• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

پس از ازدواج په باید کرد

پس از ازدواج
haly-zendegy

۹۵ درصد خوشبختی دختر و پسر پس از ازدواج مشخص می شود، همچنین افسردگی مردان و زنان تا ۲ برابر کاهش می یابد. با ما همراه باشید تا با دنیای پس از ازدواج آشنا شوید.

وظیفه ترکیب کردن خانواده های دو طرف به عهده زوج های جوان است. به عنوان یک زن و وشوهر باید فکر، گذشت و همدل بودن داشته باشید. پدر و مادرتان قسمتی از زندگی زناشویی شما هستند و میزان دخالت آنها در زندگی شما موجب بگومگو می شود.

توانایی شما کنترل این شرایط در هر زمان است. اما نکته مهم، همیشه فراموش نکنید که والدین همسرتان، پدر و مادر او هستند. تحقیر یا بی احترامی به آنها هیچ تفاوتی با توهین به پدر و مادر خودتان ندارد. پیوند صمیمانه به پدر و مادر بسیار دوست داشتنی است، اما حواستان باشد باعث مشاجره نشود. افرادی که مایل با پدر و مادرشان خود باشند و پدر و مادر زن رو یه جورایی فراموش می کنند، شرایط بدتری دارند.

در اختلاف با همسر چه کنیم؟

با شروع مشکل اولین کار شما گفت‌وگو است. تو گفت و گو اول واقعیت را بگویید بعد شروع کنید از احساسات خود حرف بزنید ، در آخر هم راه حل پیشنهاد بدهید. از اختلاف نترسید و آن را یک امر طبیعی به حساب آورید. بلکه از حل غیر عاقلانه آن بترسید. زیرا شما و او، در دو خانواده مختلف، و با دو فرهنگ مختلف متفاوت رشد کرده اید و طبیعی است که در بسیاری مسائل با یکدیگر اختلاف داشته باشید.

برخی زوج ها به جای شرکت در گفت و گو صادقانه برای پیدان کردن ریشه‌ مشکل ، هیچ چیز نمی گویند این کار باعث می شود همسر به مرز انفجار برسد و باعث می‌شود که کنترلش را بر روی حرف‌هایی که می‌زند از دست بدهد.

باید پس از ازدواج این توانایی داشته باشید که از خودتان مراقبت کنید و بتوانید مسائل خودتان را حل کنید. با مشاوره تلفنی پس از ازدواج همراه باشید تا با توصیه های مشاورین روش حل مشکل را یاد بگیرید.

هربار دچار مشکل یا نگرانی می شوید، اول از همه به همسرتان رو بیاورید و هرگاه همسرتان به راهنمایی شما نیاز دارد، با عشق تمام از او حمایت کنید. اگر عشق تنها شرط یک ازدواج موفق بود، این همه طلاق نداشتیم. زوجهایی که از هم جدا شده اند، با تأسف از تغییر ناگهانی رفتار همسرشان پس از ازدواج، حرف می زنند.

“عشق نسنجیده می گوید: زیرا به تو نیاز دارم.

عشق سنجیده می گوید: به تو نیاز دارم زیرا دوستت دارم. (اریک فروم)”

از آنجا که شما و دوستانتان کامل و بی نقص نیستید، از همسرتان متوقع نباشید که کامل و بی نقص باشد. گاهی اوقات نسبت به کار ناخوشایند همسرتان چشم پوشی کنید تا در مقابل او هم، کوتاهی هایی که قاعدتاً در رفتارتان می باشد را تحمل نماید.

“زندگی هایی که بر اساس دوستی خوب پیش بروند، به زیبایی رشد می کنند، شکوفا می شوند و بسیار نشاط آور هستند.”

دیگران دخالت دارند

فراموش نکنید که هیچ کس نمی تواند بدون اجازه شما از شما سوءاستفاده کند. اجازه ندهید که دیگران روش زندگی شما را به شما و خانمتان تحمیل کنند. احتمال خوشبختی شما در زندگی زناشویی هنگامی بیشتر می شود که در رابطه خود تعادل را حفظ کنید و پیوندتان را در اولویت قرار دهید.

