• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

مشاوره آداب همسر داری

مشاوره آداب همسر داری
haly-zendegy

راه و روش همسر داری یا همان مشاوره آداب همسر داری یکی دیگر از روشها برای داشتن زندگی بهتر و شاداب تر است که دانستن آن لازمه هر مرد و زن است. توصیه ما استفاده از مشاوره آداب همسر داری است.

مشاوره آداب همسر داری حلال مشکلات

اینکه یک زن بداند چگونه میتواند همسر خود را از هر لحاظ تامین کند تا همسرش در پی جبران آن کمبود و رفع کردن آن به کمک فرد سوم نباشد، همانقدر مهم است که رفتارهای یک مرد نسبت به زنش اهمیت دارد.

اینکه هر فرد نقش خود را به خوبی بداند و آنرا به بهترین نحو انجام دهد ، قطعا به بهبود کیفیت زندگی زناشویی کمک میکند. ولی اگر طرفین از وظایف خود با خبر نباشند که در اکثر مواقع هم مشکلات زناشویی ، از همین عدم آگاهی شروع میشود ، نقش مشاوره خانواده و مشاوره آداب همسر داری پر رنگ تر میشود. اینکه مشاوری باشد که کاملا منصفانه و اگاهانه در مواقع حساس بتواند طرفین را از ورود به دنیایی از اختلاف نظرها و پر رنگ تر شدن آنها جلوگیری کند، همیشه تاثیر گذار بوده است.

در مشاوره تلفنی زناشویی زنان از این گلایه دارند که بسیاری از مردها در میان صحبت های خود از خانم خود انتقاد می کنند. به نظر شما بهترین روش انتقاد چیست؟ آیا راهکار مناسبی در این زمینه می دانید؟ مشاوره سبک زندگی می تواند راهنمای خوبی برای راهکارهای انتقاد مناسب و سازننده از همسر باشد بدون آنکه همسر از انتقادها ناراحت شود.

زنان دوست دارند مردها مانند خودشان برای شناخت و پیدا کردن راههای مناسب برای داشتن ارتباط مفید و لذت بخش تلاش کنند.

در مشاوره های خانواده مشاهده می کنیم که زنان بیشتر مردها به دنبال مطالعه کتابهای روانشناسی ، مشاوره فرزند پروری ، مشاوره زناشویی هستند.

ممکن است مردها به خاطر ویژگی شخصیتشان یا حتی غرور مردانه به دنبال مباحث مشاوره روانشناسی نباشند.

اما مردها فراموش نکنند با استفاده از مشاوره آداب همسرداری که مهارتهای مربوط به حرف زدن مناسب ،رفتار و تصمیم درست در طول زندگی را ارائه می دهد ، می توانند رضایت بیشتری در زندگی داشته باشند.

چون اختلاف نظر همیشه وجود دارد و هیچ دونفری را پیدا نخواهید کرد که عینا مشابه هم باشند، پس با قبول این قانون این را هم میپذیریم که در صورت به وجود آمدن کوچکترین مشکلی ، اختلاف نظرها بیشتر به چشم می آید و این باعث میشود که زوجین فکر کنند که چقدر با هم اختلاف نظر داشته اند و نمیدانستند ، در صورتی که این اختلافها وجود داشته و دارند و فقط به آنها توجه نمی شده است.

پس باید حواسمان به احساسمان و برآورده کردن نیازهای همسرمان از هر نظر باشد تا اجازه مطرح شدن و قدرت گرفتن اختلاف نظرها را ندهیم، و تنها در این صورت است که جلوی ورود شخص سوم به روابطمان را میگیریم و این را هم بدانیم چه آگاه به قوانین باشیم چه نباشیم ، مشاوره روانشناسی همیشه نقش مثبتی خواهد داشت پس آنرا فراموش نکنیم و جدا از مشورت با افراد عادی که آگاهی لازم در این زمینه را ندارند خودداری کنیم. چون همانقدر که یک مشاوره خوب میتواند تاثیر مثبت بگذارد ، مشاوره بدون آگاهی توانایی این را دارد که وضع را از آن چیزی که هست بدتر کند.

