• تماس از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره
  • ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰

چگونه روی دیگران تاثیر بگذاریم

تاثیر روی دیگران
haly-zendegy

تاثیر روی دیگران اگر با روش درست و صحیح آن انجام شود ، نه تنها روابط شغلی و دوستانه پایدار تر و بهتر صورت می گیرد بلکه اثر آن در زندگی شما برای همیشه باقی می ماند. بسیاری از افراد برای بهتر کردن رابطه و شغل خود مانند ذهن خوانی مشتری ، نحوه صمیمی شدن با همکار یا مدیر یا جذب دیگران برای مشارکت و همکاری به دنبال راه های تسلط بر دیگران با روش ساده هستند. اگر نمی دانید چگونه روی دیگران تاثیر بگذارید با ادامه مطلب همراه باشید.

راههای تاثیر روی دیگران

*نگاه اول بهترین فرصت برای تاثیر روی دیگران است. زیرا باور و نظری که دیگران در نگاه اول به شما پیدا می کنند تا آخر عمر باقی می ماند.

*نحوه حرکت دست و صورت و به طور کلی حالت بدن خود با فردی که برای اولین بار او را می بینید و هم کلام می شوید هماهنگ کرده و طبق حرکاتی که او انجام می دهد شما نیز تقلید کنید.

* مراقب برخی از کلمات کنایه دار و یا شوخی باشید ، شاید مجلس گرم کن باشند اما چون شخصیت طرف مقابل را دقیق نمی شناسید ، ممکن است جواب معکوس دهد.

*ظاهر آراسته یکی از مهمترین راه های تاثیر روی دیگران است. متناسب با شغل خود لباس بپوشید.

*به طور راحت و شمرده شمرده صحبت کنید. یا صدای یکنواخت صحبت نکنید. دیگران شخصیت اطراف را با چگونگی ادای کلمات قضاوت می کنند.

*اطلاعات خود را در مورد تیپ های شخصیتی افراد افزایش دهید. اگر به ویژگی افراد دقت کنید ، می توانید نکته هایی را از آنها بدانید و بهتر با آنها تعامل کنید. به طور مثال افراد قدرت طلب معمولا محکم دست می دهند. برای آگاهی در این زمینه مطالب “ تیپ های شخصیتی ” را مطالعه کنید. .

*به دقت به حرف های دیگران گوش دهید. با گوش دادن به جزییات صحبت طرف مقابل می توانید نوع احساست ، علاقه مندی طرف به ادامه دادن صحبت با خود را بدانید.

*زمانی که می خواهید مسائل احساس و عاطفی را بیان کنید از طریق پیام یا ایمیل انجام ندهید. بهترین گزینه برای انتقال معنای صحبت های خود ، تماس تلفنی است.

*به دیگران اجازه دهید در باره خود و کارهای خود صحبت کنند. شما با پرسیدن سوالاتی مانند ” بیشتر توضیح بدید ” ، چه کاری را دوست دارید” و … می توانید این فرصت را به دیگران بدهید.

*از اشاره های کلامی با دست و صورت استفاده کنید. کلماتی مانند جالبه ، چه خوب ، آهان و … با اهمیت نهادن به کلام دیگران و در نتیجه به خاطر احترام ایجاد شده روشی برای تاثیر روی دیگران است.

*به موفقیت های طرف مقابل توجه و تمرکز کنید. همه افراد دوست دارند از آنها تعریف شود. این کار باعث می شود که طرف مقابل تصور کند اهمیت ویژه ای به او می دهید.

*طرف مقابل را تشویق کنید تا در مورد خود سخن بگویند. سعی کنید در مورد کارهای تاثیر گذار خود کمتر بگویید. زیرا تمرکز به روی کارهای مثبت خود احساس خودشیفته بودن شما را به طرف می دهد.

به طور مثال اگر فردی کار هوشمندانه ای انجام داده است شما سعی نکنید مقابله به مثل کنید و به دنبال تعریف کار هوشمندانه خود باشید.

*در مقابل فردی که برای اولین بار می بینید ، ناراحتی یا خلق بد خود را پنهان کنید. زیرا فرد تصور دارد شما همیشه فردی ناراحت یا غمگین هستید. بهتر است ابتدا با روی خوش با طرف برخورد کنید و سپس در مورد ناراحتی خود صحبت کنید.

*برای آگاهی بیشتر در مورد جذابیت در هنگام صحبت و تاثیر روی دیگران مطلب ” ارتباط جذاب” را مطالعه کنید.

*لبخند زدن در هنگام صحبت کردن قدرت زیادی دارد. این امر به خاطر دور کردن تنش و استرس از شما باعث تاثیر روی دیگران می شود.

*با اطمینان رفتار کنید. هر چه شما با اطمینان در مقابل دیگران رفتار کنید باعث می شود که افراد تصور کنند حق با شماست.

*برای اینکه بخواهید دیگران در مورد مسئله ای متقاعد کنید و نظر خود را به آنها بگویید بهتر است به طور کوتاه و شفاف نظر خود را بیان کنید.

*زمانی که می خواهید مطلبی را برای دیگرات توضیح دهید یا آن را توجیح کنید بهتر است منافع دیگران در نظر بگیرید. به طور مثال به فرد می گویید اگر این اتفاق بیافتد و شما این کار را انجام دهید باعث خوشحالی ما می شود.

جهت ارتباط با مشاوره روانشناسی و اطلاعات بیشتر در مورد راه های تسلط بر دیگران می توانید با شماره های ۹۰۹۹۰۷۲۸۵۰ و ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۰ در تماس باشید.

۰/۵ ( ۰ نظر )

دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.