونه در انسان بوجود می آید ، توسط چیزهای مختلف پیرامون ما ( توسط حس بینایی، شنوایی، چشایی یا بویایی)، مانند دیدن اندام شریک جنسی ، ایجاد می شود. یا حتی ممکن است در ذهن فرد مانند فکر کردن در مورد چیز وسوسه انگیز و تحریک کننده (مثل لباس زیر شریک جنسی) باشد که بدین ترتیب ، افکار یا خیال پردازی های جنسی ، میل جنسی را به وجود می آورند.

مرحله انگیزش و هیجان در مردان

با ایجاد تغییرات در بدن زن و مرد از نظر زیستی ، عمل آمیزش و وقوع بارداری در زنان انجام می شود. در صورتی که مرد تحریک نمی شود ، آلت او شل می شود ، مهبل زنان به خوبی لیز نشده و دخول آلت در مهبل دچار مشکل می باشد. بنابراین تحریک جنسی نیاز به تغییرات زیستی برای نعوظ آلت مردان ، لیز شدن مهبل و آمادگی جهت به ارگاسم رسیدن دارد.

مرحله هیجانی یا انگیزش در مردان از نظر زیستی ، شامل گشاد شدن شریان آلت، افزایش جریان خون در شریان آلت، شل شدن بافت اسفنجی شکل آلت و انقباض جریان وریدی است. این فعالیت ها موجب جمع شدن خون در آلت و نعوظ آلت مردانه می شود. همزمان با این فعالیت های زیستی ، راست شدن نوک پستان ، بالا رفتن بیضه ها در کیسه بیضه ، فشار خون ، ضربان قلب و میزان تنفس ازجمله اتفاقات زیستی است.

مرحله انگیزش در زنان

در زنان، در جریان تحریک جنسی ،لیز شدن مهبل، کشیدگی مهبل و تشکیل مقدمات ارگاسم وجود دارد. با بالا رفتن جریان خون رنگ لبه های مهبل ممکن است تیره تر شود، در طول این مرحله پاسخ های بدنی کلی مشابه نظیر موارد مشاهده شده در مردان نیز رخ می دهد. گرچه تغییرات زیستی تحریک جنسی در همه زنان تقریبا ثابت است ، اما احساسات ذهنی زنان با هم تفاوت دارد و لزوما در همه آنها این احساسات پایدار نیست و ممکن است موجب افزایش یا کاهش خواسته جنسی آنها شوند. سرعت و شدت ارضا شدن جنسی در زنان با هم تفاوت دارد.

مرحله اوج هیجان و انگیزش

مرحله اوج هیجان و انگیزش

به این مرحله اصطلاحا مرحله فلات یا اوج می گویند. و حالات فرد تا نزدیک انزال پیش می رود و در زنان قبل از ارگاسم اتفاق می افتد.

مرحله ارگاسم یا اوج ارضا شدن جنسی

در طول مرحله ارگاسم یا انزال برای مردان، دو اتفاق جداگانه یعنی “برون ریزی و دفع” کاملا مشخص است.

در این مرحله شل شدن مجرای ترشحی بیضه و کیسه های منی رخ می دهد. عضله تنگ کننده داخلی پیشاب راه ، منقبض می شود که از برگشت انزال به داخل مثانه جلوگیری می کند.

در این مرحله اغلب مردان احساسشان انزالی است که نمی توان از آن دوری کرد. بنابراین این احساس در مقابل دفع صورت می گیرد که در آن انقباضات پیشاب راه آلت و عضلات زیرآلت به فاصله ۰.۸ ثانیه روی می دهد و ماده ای به نام ” منی” از آلت بیرون می ریزد.

در زنان لوله واژن شروع به منقبض شدن می کند. همچنین انقباض غیرارادی اسفنکتر مقعد نیز در این مرحله پیش می آید. تعداد نبض و میزان فشار خون بالا می رود. افزایش انقباض عضلات و مملو از خون شدن سیاهرگ موجب رسیدن به اوج ارضای جنسی می شود. همچنین باید در نظر گرفت ارگاسم به زور صورت نمی پذیرد، این تغییرات به طور طبیعی هستند.

قطر رحم کمی افزایش می یابد. مایع غالبا بیرنگی از آن بیرون می آید. که موجب می شود عمل دخول آسانتر شود. رنگ لب‌‌های واژن تغییر می کند. در مرحله اوج ارضای جنسی یا به عبارتی ارگاسم زنان عضلات اطراف مهبل و عضلات صاف لگن منقبض یا سفت می شوند . احساسات ذهنی و فکری بوجود آمده در زنان به خاطر تحریک شدن نواحی مختلف مهبل در برخی از زنان ممکن است به گونه های متفاوتی تجربه شود که بستگی به ناحیه ای دارد که مرد آن را تحریک می کند.

مرحله فرونشینی

سرانجام، مرحله فرونشانی که در مردان روی می دهد شامل دوره عدم تحریک و شل شدن آلت است.

طول این دوره بر حسب شخصیت فرد و سن او متفاوت است. مرحله فرونشینی در زنان معمولاً کوتاه تر است. رنگ تیره واژن به رنگ اولیه باز گشته و اندام های جنسی به حالت طبیعی اولیه خود بر می‌‌ گردند. بدن آرام و سست شده و گاهی عرق می‌‌ کند.

“جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مشاوره مشکلات جنسی می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰ در تماس باشید”

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.