“شوهران خود را با زبان شیرین شیفته خود کنید نه با لباس زیبا”

در کنار یک مشاوره آداب همسر داری خوب و مثبت سعی کنید با افرادی در ارتباط باشید که زندگی زناشویشان از سطح سلامت و شادابی خوبی برخوردار باشد. یا با دوستانی که در زندگی مشترک و ازدواج خود موفق نبوده اند ترجیحا معاشرت مداوم نداشته باشید. چون چه شما بخواهید و چه نخواهید تاثیر اطرافیان بر روی زندگی انکار ناپذیر است ، پس تا جایی که میتوانید دور خود را با انرژی مثبت پر کنید. قطعا نتیجه مثبتش را خواهید دید.

اگر شما و نامزدتان علاقه ای به وقت گذراندن با دوستان و خویشاوندان همدیگر ندارید، شاید می توان گفت که نسبت به اجتماع منزوی شده اید. اگر نامزد شما می گوید که شما به قدری جذاب هستید که حاضر نیستید شما با هیچ مرد دیگری گفت و گو کنید؛ او عاشق شما نیست، بلکه کج خیال و انحصار طلب است. این موارد در مشاوره دوران نامزدی زیاد مشاهده شده است.

فردی را تصور کنید که خود را یک مجرد اهل حال و خوشی می داند یا کودکی که خود را تحت اجبار پدر و مادر می بیند ، با تصور و باوری از خود زندگی می کند که با ازدواج همخوانی ندارد ، این افراد باور ندارند که ازدواج می تواند تغییری در برنامه زندگی شان به وجود آورد.

ممکن است مدت ها از رابطه قبلی خود با فردی ، گذشته باشد ، اما انرژی و وقتی که صرف فکر کردن به آن می کنید باعث می شود از انرژی و وقتی که باید صرف زندگی زناشویی خود بکنید ، کم می کند.

یک ضرب المثل قدیمی اسپانیایی می گوید: «دوستانت را نشانم بده تا بگویم که کیستی.» به مرور زمان حلقه دوستان و معاشران شما تغییر می یابد. همکاران، دوستان باشگاهی، همسایه ها و هم آیینهای تازه ای را به حلقه دوستی خود راه می دهید. برخی دوستی ها کمرنگ می شوند و دوستی های تازه ای بوجود می آیند و دائم دوستی ها و روابطی را حفظ کنید که موجب تقویت رابطه شما و همسرتان می شوند، نه آن رابطه هایی که به قیمت کم رنگ شدن زندگی زناشویی شما تقویت می شود.

در مشاوره آداب همسر داری اکثر والدین یکی از مهم ترین تصمیم هایی که در زندگی مشترک دارند داشتن یا نداشتن فرزند است. همسرانی هستند که در مشاوره آداب همسر داری شرکت می کنند و در کنار مسایل خود از موضوع فرزند پروری هم سوال می کنند. انتخاب نداشتن فرزند ، خواه دلیل پزشکی داشته باشد یا اعتقادی، به هر حال اقدام خودخواهانه ای نیست و شاید ناشی از فداکاری باشد.

داشتن فرزند

تضمین آن نیست که در سنین پیری از شما پرستاری و مراقبت شود. فرزند، تضمین آن نیست که هیچ گاه تنها نخواهید ماند. فرزند، تضمین آن نیست که احساس کنید همه مهر و محبتی را که به آنها کرده اید پس خواهید گرفت.

از آنجا که داشتن فرزند یک انتخاب است و لازمه ازدواج نیست ، شاید بهتر باشد که داشتن فرزند را به زمانی موکول کنید که شما و همسرتان کاملاً به تربیت کودک متعهد و از این بابت خاطر جمع باشید. کودکان با رفتارهای شما با همسرتان و با دیگران ، ارتباط مفید و موثر را یاد می گیرند. جالب است بدانید که حتی نوزادان هم به استرس پدر یا مادر عصبانی شده رفتار پر استرس نشان می دهند .

طبیعی است که همه پدر و مادرها می خواهند تا آنجا که می توانند در کنار فرزندانشان باشند، اما تعهدات شغلی، اجتماعی ،شیوه رفتار هر یک از زن و شوهرها مانع از این امر می شود. اما با برنامه ریزی درست و انتخاب یک سبک زندگی سالم و صحبت های دو طرف می توان به نتیجه درست دست یافت.

