• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

مشاوره روانشناسی

مشاوره روانشناسی
haly-zendegy

مشاوره روانشناسی چه به صورت مشاوره تلفنی روانشناسی و بهتر از آن ، مشاوره حضوری روانشناسی نه فقط زمانی که به مشکل برخوردیم لازم است ، بلکه وقتی هم که حالمان خوب است میتواند از هر نظر ضروری باشد.

مشاور و روانشناس مورد اعتماد بودن ، همیشه و در همه حال در اختیار دیگران بودن ، جز اولویتهای اصلی روانشناسان در چند سال گذشته بوده است . ممکن است زمانی که شما به مشاورتان نیاز داشته باشید و قرار حضوری فراهم نباشد ، ممکن است ناراحت کننده باشد و در صورت عدم صحبت با روانشناس خود اتفاقات ناگواری بیفتد.

همه انسان ها دوست دارند شخصیتی مورد تأیید و احترام برای دیگران باشند. انسان ها دوست دارند که با نگاه مثبت با آن ها برخورد شود و در کلام خود از تأیید و احترام استفاده کنند . و در نتیجه افراد بیشتری را نزد خود جذب کنند. اگر در زندگی شما فردی نیست که بتوانید با او صحبت کنید یا راهنمایی بگیرید ، سعی کنید با عضویت در گروه‌های مشاوره روانشناسی و با مشاوره حضوری روانشناسی چنین فردی را پیدا کنید.

همانطور که شاهد برخی مواردی هستیم در آن افرادی دچار بحران شده اما با یک تصمیم اشتباه و عجولانه باعث آسیب به خود شدند . آنها می گویند که اگر امکان دسترسی به مشاور خود را داشتند ، دست به چنین کاری نمی زدند . روانشناسان به این فکر افتادند زمانی که مراجع نیاز به مشاوره داشته باشد راهی برای برقراری ارتباط سریع بیابند . تا اینکه مشاور تلفنی روانشناسی به وجود آمد و باعث تمایل و اشتیاق مراجع کنندگان به سمت این نوع مشاوره روانشناسی ، حتی بیشتر از مشاوره حضوری روانشناسی شده است . مشاوران هم خطوط ارتباطی را به خدمت گرفتند و امروزه مخابرات با کمک به روانشناسان آمد و در مواردی که مراجع کننده دسترسی ندارد ، امکان برقراری ارتباط و طرح موضوع از طریق تلفن میسر شود.

مشاوره حضوری روانشناسی

تاریخ مشاوره حضوری روانشناسی

روانشناسی امروز تاریخچه کوتاه ولی قدمتی کهن دارد . روان وذهن انسان از گذشته به عنوان اصلی ترین سیستم رفتار در انسان به شمار می رفت . حتی در زمانی که دلیلی براثبات وجود روان و ذهن نبود ، اهل تفکر و اندیشمندان هر دوره ، ذهن را سر منشا رفتارهای انسان در نظر می گرفتند.

علم روانشناسی در آزمایشگاه “لایب نیتس” که متعلق به ویلهلم وونت بود ، به طور رسمی متولد شد و از زیر مجموعه فلسفه بیرون آمد تا به عنوان یک علم به بهتر شدن وضعیت زندگی موجود و انتخاب کردن بهترین تصمیم ها کمک کند.

مشاوره حضوری روانشناسی تاریخچه مکتوب کوتاهی دارد.

صاحبان فن ، روانشناسی را برابر با فلسفه و علومی دانستند که نقش اساسی در دانش ها دارد. و با گذشت ۱۵۰ سال از زمان تولد روانشناسی ، امروزه به یکی از پر مخاطب ترین رشته ها تبدیل شده است .

فردی که به مشاوره ازدواج یا مشاوره طلاق مراجعه می کند وجود مشاوره در زندگی خود را بیشتر احساس می کند . در دسترس بودن مشاور و روانشناسان خوب به یکی از اولویتهای اصلی جوامع پیشرفته و اروپایی تبدیل شد و کشور ما هم از این موضوع مهم مستثنا نبوده است.

“زندگی بزرگترین فوتبالیست ها و بازیگران سینما هم از وجود مشاوره حضوری روانشناسی یا مشاوره تلفنی روانشناسی خالی نیست”

در چند سال گذشته با سخت تر شدن و پیچیده شدن و تغییر یافتن جنس مشکلات مردم ، بیش از پیش حضور روانشناس احساس می شود . امروزه بیشتر از قبل شاهد مراجعه کردن مردم برای حل مشکلات هستیم ، آنها برای بالا بردن سطح کیفیت و حتی بر طرف کردن مشکلات خود به صحبت با کسی که بدون پنهان کاری با آنها رابطه داشته باشد نیاز دارند.

