• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

برای زندگی موفق چه مهارت هایی نیاز است

مهارت زندگی
haly-zendegy

زندگی رودخانه است که با صخره و سنگ صدای آب آن را می شنویم ، بیاید با مهارت زندگی صدای این آب را دلنشین تر کنیم.  همسرانی که دوست دارند چراغ صمیمیت آنها همیشه روشن باشد و رابطه آنها همیشه گرم بماند، باید به دنبال روش های مناسب و صحیح حل اختلاف باشند.

با همسر حس همدری داشته باشید

شما با همسرتان در جاده دوطرفه زندگی می روید. برای نظر مخالف همسر آماده باشد. زمانی که همسرتان نیاز به سکوت دارد به جای حرف زدن او را در آغوش بگیرید. اگر با هم اختلاف دارید به جای سرزنش به فکر بهترین روش حل آن باشید. شاید بگویید اختلاف با همسر چاشنی زندگی است و چراغ آن در هر خانه ای روشن است.

اولین قدم برای مهارت زندگی

اگر در زناشویی مانند یک رفیق صمیمی با هم رفتار داشته باشید ، زمانی که مشکل دارید، هر دوی شما مسئول حل اختلاف هستید و هرگز به سراغ بهانه تراشی و دبه در آوردن نمی روید. تهدید ، عصبانیت در مشاورکت معنا ندارد. رفاقت در زندگی زمانی معنا دارد که بر علاقه همسر خود عشق داشته باشید و اهمیت بدهید. اصلا به فکر این نباشید که بر همسر خود پیروز شوید ، زندگی و ازدواج جای رقابت نیست.

مهارت‌های زندگی مهارت‌هایی هستند که توان شما را برای ارتباط خوب و روحیه شاداب تقویت می کند با یادگیری این مهارت ها بهتر و موثر با مشکلات کنار می آید. همسری مهارت زندگی را به کار گیرد سلامت روان و رفتار خود را بیشتر حفظ می کند.

چرا مهارت زندگی؟

همسرانی که برای بالا بردن اعتماد به نفس خود و کنار آمدن بهتر با فشار روانی موفق بوده اند ، مهارت های زندگی را سرلوحه کار رروزمره قرار داده اند. زنانی که نسبت به پیش از ازدواج خود بیشتر افکار مثبت داشته اند و کلام شوهر خود را بهتر درک می کنند. یادگیری مهارت زندگی را پیشنهاد می دهند.

“نوازش همسر معجزه مهارت زندگی است.”

همسری که نوازش نشود به آغوش دیگران سرک می کشد. اگر انتطار دارید همسرتان رفتار مناسب با شما داشته باشد باید نوازش و بوسه چاشنی کارهای شما باشد. همسر در زناشویی نیاز دارد که احساس کند در مقابل چشمان همسرش دیده می شود. اگر در رابطه خود نوازش نباشد خاطرات با هم بودن تلخ می شود.اگر با مشاورین مهارت زندگی صحبت کنید، میان برهایی برای صمیمیت بیشتر و داشتن دنیای زیبا را تجربه می کنید. شما مردان تکیه گاه زنان هستید. شما به عنوان مرد زندگی سه چیز را فراموش نکنید: قدرت، پشتکار و نواش همسر.

هر همسری در دنیای خود ارزش هایی در ذهن خود دارد، ارزش هایتان را سرلوحه زندگی قرار بدید و به ارزش های شخصی همسر احترام بگذارید.

 

عشق را پیدا کنید

عشق برای همه افراد و در همه سنین است. نیروی زندگی و خانواده شما از عشق به همسر تامین می شود.

عشق زمانی به وجود می آید که باور کنیم همسرمان ما را دوست دارد. زمانی مه همسرتان به خاطر اتفاق ناخوانده هراسان می شود، چتر حمایت خود را بالای سرش بگیرید.

وقتی از با هم بودن لذت ببرید یعنی عشق را تجربه کرده اید. عشق شهوانی عمری ندارد. عشق شهوانی مانند بالنی در آسمان است که پس از مدتی فرود می آید.

عشق وافی زمانی است که به علاقه همسر احترام بگذارید و با مهارت های زندگی به فکر خوشبختی همسر باشید. اگر پیش از ازدواج نتوانید تفاوت هم رو درک کنید، زیر یک سقف بودن رو فراموش کنید.

هرچند دیگران به جای صمیمیت شما و همسر به ظاهر و جذابیت ظاهری شما توجه دارند. داگر می خواهید عشق را در زندگی فراموش نکنید ، احساسات همسر ار با جان و دل پذیرا باشید. در یک رابطه محترمانه و دارای آرامش شما اغلب می توانید بگویید: که بابت فلان مسأله متأسف هستید و بدانید اشتباه کردن امری عادی و طبیعی محسوب می شود اما باید تلاش کنید که جبران کنید. مشاوره خانواده مرکز هالی زندگی بر این موضوع تاکید دارد که در سرتاسر رابطه زناشویی، همسرتان را حمایت کنید و به او کمک کنید تا در خود تغییر ایجاد کند. ایجاد تعادل در قدرت برای احترام شخصی و احترام به همسر و تعهد زناشویی تان امری ضروری است.

اگر احساس دارید که برای همسر دوست داشتنی نیستید، به این خاطر است که از شرایط زندگی ناامید و کلافه شده اید. اگر همسرتان در شرایط استرس قرار دارد بدانید بیشتر به آغوش و کلام شما نیاز دارد. با دانستن مهارت های زندگی صمیمیت و گرمی همیشگی آغوش همسر خود را احساس کنید

” فراموش نکنید ازدواج شما پیوندی بدون چشم داشت بوده است، پس معامله نیست که بخواهید در آن چیزی نصیبتان شود.”