اگر یکی از زوجین به آزادی کامل فرزند در محیط خانه و دیگری به انضباط شدید معتقد باشد، طبیعتاً روزهای پر آشوبی در پیش خواهند داشت به این علت که دو مسیر کاملاً متفاوت هستند. باید برای تربیت صحیح کودک معیارهای دو طرف کاملاً هماهنگ باشد.

مشاوره آداب همسر داری نشان می دهد برخورد ها و باورهایی که داریم ، شخصیت اصلی ما را بیشتر از محل تولد یا شغلی که برای امرا معاش انجام می دهیم ، آشکار می کنند . باور ما مواردی را مشخص می کند مانند مسیر آینده ، دوستانمان ، شیوه برخوردمان با همکاران و الگویی را که به فرزندانمان می دهیم.

برخی افراد فکر میکنند شغلشان شخصیتشان را مشخص می کند. به طور مثال همسر یک پزشک تصور دارد که شخصیت همسرش دقیقا همان چیزی است که همه پزشکان دارد. اما ممکن است در زندگی زناشویی خود رفتارهایی از همسرش ببیند که انتظار آن را ندارد. در مشاوره آداب همسر داری راهکارهایی وجود دارد که رفتار مناسب در مقابل چنین همسرانی را به افراد نشان می دهد. برخی دیگر به شغلشان دلبسته نیستند و معتقدند که هدف از کار کردن فقط کسب درآمد است.

به آنهایی که خواستار تساوی کامل در انجام کارهای خانه هستند، باید بگویم که واقعاً هیج راهی برای تقسیم مساوی کارها وجود ندارد. بهترین وضعیت ممکن آن است که وظایف را طوری تقسیم کنید که برای هر دوی شما قابل قبول باشد . شاید گفت و گو درباره اینکه چه کسی آشپزی می کند و کدامیک ظرف ها را خواهید شست ، کم اهمیت و پیش پا افتاده به نظر برسد ، اما این مباحث مهم هستند زیرا : اختلاف های جزئی و حل نشده که روی هم انباشته شده اند به چنین وضعیت هایی منجر می شوند. به این علت که بدون توجه به این نکته، زندگی تان با تردید و دعوا مرافعه همراه خواهد بود و وقت بیشتری صرف جر و بحث درباره کارها می کنید تا انجام دادن آنها.

“پس از ازدواج مسئولیت های زوجین تعییر می کند و انتظارات دیگری را باید برآورده سازند. پذیرش یک شغل تازه یا ازدواج، بدون آگاهی از تغییرات همراه با آن، عاقلانه نیست.”

اوغات فراغت

فرصتی است که پس از کسر ساعات کار کردن و خوابیدن ، برایتان باقی می ماند و نحوه گذراندن ساعات فراغت به انتخاب هر دو طرف بستگی دارد و بهتر است با هم هماهنگ باشید تا لحظاتی شاد و آرامش بخش برای هر جفتتان فراهم شود مسافرت با همسر، فرصت منحصر به فردی است که برای هر دو نفر روشن می کند که هر کدام در برابر مشکلات چه رفتاری دارد و به چه تفریحاتی علاقه مند است.

کارهایتان را در طول هفته پخش کنید و کارهای غیر ضروری را حذف نمایید. اگر می توانید، برای بعضی خدمات هزینه کنید و خودتان آن کارها را انجام ندهید تا وقت آزاد بیشتری پیدا کنید. به این علت که خانه باید مکانی برای استراحت و آرامش باشد، نه اردوگاه کار اجباری.

مسایل مادی

گفت و گو درباره مسائل مادی زناشویی در دوره همسرداری شاید بسیار دشوار و حتی غیر عاشقانه باشد و به همین علت بیشتر زوج ها از پرداختن به این موضوع خودداری می کنند و هر کدام فرض را بر این می گذارند که وقتی موضوع پول در میان است: «مال من، مال من است و مال تو، مال تو.»

متأسفانه مشاوره خانواده نشان داده است که پنهان کاری درباره مسائل مالی بیشتر از هر مسئله دیگری بین زن و شوهر رواج دارد. عوامل گوناگونی بر زندگی مشترک تأثیر می گذارند ولی هیچ کدام به اندازه امور مالی تحت اختیار شما نیست. بهترین راه کاهش اختلاف این است که زندگی مشترکتان را بر یک بنیان مالی منطقی بنا کنید. معمولاً همگان صحبت درباره پول، خودمان را به دو موضوع محدود می کنیم: ما چه داریم، ما چه مقدار خرج می کنیم.

