• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

چگونه جذاب صحبت کنیم

جذاب صحبت کردن
haly-zendegy

بدون شک همه افراد به دنبال جذاب صحبت کردن هستند و می خواهند با آموزش فن بیان و صحبت کردن خوب دیگران را شیفه کلام و صحبت کردن خود کنند. افرادی هستند که در مهمانی ، در جمع های خانوادگی صحبت های آنان به قدری جذاب است که دیگران از کلام آنها خسته نمی شوند.

همه افراد در هر سطح سواد یا شغلی یا طبقه اجتماعی که باشند کافی است نکاتی که در این مقاله گفته می شود را رعایت کنند و با انجام تمارینی بتوانند جذاب صحبت کردن را یاد بگیرند.

جذاب صحبت کردن ذاتی است؟

شما شاید این تصور را داشته باشید که جذاب صحبت کردن در جمع نیاز به مهارت یا تمرین ندارد و افراد ذاتا سخنران خوبی و افراد را به خود جذب می کنند.

اما واقعیت این است که برای تاثیر روی دیگران و صحبت تاثیر گذار نیاز به رعایت نکات و فن هایی دارد. یکی از ویژ گی های مرد جذاب یا زن جذاب مهارت بیان آنها و سخن وری آنهاست.

شما به عنوان فردی که با توجه به شغل و موقعیت خود نیاز به تاثیر روی دیگران دارید اگر نکات و تمارین مربوطه را انجام دهید تاثیر و جذابیت صحبت های شما پس از مدتی چند برابر می شود.

آموزش فن بیان و صحبت کردن خوب

*رسا صحبت کنید

اندازه صحبت شما باید به حدی باشد طرف مقابل به راحتی بشوند و میزان شما نه خیلی آهسته و نه خیلی بلند باشد. میزان صدای خود را باید بر طبق موقعیتی که در آن هستید تنظیم کنید.

اگر در یک جمع چند نفره هستید لازم نیست داد بزنید و بلندی صدا در حد متوسط کافی است . اما اگر در برابر یک جمعیتی صحبت می کنید باید میزان صدای خود را افزایش دهید.

*کلام و صحبت های شما بهتر است کوتاه باشد.

اکثر افراد از سخنان و جملات طولانی خسته می شوند. اگر قصد دارید در جمعی صحبت کنید می توانید جملات خود را به صورت کوتاه و دارای نکات مفید (بیشتر منظور دادن اطلاعات به دیگران است) را بنویسید و تمرین کنید.

*از شعار دادن خودداری کنید.

برای جذاب صحبت کردن باید حرف هایی را انتخاب کنید که به آن اعتقاد دارید و به آن عمل می کنید. افراد اگر احساس کنند که بین آنچه می گویید و آنچه به آن عمل می کنید (شخصیت شما ) فاصله باشد ،جذب شما نمی شوند و از سخنان شما خسته می شوند.

*طرز ایستادن یا نشستن برای صحبت کردن

در هر موقعیتی که باشید طرز ایستادن یا نشستن شما در جذاب بودن کلام شما تاثیر دارد. زمانی می توانید رسا صحبت کنید بدون قوز نشسته یا به طور صاف بایستید و با رسا ثحبت کنید. برای جذاب صحبت کردن شانه های خود را به سمت گردن خم نکنید.

*کلمات را به طور درست و با تلفظ صحیح بیان کنید.

اگر دقت کافی رو ی تلفظ صحیح و درست کلمات داشته باشید می توانید بهتر صحبت کنید. برای این کار باید زبان و دندان شما متناسب با هم باز باشند و گلوی خود را آزاد بگذارید. برای تلفظ و ادای درست کلمات باید جند جلسه با خود تمرین کنید.

*آهسته و عمیق نفس بکشید.

زمانی که افراد با تنفس سریع صحبت می کنند ، کلام آنها دلنشین به نظر نمی رسد. با ۴ شماره هوا را داخل شکم خود کرده و سپس خارج کنید.

*در هنگام صحبت آب بنوشید.

نوشیدن آب به کیفیت صدا و تارهای صوتی کمک می کند بسیاری از افراد به اندازه کافی آب نمی نوشند.

*شمرده شمرده صحبت کنید

در حین صحبت بین جملاتی که می گویید ، یک فاصله کوتاه و مکثی را رعایت کنید. اگر مکث شما طولانی باشد طرف مقابل فکر می کند که هول شده اید و کلام خود را گم کرده اید. برای افرادی که به دنبال جذابیت رفتاری هستند پیشنهاد می شود که بین ۱۲۰ تا ۱۶۰ کلمه در دقیقه صحبت کنند.

*به صدای خود گوش دهید.

بهترین تمرین برای جذاب صحبت کردن ، ضبط کردن صدای خود است. مزیت این کار این است که می توانید اشکالات و ایرادات خود را بفهمید و آنها را برطرف کنید. بهترین حالت این است که از سخن گفتن و صحبت کردن خود فیلم بگیرید تا بتوانید طرز نشستن و حرکات دست و صورت خود را چک کنید.

*لبخند را فراموش نکنید

لبخند هنگام صحبت کردن باعث جذابیت شما و دلنشین شدن کلام شما می شود. افراد به صحبت دلنشین و دوستانه بهتر گوش می دهند. توجه داشته باشید در برخی موارد و زمانی که صحبت جدی دارید لبخند مناسب نیست.

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.