توانایی هر زن و شوهر در سه چیز است : ۱-تسلط بر خود ، ۲-عزت نفس و ۳-اعتماد به نفس.

اگر این سه را داشته باشید فرصت‌های زندگی را غنیمت می دانید. مهارت‌های زندگی موتور ارتقای این سه ویژگی است.تجربه فراموش نشدنی این است که برای یک زندگی سالم، شاد، خلاق و موفق باید مهارت‌های زندگی را فرا یگیرید.

قدرت تصمیم گیری

قدرت تصمیم گیری

شما زمان و انرژی زیادی را برای همسر و رابطه با دوستانتان صرف می‌کنید. تصور کنید که قرار است برای تصمیمی که در زندگی می‌گیرید همسر به شما نمره بدهد و توجه بیشتری به آن می‌کنید. بنویسید که چرا چنین تصمیمی گرفتم.

حل مسئله

زندگی یک فرصت بزرگ و شاید یک مسئله بزرگ است که روزانه مسایل کوچک را برای ما به ارمغان می آورد که ما آن ها را مشکلات می نامیم. دنیای واقعیت های ما انسان ها پر از مسایل و مشکلاتی است که هر روز با آن مواجه می شویم و یا آنها با ما مواجه می شوند. زندگی را می توان روند پیاپی مواجهه شدن با مسایل و تلاش برای حل آنها دانست. حل مشکلات انسان تاثیر سازنده ای در ایجاد اعتماد به نفس و کسب آرامش دارد و به انسان نیروی ویژه و انگیزه ای مناسب برای مواجهه سازنده با مشکلات هدیه می نماید.

تفکر بهترین سلاح مبارزه با مشکلات است. همسر خلاق، فکر منفی به زندگی را را تسلیم شدن می داند مشکل از نظر همسر موفق ، مبارزه ای برای کشف راه حل اختلاف با همسر. است. تفکر خلاق می تواند به شما بیاموزد که حتی وقتی با حادثه ای ناگوار برخورد کردید، چگونه احساس بد و منفی خود را به احساس خوب و مثبت تبدیل کنید.

همسرم به حرفهایم گوش نمی دهد.

زن و وشوهرهایی که گوش دادن فعال را در هنگام صحبت با همسر رعایت می کنند این احساس را در همسر خود ایجاد می‌کنند که شوهر او را دوست دارد. به این ترتیب او احساس نزدیکی بیشتری با شما خواهد کرد.وقتی شوهر به دقت به صحبت‌های همسرش گوش می‌دهد، این احساس را در او ایجاد می‌کند که برای خانم خود اهمیت و احترام فراوانی قائل شده است.

اگر زن و شوهر احساسات خود را به صورت غیرمستقیم و با کنایه و تمسخر بیان کنند ، در واقع ارتباط آنها اشتباه است . زن و شوهر بین صحبت یکدیگر می‌پرند و آن را قطع می‌کنند.

حتی ممکن است زن یا شوهر به جای درک احساس یکدیگر و صمیمیت ، ضد همدیگر حرف ‌بزنند و دائم با صحبت‌ها و نظرات یکدیگر مخالفت می‌کنند . چنین رفتاری این احساس را در یکی از همسر ها ایجاد می‌کند که “من به حرف شما علاقه ای ندارم” و یا “من اهمیتی برای شما قایل نیستم”.

زوج‌ها در رابطه زناشویی خود کم و بیش با مشکلات و گرفتاری هایی مواجه می‌شوند. بنابراین لازم است مهارت‌هایی را فرا گیرند تا بتوانند با بهترین شیوه مناسب عمل کنند. برخی از زن و شوهرها حتی قادر به حل مسائل پیش پا افتاده خود هم نیستند. در حالی که عده‌ای دیگر با مشکلات خیلی دشوار به راحتی دست و پنجه نرم می‌کنند و زندگیشان را به خوبی پیش می‌برند. این دسته، افرادی هستند که با مهارت‌های حل مسئله آشنا هستند و به همین دلیل در برابر مشکلات و مسایل زندگی کمتر آسیب ‌پذیر می ‌باشند. تفاوت این دو گروه از افراد، در سبک مقابله با مشکلات می‌باشد.

زناشویی به این معنا نیست که به دور اقوام و دوستان خط قرمز بکشید. زندگی متاهلی قلعه ای است که درآن مجردها را راه نمی دهند. اما دوستان و اقوام مهمان آن قلعه هستند. دوستانو اقوام شما منبع انرژی برای شما هستند.

اگر همسر خود را ازاین منبه انرژی محرم کنید، خود باید جبران آن کنید و تمام خواسته های همسر را برآورده کنید.

آزادی همسرتان را در نظر بگیرید. همسر زندانی و قربانی رفتارها و خاطرات دوران کودکی شما نیست. برخی شوهران در دوران کودکی با دیدن رفتارهای پدر و مادر در ذهنشان حک شده است که آزادی مادر معنا ندارد.

نیازی نیست در همه چیز خوب باشید ، در جلوی چشم پدر و مادر داماد یا عروس خوب باشید.

شما نقاط قوت خود را در نظر بگیرید و از ضعف همسر برای ارتقا و رشد او استفاده کنید، نه برای سرزنش و سرکوب وی.

در مهارت زندگی ماموریت اصلی شما این است که زندگی را به سمت مثبت فکر کردن و شادابی ببرید. زندگی بازی قمار نیست یکی می بازد و یکی می برد. اراده پروردگار این است که زندگی باشکوه و زیبا باشد امار فتار شما با همسر این شکوه و زیبایی را کم رنگ می کند.

۵/۵ ( ۱ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.