پس از ازدواج اگر دائم از طرف پدر و مادر همسرتان سرزنش می شوید، به این امید دل نبندید که پدر و مادر وی به مرور زمان به شما علاقه مند خواهند شد، یادتان باشد شاید تغییر کنند و شاید هم هیچ گاه تغییر نکنند و شرایط بدتر شود. اگر شما یا همسرتان به اقوام خودتان کمک می کنید، اما اجازه نمی دهید که طرف مقابل به اقوام خود کمک کند، تبعیض گذاشتید. این خودخواهی به شدت به رابطه تان آسیب می رساند.

دوستان پس از ازدواج

هر فردی که ازدواج می کند با عده ای از دوستان و اقوام و روابط شغلی به زندگی مشترک وارد می شود. ارتباط با افرادی که زندگی خوب و رضایت بخشی برای خود و خانواده شان دارند، برای زندگی تان مفید است و همیشه در روابط شما مهم است که بین نیازهای خود و افرادی که برایشان وقت می گذارید تعادل و صلح را برقرار کنید.

پس از ازدواج سه دسته دوست دارید:

۱- دوستان شما

۲- دوستان همسر

۳- دوستان مشترک

اگر شما و همسر علاقه ای به دوستان و اقوام همدیگر ندارید، شایدیه کم منزوی شده اید. اگر همسر شما می گوید که شما به قدری جذاب هستید که حاضر نیست شما با هیچ مرد دیگری گفت و گو کنید؛ او عاشق شما نیست، بلکه کج خیال و قدرت طلب است.

ازدواج مسیر پیشرفت و ترقی است

ازدواج یعنی اینکه یک پله در زندگی به سمت ترقی و پیشرفت حرکت می کنند. پس از ازدواج مسئولیت های دختر و پسر تغییر می کند و انتظارات دیگری را باید برآورده سازند. وقتی ازدواج می کنید، باید بکوشید تا فضایی ایجاد کنید که هر دو مشتاق آمدن به خانه باشید و با روی باز به سخنان، نگرانی ها و سرخوردگی های همدیگر گوش کنید. لزومی ندارد که هر بار همدیگر را راهنمایی کنید؛ گاهی اوقات با دقت گوش دادن کفایت می کند. یادتان باشد که ازدواج یک تلاش دو نفره است

به تفریح و اوقات فراغت اهمیت دهید

ساعات فراغت به انتخاب هر دو زوج بستگی دارد و بهتر است با هم هماهنگ باشید تا لحظاتی شاد و آرامش بخش برای هر دوی شما فراهم شود. مسافرت با همسر، فرصت منحصر به فردی است که برای هر دو نفر روشن می کند که هر کدام در برابر مشکلات چه واکنشی دارد و به چه تفریحاتی علاقه مند است. کارهایتان را در طول هفته پخش کنید و کارهای غیر ضروری را حذف کنید.

به تفریح و اوقات فراغت اهمیت دهید

“خانه باید مکانی برای استراحت و آرامش باشد، نه اردوگاه کار اجباری.”

پس از ازدواج در مورد فرزند و فرزند پروی چه تصمیمی بگیریم؟

بی شک یکی از مهم ترین تصمیم هایی که در زندگی مشترک هر فرد گرفته می شود، داشتن یا نداشتن فرزند است. انتخاب نداشتن فرزند، خواه دلیل پزشکی داشته باشد یا اعتقادی، به هر حال اقدام خودخواهانه ای نیست و شاید ناشی از فداکاری باشد.داشتن فرزند، تضمین آن نیست که در سنین پیری از شما پرستاری و مراقبت شود. فرزند، تضمین آن نیست که هیچ گاه تنها نخواهید ماند. فرزند، تضمین آن نیست که همه مهر و محبتی را که احساس می کنید نثارشان کرده اید پس خواهید گرفت.

از آنجا که داشتن فرزند یک انتخاب است و لازمه ازدواج نیست، شاید بهتر باشد که داشتن فرزند را به زمانی موکول کنید که شما و همسرتان کاملاً به پرورش فرزند متعهد و از این بابت خاطر جمع باشید. کودکان با رفتار شما و همسرتان با همدیگر و دیگران، برقراری روابط را می آموزند.

