• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

مشاوره حضوری هالی زندگی

مشاوره حضوری
haly-zendegy

در مواقعی که مشاور بر حسب دانش و تجربه در می یابد در پسِ سوالات یک تماس گیرنده، مشکل جدی و عمیق تری وجود دارد، به آن فرد توصیه می شود برای مشاوره حضوری اقدام کند تا در دفتر خدمات مشاوره به صورت حضوری به مشکلش پرداخته شود.

مشاوره حضوری تکمیل کننده فرآیند مشاوره مؤثر

مشاوره تلفنی برای شروع درمان بسیار تأثیر گذار بوده و موجب کاهش مقاومت فرد برای درمان خواهد شد، ولی باید توجه داشت مردم دائماً به صورت روزانه با سوالات و یا مسائلی در حیطه روانشناسی مواجه می شوند که با ارائه ی یک مشاوره ساده و توضیحات کامل از سوی یک روانشناس قابل حل هست و نیاز به جلسات حضوری و درمانی ندارد، مانند سوالاتی درباره ی مواردی که باید در یک ازدواج صحیح به آن توجه کرد و با دادن اطلاعاتی در این زمینه، ضمن بسط آگاهی، نگرانی مشاوره گیرنده برطرف خواهد گردید.

*در مشاوره تلفنی، ارتباط از نوع کلامی است و از آنجایی که مشاور نمی تواند مراجعه کننده را در پروسه مشاوره مشاهده کند، از این جهت بسیاری از نشانه های مهم و یا حتی شواهد و عوارض بالینی از دست می رود.

*مشاور، اطلاعات محدودی درمورد مشکلات شما خواهد داشت، مگر با جلسات درمانی مشاوره حضوری ادامه یابد.

از معایب عمده مشاور تلفنی، تعدد مراکزی است که به صورت غیرقانونی فعالیت می کنند و یا مراکز مشاوره تلفنی قانونی (دارای مجوز) بدون رعایت اخلاق حرفه ای و با استفاده از تیم مشاوران بی تجربه و یا کم تجربه (دانشجویان کارشناسی رشته روانشناسی) و یا افزایش هزینه مکالمات، اثربخشی این شیوه مؤثر مشاوره را کاهش داده اند.

در حال حاضر، مرکز مشاوره هالی زندگی با بهره گیری از مشاوران نخبه و با تجربه (فارغ التحصیلان دکتری و کارشناسی ارشد گرایشهای مختلف روانشناسی و مشاوره) در نظر دارد با کاهش هزینه های مراجعین، خدمات ارزنده مشاوره حضوری و تلفنی در زمینه های مشاوره روانشناسی، مشاوره ازدواج، مشاوره زناشویی و مشکلات جنسی و مشاوره طلاق، خدمت گزاری متعهد برای هم میهنانمان باشد.

 

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.