امروزه استقبال مردم از مشاوره و روانشناس با اشتیاق بیشتری است. البته یکی از دلایل این اشتیاق ، تغییر نگاه و ذهنیت مردم به پیشه روانشناسان است ، امروزه مشاوره روانشناسی لزوما و فقط برای درمان اختلالات روانی نیست . مشاوره روانشناسی دیگر سنگ صبور و مشاور امین ما آدمها شده است.

از طرفی هم مردم این موضوع را متوجه شده اند که بسیاری از مشکلات مانند گذشته ساده نیستند و راه حلهای گذشته هم چندان کاربردی ندارند. به همین خاطر وجود فردی که با مهارت های زناشویی حل مشکل آشنا باشد و راهکارهای به روز را بداند و از طرفی هم مورد اعتماد مراجع کننده باشد ، بسیار مفید است.

زندگی امروز و مشاوره تلفنی روانشناسی

فردی که به دنبال مشاوره خانواده است تلاش می کند سطح کیفی زندگی را بالا ببرد و خوشبختانه تاثیر مثبت آن را هم احساس کرده است. در حال حاضر نیاز مشاوره روانشناسی یا مشاوره تلفنی روانشناسی برای هر فردی که در شهرهای صنعتی و چه در شهرهای نیمه صنعتی زندگی می کنند، احساس می شود.

مورادی هست که مثلا برای بر طرف کردن مشکل و بهتر شدن حالمان در کوتاه مدت ، توانایی دسترسی به روانشناس و مشاوره حضوری روانشناسی را نداریم. پس در کنار مشاوره روانشناسی ، مشاوره تلفنی روانشناسی هم به وجود آمد.

مشاوره تلفنی روانشناسی علاوه بر در دسترس بودن ، مزایای زیادی دارد. شاید مراجع کننده به هر دلیلی ، مسافت ، خانوادگی ، از نظر هزینه ای، توانایی حضور در جلسات را نداشته باشد . مشاوره تلفنی تمام این مشکلات را حل خواهد کرد ، مثلا مراجعی که به هر دلیلی نتواند مشکلش را حضورا بگوید مشاوره تلفنی روان شناسی را انتخاب می کند. مراکز تلفن و خطوط مشاوره تلفنی ابزارخوبی برای بدست آوردن سریع اطلاعات هستند.

“دیر متوجه می شویم زندگی کردن ، همین روزهایی است که منتظر گذشتن آن هستیم”

مشاوره تلفنی روانشناسی

صنعتی شدن شهر هایی که در آن زندگی میکنیم می تواند با میزان ابتلای مردم آن شهر به اختلالات روانی ارتباط مستقیم داشته باشد. آمار و ارقام های موجود در مشاوره حضوری روانشناسی و مشاوره تلفنی روانشناسی هم این حرف را تایید می کنند.

روز به روز نقش روانشناس و مشاوره روانشناسی ودر کل مشاوره در زندگی ما پر رنگ تر می شود ، این بیان کننده این است که در هر بعدی از زندگی با پیشرفت کردن جامعه ، مشکلات نیز بیشتر شده اند. حتما نیاز است از کارشناسان اهل فن و مجرب بهره گرفت .

هدف اصلی مشاوره حضوری روانشناسی ، در اختیار گذاشتن اطلاعات دست نخورده به افراد برای تصمیم گیری صحیح برای زندگی است.
اگر این کار به درستی انجام شود بسیار کمک کننده است. زوج هایی که از نظر خود بسیار تفاهم دارند ولی وقتی به مشاور رجوع می کنند با سیل عظیمی از اختلاف نظرها رو به رو می شوند که به علت احساسی که نسبت به هم داشته اند از آن چشم پوشی کرده اند.

“انسان ها موجودات خاکستری هستند. یعنی مجموعه ای از خوبی ها و بدی ها. پس هیچ کس نه خوب مطلق است نه بد مطلق.”

زندگی امروزی به گونه ای است که در حال گفتگوی درونی با خود هستیم. اگر به خود چیزهای منفی بگوییم خیلی زود دچار احساسات منفی خواهیم شد و کارهای منفی و محکوم به شکست خوردن انجام می دهیم . متأسفانه اغلب ما از باورهای منفی که افکار ما را تشکیل می‌دهند آگاه نیستیم. این شناخت‌های منفی، همه احساسات و اعمال ما را در زندگی تحت کنترل خود دارند.