اما موضوع سومی هم در ارتباط با پول وجود دارد که باید درباره آن بیشتر گفت و گو شود: اینکه تا چه اندازه به پول وابستگی عاطفی داریم. وقتی بفهمیم که چه چیزهایی ما را به خرج و پس انداز کردن وامی دارد، می توانیم امور مالی را بهتر تنظیم کنیم. برای فردی که پول به معنای امنیت است، خرج کردن همه درآمدش در ماه، ناراحت کننده است، درحالی که برای فردی که خرج کردن به او احساس قدرت می دهد، محدود شدن در خرید، ناراحت کننده است.

انباشته شدن بدهی ها و وام های زیاد ، متکی بودن به خویشاوندان برای تأمین مخارج و کشیدن چکهای بی محل، همگی نشانه واقع بین نبودن درباره وضعیت مالی است. پس انداز نکردن برای آینده و تأمین نکردن مخارج فرزند نیز از همین نوع رفتارها به حساب می آید. مشاوره تنظیم خانواده این موارد را مشخصات فردی می داند که حاضر نیست تا مسئولیت های مالی اش را بپذیرد و بار مخارجش را بر شانه دیگران می گذارد.

در مشاوره آداب همسر داری موضوع صمییت زن یا صمییت شوهر دغدغه بسیاری از زوج هاست. دقت کنید که زمانی را به استراحت و صمیمیت بیشتر با همسرتان اختصاص دهید. اگر همیشه این برنامه را رعایت کنید، به نتایج بسیار خوبی خواهید رسید. و این یکی از مهمترین روشهایی است که مشاوره آداب همسر داری میتواند در اختیار شما قرار دهد.

صمیمیت جسمانی مانند حسی است که زن و شوهرها را در کنار هم نگه می دارد. هر یک از دو طرف باید افکار و خواسته هایشان را به دیگری بگوید و نباید فکر کنند که همسرشان خودش می فهمد که چه کارهایی برایشان لذت بخش تر است. صمیمیت حقیقی و پایدار به مرور زمان و به شکل ها و در سطوح گوناگون شکل می گیرد. صمیمیت برای هر زوجی معنا و شکل خاصی دارد.

گاه در وضعیت هایی قرار می گیریم که محک خوبی برای تشخیص صداقتمان است. خواهی نخواهی زمان شما و همسرتان در وضعیتی قرار می گیرید که باید تصمیم بگیرید آیا واقعا صداقت بهترین شیوه برخورد است یا نه. تجسم خود به جای همسرمان در وضعیت های دشوار به ما نشان می دهد که در این شرایط چه واکنشی نشان خواهیم داد.

وقتی ازدواج می کنید، باید بکوشید تا فضایی ایجاد کنید که هر دو مشتاق آمدن به خانه باشید و با روی باز به سخنان، نگرانی ها و سرخوردگی های همدیگر گوش کنید. لزومی ندارد که هر بار همدیگر را راهنمایی کنید؛ گاهی اوقات با دقت گوش دادن کفایت می کند. اگرچه خواسته ارتباط جنسی قوی است، ولی نیاز به همدلی، از آن هم قوی تر می باشد.

اگر انتظار دارید که همسرتان خود به خود علت خوشی یا ناخوشی شما را بداند، در رابطه زناشویی خود دچار مشکل می شوید. مشاوره خانواده کمک می کند زوجها یاد بگیرند که چه واکنشی به حالات روحی همدیگر نشان دهند تا لحظات فراموش نشدنی یکدیگر را بیشتر کنند.

چقد با این جمله موافقید که ازدواج را تصمیمی برای همه عمر می داند و تا وقتی ندانید از زندگی چه می خواهید، نمی توانید تصمیم به ازدواج بگیرید. می توانید در قسمت دیدگاه نظر خود را بیان کنید.

“مشاوره آداب همسر داری را از مشاوران ما در مرکز مشاوره هالی بخواهید.”

۲/۵ ( ۱ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.