جالب است بدانید که حتی نوزادان هم به تنش پدر یا مادر عصبی واکنش نشان می دهند. طبیعی است که همه پدر و مادرها می خواهند تا آنجا که می توانند در کنار فرزندانشان باشند، اما تعهدات شغلی، اجتماعی و غیره مانع از این امر می شود. اما با برنامه ریزی درست و صحبت های دو طرف می توان به نتیجه درست، دست یافت.

اگر یکی از زوجین به آزادی کامل فرزند در محیط خانه و دیگری به انضباط شدید معتقد باشد، طبیعتاً روزهای آشفته در پیش خواهند داشت به این علت که دو مسیر کاملاً متفاوت هستند. باید برای تربیت کودک صحیح معیارهای دو طرف کاملاً یکی باشد.

در کار خانه به همسر کمک کنید

به آنهایی که خواستار مساوی کامل در انجام کارهای خانه هستند، باید بگویم که واقعاً هیج راهی برای تقسیم مساوی کارها وجود ندارد. بهترین وضعیت ممکن آن است که وظایف را طوری تقسیم کنید که برای هر دوی شما قابل قبول باشد. شاید گفت و گو درباره اینکه چه کسی آشپزی می کند و کدامیک ظرف ها را خواهید شست، کم اهمیت و پیش پا افتاده به نظر برسد، اما این موضوعات مهم هستند زیرا: اختلاف های جزئی و حل نشده که روی هم انباشته شده اند به چنین شرایط منجر می شوند. به این علت که بدون توجه به این نکته، زندگی تان با تردید و دعوا و مشاجره همراه خواهد بود و وقت بیشتری صرف جر و بحث درباره کارها می کنید تا انجام آنها.

مسائل مالی

گفت و گو درباره مسائل مادی شاید بسیار دشوار و حتی غیر عاشقانه باشد و به همین علت بیشتر همسرها از پرداختن به این موضوع خودداری می کنند . پیش از ازدواج موضوع پول شامل “مال من، مال من است و مال تو، مال تو.» اما همین که مرد و زن ازدواج می کنند، مال من به سرعت مال ما می شود و حسابهای بانکی و مسئولیت های مالی اضافه می شود.

متأسفانه پژوهش ها نشان داده است که پنهان کاری درباره مسائل مالی زناشویی بیشتر از هر مسئله دیگری بین زن و شوهر رواج دارد. عوامل گوناگونی بر زندگی مشترک تأثیر می گذارند ولی هیچ کدام به اندازه امور مالی تحت اختیار شما نیست. بهترین راه کاهش اختلاف این است که زندگی مشترکتان را بر یک بنیان مالی منطقی بنا کنید. معمولاً همگان صحبت درباره پول، خودمان را به دو موضوع محدود می کنیم: ما چه داریم، ما چه مقدار خرج می کنیم. اما موضوع سومی هم در ارتباط با پول وجود دارد که باید درباره آن بیشتر گفت و گو شود: اینکه تا چه اندازه به پول وابستگی عاطفی داریم. وقتی بفهمیم که چه چیزهایی ما را به خرج و پس انداز کردن وامی دارد، می توانیم امور مالی را بهتر تنظیم کنیم. برای فردی که پول به معنای امنیت است، خرج کردن همه درآمدش در ماه، ناراحت کننده است، درحالی که برای فردی که خرج کردن به او احساس قدرت می دهد، محدود شدن در خرید، ناراحت کننده است.

انباشته شدن بدهی و وام پشت سر هم، متکی بودن به خویشاوندان برای تأمین مخارج و کشیدن چکهای بی محل، همگی نشانه واقع بین نبودن درباره وضعیت مالی است. پس انداز نکردن برای آینده و تأمین نکردن مخارج فرزند نیز از همین نوع رفتارها به حساب می آید. اینها مشخصات فردی است که حاضر نیست تا مسئولیت های مالی اش را بپذیرد و بار مخارجش را بر شانه دیگران می گذارد.

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.