مشاوره مشکلات جنسی توجه بیشتری به آن شده است . دلیل آن را حتما می دانید. زن و شوهرا وقتی این مطلب را می خوانند بهتر درک می کنند.

خانمی که همسرش به بیرون رفتن او از منزل مشکوک است یا کسی که به علت ساکن بودن در شهرستان اجازه برخورداری از مشاوران خوب را ندارد ، ولی با یک تلفن و با اطمینان خاطر از کسی که با وی صحبت می کند میتواند با مشاوره زناشویی مثل همه افراد مشکل خود را از طریق بهترین مشاوران و مجربترین آنها حل کند.

شاید اگر در سال های گذشته نیاز به استفاده از روانشناس وجود داشت ، به علت شلوغ بودن مرکز روانشناسی ، قادر به گرفتن وقت ویزیت نبودند ولی خوشبختانه امروز با یک جستجو کوچک بهترین روانشناسان را پیدا می کنند و به صورت مشاوره تلفنی روانشناسی از خدمات همانند یک مرکز حضوری ، بهره مند می شوند.

البته که مشاوره تلفنی روانشناسی نسبت به مشاوره حضوری روانشناسی معایبی دارد . مشاور تصویر ذهنی نسبت به مراجع خود ندارد و ترجیحا پیشنهاد می شود که در صورت امکان جلسات خود را از تلفنی به صورت حضوری هدایت کنید . همین باعث تشخیص دقیق تر و دید بهتر و نتیجه انتخاب و ارائه راهکار درست تری از طرف مشاور می شود و قطعا همه چیز سریع تر پیش خواهد رفت.

حداقل پیشنهاد میشود که یک جلسه حضوری با مشاور خود داشته باشید و اگر بعد از آن قرار حضوری میسر نبود ، مشاور تلفنی باشد. یکی از عمده ترین دلایل نیاز به روانشناس این است که فرد این را بپذیرد که همیشه رفتار درستی انجام نمی دهد و شاید در بعضی مواقع تصمیمات درستی نمی گیرد.

در مشاوره طلاق و مشاوره خانواده زوج ها به این نتیجه می رسند با قبول داشتن اینکه “هیچ کس دانای کل نیست” نقش روانشناس را جدی تر بگیرند و ساده از کنار آن نگذرند.

هر کسی که خواهان شاد زیستن است ، حضور یک مشاور خوب را برای شادی و پایداری در زندگی احساس می کند.

پس با درک این موضوع که مشاوره روانشناسی چه به صورت حضوری و چه تلفنی از ارکان اصلی و حیاتی رسیدن به یک زندگی بانشاط است ، اگر تا امروز به فکر ارتباط با روانشناس نبوده اید، حتما تماس با مشاور را در برنامه خود قرار دهید و قطعا نتیجه مثبت آن را هم در زندگیتان خواهید دید.

شما به دنبال مشاور می گردید و مشتاق برای استفاده از راهکارهای او برای بهتر زیستن هستید. در دراز مدت متوجه آن می شوید که تا چه حد لذت بخش است که ارتباط مداوم داشته باشید و در هر شرایطی با یک روانشناس آشنا به سلایق و تیپ شخصیتی خود ، مشورت کنید.

امروزه در کشورهای اروپایی از بدو تولد در کنار پزشک خانواده ، مشاور یا روانشناس خانواده در زمینه تربیت کودک و مشاوره فرزند پروری هم اختیار می کنند.

وقتی روانشناس به تمام جوانب خانواده ای که در آن رشد کرده اید ، آگاه باشد با نگاه بهتر و خطای کمتری راه حل شما را پیدا می کند و به شما کمک می کند در هر مقطع حساس زندگی ، بهترین انتخاب را داشته باشید. پس اگر تا امروز به تنهایی مشکلات خود را حل می کردید ، این را بدانید که افرادی سالیان سال در حوزه روان شناسی علم آموخته اندکه بتوانند به شما کمک کنند ، پس وقت را از دست ندهید .

حتی اگر امروز هم تصمیم به بهتر شدن سطح زندگی خود و برطرف کردن مشکلات گرفتید ، این را بدانید که وجود روانشناس و مشاور در کنار شما الزامی است . چرا که شما زمان تجربه همه چیز را ندارید .

پس به این وسیله به نوعی در زمان خود هم صرفه جویی کرده اید. مرکز هالی زندگی فاصله زمانی را برای همه به حداقل رسانده است ، که افراد تنها با یک تلفن زدن ، مشاور خود را انتخاب کنند و لذت یک انتخاب بدون نگرانی از اشتباه و درست بودن آن را تجربه کنند

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.